העובדים החרדים של טבע: “אנחנו מאמינים”

 מאות חסמו את הכניסה לירושלים, בהם גם עובדים חרדים ומסורתיים של טבע שבאו למחות כנגד גל הפיטורים. צפו

שביתה כללית במשק והפגנות סוערות החל מהבוקר בכל רחבי הארץ. מאות חסמו את הכניסה לירושלים, בהם גם עובדים חרדים ומסורתיים של טבע שבאו למחות כנגד גל הפיטורים.

העיתונאית טל שניידר, העלה לדף הטוויטר שלה תיעוד שבו מספר מפגינים נראים כשהם שרים בדביקות “אנחנו מאמינים”.

שניידר שיצאה לשטח, העלתה ציוץ בו היא מספרת את סיפורו של דרור חיים, חרדי תושב ביתר עילית אב ל-11 ילדים, שבא להפגין יחד עם מאות העובדים.

כאמור, מהשעה 08:00 בבוקר הופסקו כל ההמראות והנחיתות בנתב”ג. לפני זמן קצר נסגרו גם כל נמלי הים בישראל אשר צפויים לשבות מכל פעילות עד השעה 14:00. יודגש כי במסגרת השביתה,לראשונה יש שביתה מלאה של משרד הביטחון, שנותן מענה למקרים דחופים בלבד.

אלפי עובדי טבע ותומכים במאבק מפגינים בשעה זו מול אתרי החברה בישראל וחוסמים צירי תנועה מרכזיים. מאות מפגינים בירושלים צועדים כעת על כביש גולדה מאיר-בגין, לכיוון הכנסת. מפגינים רבים ממטה טבע בפתח תקווה חוסמים את ציר ז’בוטינסקי בעיר ועובדי מפעל טבע פלנטקס בנתניה חוסמים בשעה זו את כביש 57 היוצא מכיוון העיר מזרחה. לפני זמן קצר עובדי המפעל של טבע באשדוד החלו לחסום את שדרות בני ברית, עורק הכניסה הראשי לעיר.


דובר ההסתדרות, יניב לוי, מסר לפני זמן קצר כי: “מדינת ישראל עוצרת היום למען עובדי טבע והתעשייה המקומית ומעבירה מסר חשוב. אנו עדים להתגייסות ציבורית רחבה שיש לה מסר ברור: העובדים הם לא רק מספרים בטבלאות אקסל. המאבק שנפתח הבוקר הוא מאבק סולידרי תחת ערכי הערבות ההדדית ואנו נמשיך לפעול בכל העוצמה והנחישות על מנת לצמצם את רוע הגזרה, להציל את מפעלי טבע בישראל ולהבטיח את עתידה של תעשיית כחול לבן”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.