הסתיימה שביתת עובדי המעבדות

“לא מדובר בהישג מלא, אלא בצמצום פערים בשכר עובדי המעבדות לעומת שאר המשק ומקצועות הבריאות”

אסתר אדמון, יו”ר הסתדרות עובדי המעבדות:

“אחרי 30 שנות הזנחה, ההישג המרכזי מבחינתנו הוא קבלת המתווה עליו התעקשנו לאורך הדרך: תוספות שכר לכל עובדי המעבדות, ולא רק לצעירים ולמתחילים. למה? כיוון שעובדי המעבדות משתכרים מעט מידי ושכר מעליב. גם הבכירים והמנהלים משתכרים שכר פוגעני.
אין הצדקה לשפר רק את שכר העובדים המתחילים, ולגרום כעס ומרמור אצל הותיקים, שחשים מנוצלים.

ממחר נשב עם האוצר באופן מסודר על המתווה המדויק, ועל חלוקת 35 מיליון הש”ח שכולל ההסכם.

לא מדובר בהישג מלא, אלא בצמצום פערים בשכר עובדי המעבדות לעומת שאר המשק ומקצועות הבריאות.

סיכמנו גם על ענין מהותי לא פחות, והוא פיילוט בדיקות הקורונה. בימים הקרובים יתחיל פיילוט, שיימשך חודשיים ימים במעבדות הממשלתיות, של מיצוי פוטנציאל דיגום בדיקות הקורונה, במקום מה שקורה כעת בפועל, הפרטת הבדיקות וביצוען במעבדות הפרטיות.

יחד עם זאת, צר לי על הגישה של משרד הבריאות במהלך התקופה האחרונה של מחשבה על הפרטת שירותי המעבדות בישראל. זה מעיד על חוסר הבנה לגבי חשיבות ניהול המעבדות במערכת הציבורית מבחינת השיקולים הרפואיים. מעיד על בזבזנות וחוסר חשיבה כלכלית, כי שיהיה ברור, הפרטה אינה מילת קסם. מיקור החוץ בתחום המעבדות, במקום להשקיע במערך המעבדות שהוזנח לאורך השנים, הוא בזבוז כסף מקופת המדינה ובזבוז משאבים ציבוריים.

בסופו של יום, אני מודה לעובדי המעבדות, שלראשונה אי פעם, התייצבו מלוכדים למלחמה על זכויותיהם. התרגלנו עם השנים להיות כנועים, שקופים ושקטים. החודשים האחרונים, ובמיוחד השבוע האחרון, הוכיחו את חשיבות המעבדות הרפואיות במערכת הבריאות ואת עוצמת העובדים שלנו.
 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.