הסיפורים הקטנים של השבוע • בקליינע

והשבוע בבקליינע: היכן סעדו הברנז’ה בשבועות? כך הזיע חבר המועצה בשרב הכבד • מי הרחיב את דירתו? מי קיצר את גופו? ועל הסרט החרדי החדש

עם עוגות גבינה וממרחים שמסבים כאבי בטן בקליינע יחד עם כל הברנז’ה ישב והגה בתורה הקדושה לצד צלחות עמוסות בפיצוחים מכל הגוונים ודן בסוגיית עידית וזיבורית בכתובות עד עלות השחר.

מניין תרח, אקדמאות מילין (וכאן נהגו לפהק) קדיש וקידוש. צעדנו לביתו של יו”ר אגודת ישראל במודיעין עילית נחמן בנשעייה, שפינק אותנו ממבחר הגבינות שלא טעמו אבותינו על הר סיני.

ערב חג השבועות, שמעון בריטקופף ויוסי אליטוב מציייצים תמונה מבית מלון ירושלמי. השולחן ערוך, הצלחות מוכנות. תמו ימי הרעב.

אלי

עם צאת החג הויז’נצאים, בהוראת רבם יצאו כעדר מהווטסאפ והכניסו את קים מייסד הווטסאפ לדיכאון עמוק. היו כאלה שהתחכמו ונותרו כמה שעות בטלגרם, אחרים עדיין מצייצים בטוויטר.

ואם בווטסאפ עסקנין באחת הקבוצות המקומיות, התפתח דיון מעניין על לימודי הליב”ה, כאשר אחד משדרי הרדיו החרדים שב והעלה את טענתו בעד שילובי הליבה וכנגד לימודי הגמרא. בעוד כתבת פוליטית שהייתה יכולה להיות ראש ישיבה (כהגדרת אחד מהזקנים באולפנים בגבעתיים) מחתה.

בשכונת רמות בירושלים בהלה אחזה. נחש הזדחל ואיים על התושבים. חבר הכנסת אורי מקלב רוצץ את ראשו של הנחש.והחוק החדש למניעת זחילת נחשים במרחבים ציבורים יוצא לדרך.

ומשיעבוד לגאולה: אחד העסקנים החשובים שמתמקם באופן תדיר במדורי הברנז’ה, עבר ניתוח לקיצור קיבה, אחד החברים שיגר דרך הווטסאפ זר פרחים. מזל שחסידי ויז’ניץ עזבו את הווטסאפ.

ואיפה הייתם בשרב הגדול? הזמר,שלומי גרטנר, שוטט ברבי עקיבא בלחות של בני ברק. יחיאל גלאי הצטלם לסלפי.

גלאי

את חבר מועצת עיירית מודיעין עילית נחמן ניימן, פגשנו במרכז בתי הכנסיות בברכפלד עוסק במענה אנושי מול השמש הקופחת.

נאיימן

בערב, כשהחלו הטיפופים,יצאנו לחגוג את שמחת האירוסין של נתן רוזנבלט (גור בארץ) לשם הגיעו העסקונה הכבדה של שלומי אמונים.

SAM_0483

ולחדשות מספרא: מפקד מחוז ירשלים ציקו  אדרי נפגש עם קלרמן.. היינו שמחים לדעת אם נושא הפלס – יתד עלה על שולחן הדיונים.

קלרמן  פראג

ברביעי נערכה חתונת בנו של חבר מועצת עיריית ירושלים, שלמה רוזנשטיין, שנערכה באולמי סיטי טאאור, לשם הגיעו כל החברים בספרא שבאו לאחל ברכת מזל טוב לאיש והדרשו.

פראג רוזנשטיןפראג פינדרוס

רוזנשטיין לא שקט על השמרים, וכבר נערך לרגל הפקת שבת שבע ברכות במירון. משתטחי הקברים סיפרו לנו כי ראו הבוקר משאיות שנכנסו בשערי מירון להכין את האולם לשבע ברכות, רוזנשטין פיקד על עיצוב האולם שזקוק לליטוש.

עוד מספרא, סגן ראש העיר צביקה כהן ניחם אבלים את יעקב שורק מבכירי אגף חינוך חרדי. במהלך השבעה גם  פינדרוס ומלכיאלי קפצו לנחם.

כהו פראג

תנחומים לאברהם ריגר, מנהל מחלקת המודעות ביתד נאמן על פטירת אביו הרב אב”ד תל אביב. כמו כן, לחתנו קובי קוליץ מכולל טהרת וקופת העיר.

הידעתם?

רכילאי ברנז’ה כבד הרחיב את תחום דירתו ב-50 מטר מרובע תמורת 200 אלף שקלים.

הידעתם 2? באחד העיתונים היומים נכנסה כתבת יח”צ פעמים. המומים? תשאלו את הכתב לענייני תדהמה.

הידעתם 3? במאית חרדית עורכת בימים אלו סרט מרתק ועוצר נשימה על זוג חרדי שעזבו שידוך. הסרט בכיכובו של השחקן עמוס תמם נמצא לקראת סיום הצילומים שנערך בין היתר בבני ברק.

הידעתם 4? אחד משדרי הרדיו נקנס ב-10 אלף שקלים כי פתח ת’פה על האתיופים. חכמים הזהרו בדבריכם.

ברכת מזל טוב למשב”ק של ראש ישיבת אור יהודה, הלוא הוא הרב אזואלוס- לרגל הולדת הבת.

אזו

ברכות לזמר החסידי אברהם פריד, לרגל אירוסי בתו חנה עב”ג שלמה פרידמן.

קבל את רב הסלב הבא. הרב עמי פייקובסקי, כדורגלן עבר שחזר בתשובה, מונה השבוע לתפקיד “הרב של מועדון הכדורגל ביתר ירושלים”.

ולממריאים:  מני גירא-שורץ  חזר עם חוויות  מרוסיה. גירא נפגש  עם יורי קנר יו”ר הקונגרס היהודי-רוסי. האיש שלכבודו הוא ביצע במוסקבה את הפקת היין הכשר, היקרה בעולם.

פארג גירא

בקליינע נערך ברגעים אלו לקראת הנסיע הראשונה בחיו לחו”ל. והיעד: פגישה עם הגולם מפארג. ולא נשכח קרדיט לרעייה. במציאות כמו היום, בדוק אם יש לך הפניקס.

מזל טוב ליצחק מאיר, הבן דוד אהוד רוט, התארס אמש עם שני בר-דוד והנה לנו חפלה של ממש! השוויעגר צילמה.

מאיר פארג

השבוע התקיימה הבר מצוה של ילד הפלא האמריקאי הבחור ״ייצי רוזינגר ״הי״ו, כשתזמורת פריילך ומקהלת שירה נותנת בראש

פארג יוצי

בחיפה נערכה שמחת הבר מצווה לבנו של מיכי אלפר, חבר מועצת העיר בהשתתפותם של חברי ה’דגל’ שכרגיל נשכבים על הגדר.

גולמב פראג

ולסיום: שר הכלכלה הנכנס אריה דרעי התבקש לבחור רכב מלשכת הרכב הממשלתי עד למכרז החדש בעוד כמה חודשים. הרכב הנבחר סקודה סופרב.

שבת שלום, ראיתם ‘סלב’ חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור: [email protected] – סודיות מובטחת

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.