הספרדים ברכסים: “לא נוותר על ראש מועצה מש”ס”

הציבור הספרדי ברכסים: “אנחנו לא נוותר. רוצים לפעול לפי ההסכם, וכעת רוצים ראש מועצה מש”ס”. כל הפרטים

“יש מי שמנסה בימים אלה לעשות דילים על חשבון הציבור הספרדי בעיר, אבל לא ניתן לזה לקרות”, כך אומר ל’אקטואליק’ אחד העסקנים המוכרים ברכסים.

בשבועות האחרונים מנסים גורמים במפלגות החרדיות ש”ס ודגל התורה להגיע להסכמים בכמה ערים. אחד מהדילים המדוברים הוא שברכסים יישאר נציג דגל התורה יצרך רייך לעמוד בראש המועצה, ואילו בביתר עלית – דגל תתמוך במועמד של ש”ס מול רובינשטיין.

אלא שתושבים ספרדים מרכסים שאנחנו משוחחים איתם הבוקר זועמים: “מה זה אין לעשות דילים על הגב שלנו?”.

כזכור, ביישוב רכסים שבצפון, נהוגה מזה שנים רוטציה בין מועמד ספרדי למועמד אשכנזי.

ברכסים, יש לציין, נערכות כמובן בכל בכל עיר ומועצה בחירות, אבל התוצאות – כנהוג בערים החרדיות – ידועות בדרך כלל מראש. ש”ס ודגל התורה רצות ברכסים כבר שנים ברשימה אחת משותפת בשם “שי”.

החברים ברשימה, הם לפי עיקרון הריצ’רץ’, רק בצורה מעט שונה: במקום הראשון נציג “דגל”, במקום השני והשלישי נציג ש”ס, במקום הרביעי נציג דגל, וכך הלאה והלאה לפי הסדר. כיום יש תשעה חברי מועצה, 8 מהם חרדים: 4 אנשי ש”ס, 4 דגל ו-1 נציג הליכוד.

נתי חיאק, חבר מועצת רכסים אמר לפני חודשיים לאתר “אקטואליק” כי “ראש המועצה הנוכחי ודאי יכבד את הסכם הרוטציה, אבל אם אריה דרעי יו”ר ש”ס יאשר לו קדנציה נוספת, הכול פתוח. אבל”, הדגיש, “יש להבהיר חד משמעית שיש הסכם שבפעם הבאה יהיה ספרדי שיעמוד בראשות המועצה. בכל מקרה, אני מאמין שלא תהיה ריצה מפולגת”.

בבחירות האחרונות היה זה תורו של המועמד האשכנזי הרב יצחק רייך לכהן כראש המועצה ב-5 שנים האחרונות, כאשר ב-5 שנים הבאות, לפחות לפי הספר וכמו שהיה נהוג עד היום, תורו של מועמד ספרדי לכהן בתפקיד יו”ר המועצה.

לפני הבחירות האחרונות, ניסה יו”ר ש”ס אריה דרעי להשאיר את ראש המועצה הספרדי הקודם, הרב דן כהן לעוד קדנציה. אבל מי שלא וויתר אז ושלח מכתב חריף בעניין הוא יו”ר דגל התורה ח”כ משה גפני. את המכתב הפנה לרבני העיר רכסים, ובו העלה טענות על כך שדרעי פעל על מנת להפר הסכם רוטציה חתום בין ש”ס ו’דגל התורה’, לקראת הבחירות המוניציפאליות בעיר.

בלשכתו של דרעי, נמסר אז כי היה לו רעיון שדן כהן ימשיך לעוד קדנציה, ואחר כך רייך יכהן גם הוא במשך 10 שנים. אבל בכל מקרה היוזמה הזו, לבסוף, לא יצאה לפועל

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. זה לא גפני שלא הסכים ה" יתברך לא יצלח דרכו

  דן כהן עשה רק רע לתושבים ולעובדים לכן הוא לא נשאר במידה שהוא היה טוב ובן תורה אמיתי אין ספק שהקדוש ברוך הוא היה מצליח דרכו והרי לכם שרבי יצחק רייך אדם ישר וטוב וציבור ולעובדים וה” יתברך יצליח דרכו ואתם תראו שהוא ימשיך עוד 5 שנים

  תושב המקום |
  הגב
 2. ודני כהן היה כשלון מוחלט ושנוא הציבור

  בכול תולדות שס לא היה ראש רשות שנכשל בכול מה שעשה והפך לשנוא הציבור כדני כהן. הוא כן הצליח להזיז אחורה את רכסים ב 20 שנה לפחות,

  משה |
  הגב
 3. ראש המועצה היה מנכ"ל רשת הגנים ונכשל

  ראש המועצה זכור לרע מניהולו את רשת הגנים של אגו”י. אמנם ירש ירושה ממנכ”ל כושל שנפלט, אבל לא תיקן את הדברים, ראה החלטות בית המשפט

  גננת |
  הגב