לקול צעקות: הסתיים הדיון על עתידו של רון קובי

בבית המשפט העליון הסתיים לפני זמן קצר הדיון בערעורו של ראש עיריית טבריה רון קובי על החלטת השר אלקין להדיחו. השופטים הודיעו כי ההחלטה תועבר לעיון נוסף והם יימסרו את ההחלטה בקרוב

בבית המשפט העליון הסתיים לפני זמן קצר הדיון בערעורו של ראש עיריית טבריה רון קובי על החלטת השר אלקין להדיחו. השופטים הודיעו כי ההחלטה תועבר לעיון נוסף והם יימסרו את דבר החלטתם בקרוב. הדיון הסתיים לאחר מהומה רבתית שאירעה באולם בית המשפט.

קובי התייחס לטענות השופטים על כך שלא כינס ישיבה נוספת לצורך העברת תקציב העירייה ואמר כי, “זה מקרה שמסמל האם תמוגר הדמוקרטיה הישראלית, האם תמוגר הדמוקרטיה בטבריה? אני שואל את בית המשפט האם זימון של ישיבה נוספת הוא עילה להדיח ראש עיר בישראל. איפה הזכות לבחור ולהיבחר?”, תהה קובי.

לדבריו, “יש פה שר פנים שרצה להדיח ראש עיר, נעזר בתרגיל שנקרא סעיף 206. פעם אחרי פעם הכשילו את ישיבת התקציב. תקציב זה כלי ניבוי, זה לא כלי ביצוע, אני השנה הזאת בפעם הראשונה הבאתי את טבריה לאיזון תקציבי, עלייה של 18% בתיירות. אני מקווה שהדמוקרטיה והזכות לבחור ולהיבחר תגבר על האינטרסים”.

חבר מועצת העיר לשעבר, רפאל טרבלסי, אמר בסיום הדיון, “אנחנו מצפים מבית המשפט שיעשה דין אמת ותו לא. השופטים ציינו את מסקנות השימוע שהיו מקצועיות”

“פעלנו ככל יכולתנו להעביר את התקציב. היה מי ששיחק בנו ובתושבי העיר טבריה. אני מאמין שבית המשפט יעשה צדק”, הוסיף טרבלסי.

תשעת חברי מועצת עיריית טבריה עמלו בימים האחרונים על התצהירים והטענות של קובי אותם הציג לשופטים בעתירתו ויטען בבג”צ – וביקשו להצטרף כמשיבים בדיון.

אופיר נחמני אומר ל’אקטואליק’ כי קובי הגיש ארבעה תצהירים לבג”צ שלא הוצגו משום מה בשימוע,כקלפים להוכיח לעומתיות מצד חברי המועצה. אצל קובי מככבת בעיקר הכותרת אותה העניק (או שלא…) דוד אוחנה כחודשיים לאחר בחירתו של קובי לראשות העיר, בה הוא צוטט כאומר: “נביא ועדה קרואה לטבריה”.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לקול צעקות: כמו כל הכלבים.......

    לקול צעקות: כמו כל הכלבים…….

    לקול צעקות: כמו כל הכלבים....... |
    הגב