העלבון מהישיבה: התשובה השלילית לבכיר הברנז’ה • בקליינע

בנו של בכיר המדיה שלא התקבל לישיבה היוקרתית, המאמצים בש”ס שלא צלחו להשיג את גדולי הזמר ל’הקבלת פני רבו’, והעיתונאים החרדים שחגגו ברומניה. ‘בקליינע’ – מדור הפפראצי השבועי

“מתי אתה מתחיל לעזור לפסח”? שאלה הרעייה המודאגת. “תנשמי”, השיב בקליינע המותש, שיחד עם קבוצה גדולה של עיתונאים נמצאים בין הפטיש למקלדת וטרודים בהכנות האחרונות של כתיבת עיתוני החג הקרב ובא.

ונפתח באייטם המסקרן הבא: מקשיחים תנאי קבלה ב’מערבא’? ל’בקליינע’ נודע כי אחד מבכירי המדיה החרדית שרשם את בנו לישיבת מערבא, קיבל סירוב. הסיבה: הלבוש וההתנהגות של בני ביתו.

מתיחות רבה שררה השבוע בקרב הכתבים הפוליטיים, שנאלצו לסקר מרחוק את המשבר הפוליטי הגדול ביותר מאז הקמת הממשלה. העיתונאים יצאו השבוע בלב כבד ובחשש רב לועידת מרכז רבני אירופה שנערכה בבוקרשט שברומניה. בין לבין, העיתונאים ניצלו את שעות הפנאי, סיירו בארמון של הרודן ניקולה צ’אוצ’סקו, ופינקו את המארגנים בציוץ אוהד.

וזה דודו עמר, שמקבל עידכונים שוטפים מהארץ על המשבר הקואליציוני  – היישר למלון רדיסון המפואר בבוקרשט שברומניה.

שלמה ריזל, הלענייני ערבים וחוץ של ‘קול חי’ והדובר של ‘יד לאחים’, המשיך לעבוד גם במלון בבוקרשט שברומניה – שממנה הוא סיקר את האירוע השנתי של ‘מרכז רבני אירופה’.

הצלם שלומי כהן ממשיך להוציא לנו ת’עיניים בסטורי שלו, והפעם: היישר מהמסע שלו בין ברוקלין למיאמי. וזה עוד לא נגמר, צלם החופשות ימשיך משם לצלם את חופשת פסח של העשירון העליון החרדי בג’מייקה.

על גשר ברוקלין

העיתונאי ידידיה מאיר, שזכה השבוע לשיתוף הפוסט הויראלי שלו על ההערצה שלו לנתניהו בדף הרשמי של ראש הממשלה, נצפה באמצע השבוע – דווקא בארגנטינה, עם רעייתו שתחיה, הצדקת סיון רהב מאיר.

השבוע התרוצצו שדרי ובכירי רדיו קול ברמה בין שמחת הברית של סמנכ”לית השיווק לבין חתונת בתו של שדר הרדיו ממגדל העמק דודי שוומנפלד. בראשון, התכנסו כל בכירי התחנה בברית לבנם של הזוג אושרת ויוסי מעולם.


בחמישי, התקיימה שמחת החתונה לבתו של שדר הרדיו  דודי שוומנפלד עם בנו של הזמר ואיש העסקים החרדי דדי גראוכר. בחתונה שנערכה ברוב פאר והדר באולמי ‘הדר דימול’ המפוארים השתתפו כאמור כל בכירי התחנה שישבו סביב שולחן אחד וסעדו כטוב ליבם ביין, ואחר כך עוד שיגרו לבקליינע גלריית תמונות נוצצת מהנעשה על הבמה, שם קיפץ גדול הזמר החסידי אברהם פריד לצד המחותנים גראוכר-שוומנפלד עד לשעות הקטנות של הלילה.

והנה אלי ישי וגראוכר
מנכ”ל תחנת הרדיו עם רבה של מגדל העמק
אנשי קול ברמה סביב שולחן אחד

בצד השני של הכביש, התקיימה שמחת חתונת בת עורכת המהדורה המרכזית ב׳קול חי׳ אסתי קנפלמכר (“פלד”). השתתפו: הרה”ר הגר”ד לאו, הגר”ש רבינוביץ, יוסי דייטש, יצחק פינדרוס, משה ליאון, ראוכברגר, צוריאל קריספל, חיים ביטון, יוסי שוינגר, ועוד.

ואם כבר קול ברמה, בקליינע שעבר השבוע מספר פעמים (אוי, הנסיעות!) ליד מכון מור, תפס בעדשתו את שדרי התחנה מתרעננים למנוחה.

זה רונן גרוס שמתמקח או מתלוצץ עם המוכר
והנה רפי פרלשטיין וישראל קליין יושבים. כל אחד עם הפלאפון שלו

שורה של עיתונאים השתתפו השבוע בחתונה פרטית שערך אגדל שפירא, מנכ״ל עיתון ‘מרכז העניינים’ במצפה יריחו. אגדל איבד את אשתו לפני כשנתיים, לאחר שנפטרה מהמחלה הארורה, והשבוע נישא מחדש.

ברכת מזל טוב משוגרת לצלם האדמו”רים שוקי לרר לרגל אירוסי בנו החתן יוסף, שבתמונות נראה דווקא ליטאי למהדרין.

אחרי 12 שעות המתנה, חדר ליד חדר, סוף סוף התבשר לזמר אברהם משה ברדוגו על הולדת בנו ולאמרגן יוסי פרג’ון על הולדת בתו. מזל טוב!

העיתונאי יעקב אמסלם, שעזב בימים האחרונים את ׳קו עיתונות׳, מצטרף למערכת ‘בקהילה’, ויכתוב כתבות בחדשות ובמגזין.

שורה של אנשי תקשורת חרדים השתתפו השבוע בפרמיירה לסדרה “אוטונומיות” של HOT, העוסקת בסיפור דומה ליוסל’ה שוחמכר. בין המשתתפים: דב אייכלר, מנדי גרוזמן, ואלי ביתאן כוכבי התאגיד, והזמר והשחקן – שמשחק בסדרה, אחרי שביתה ארוכת שנים מהמסך הגדול והקטן – שולי רנד.

כשושנה בין החוחים: מנדי ריזל אירח השבוע את ח”כ תמר זנדברג ממרצ ואבי דבוש מפעילי מרצ.

מוזיקה

לאחר עשרות הפצרות ובקשות לגדולי הזמר החסידי מ.ב.ד. פריד ושוואקי (שהחליטו להישאר השנה בנכר בפסח) שיואילו בטובם לקחת חלק בהקבלת פני רבו המסורתית של תנועת ״אל המעיין״ (אין שום קשר לש״ס) יאלצו אלפי המאמינים שיעלו לירושלים להסתפק בתזמורת הבית ״המנגנים״ והזמרים שלמה כהן, מוטי שטיינמץ משה לוק ועוד כוכבים מקומיים. על ההפקה: דודי עזריאל, מפיק החצר של ש”ס.

החזן שלמה סלצקי נצפה השבוע ברגע של לימוד.

באחת הקבוצות של תעשיית המוזיקה היהודית העלה אחד המשתתפים ביקורת נוקבת על עלוני השבת הפופולאריים בציבור הדל”י “מצב הרוח” ו”שביעי” שמחולקים בבתי הכנסת הדתיים ופרסמו השבוע במדור הנשים תיעוד מופרז משבוע האופנה. אחת העיתונאיות הדתיות הגיבה בזה הלשון: “הנשים לבושות בצניעות וזה בדפים האחרונים של העלון, לא על השער. אשמח שתאירו את עיניי למה נשות המגזר לא אמורות לקבל פינה משלהן בתוך עלון שלם שעוסק בענייני הארץ והעולם”.

והשבוע, במהלך שמחה בעיר התורה בני ברק, הוזמן צלם בית גדולי ישראל הספרדים ומקורבם, יעקב כהן להנציח את האירוע. כהן נצפה שקוע במחשבות במהלך המנה הראשונה. יודעי דבר אומרים כי ליבו היה באולם אך מוחו היה עם נשיא המועצת ששהה באותה שעה בארצות הגולה.

עוד מש”ס: כתבת ענק התפרסמה בסוף השבוע באחד המקומונים הירושלמים על חריגות הבנייה אצל ח”כ משולם נהרי מש”ס.

יו”ר שס ירושלים צביקה כהן וח”כ מיכאל מלכיאלי, נצפו השבוע מסבירים למנכ”ל מפעל הפיס עוזי דיין על כינוס איגוד האומנים. מאחוריהם: האסטרטג ארי גלהר, מנחה האירוע עורך בקהילה שלמה קוק ואיש יחסי הציבור ודובר ש”ס ירושלים יחיאל אברהם.

ומי שעוד נצפו במקום, הם ישראל אוזן, מהכוורת הצמודה לשר דרעי, ונחמן גלבך, היו”ר החדש של אגודת ישראל בצפת. השניים העלו זיכרונות משנים עברו. מסתבר שבעבר למדו יחד.

 

ורגע לאחר חג הפסח ישיק המנטור שכבש פסגות ב’העצמה אישית’, אומן הנפש המרצה ינון איבגי, את ספרו העוסק בתחום התקשורת הבין אישית: “סודות ההצלחה בתקשורת”. חבריו מספרים על כשרון רב והבנה עמוקה בתחום, שתתבטא בספרו החדש. בתמונה: ינון מקבל ברכת הדרך מהרב הראשי לשעבר הגר”מ לאו שליט”א.

ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול המריא השבוע לציון הרבי בקווינס להתפלל על העיר ועל סיעתא דשמייא למוסדות חב”ד בעיר. דווקא בארה”ב התבשר על פטירת אחיו, וחזר מיד לארץ לשבעה. את ההלוייה כבר לא הספיק.

האדמו”ר מקוידינוב הוזמן השבוע להשקת משרד העו”ד של ישראל ענדאן בבני ברק. במקביל, מספר עיתונאים שנתקעו בפקק – לא הצליחו להגיע להשקה המדוברת.

האדמו”ר מויז’ניץ בירך את העיתונאי (וחסיד ויז’ניץ) ישראל כהן לרגל תרומתו למגבית קמחא דפסחא של החסידות.

ומיד לאחר השבעתו, השתטח הח”כ הטרי ינון אזולאי, על קברו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ”ל.

וחדשות מעוטף עזה:

בחתונת בת רבה של גן יבנה הרה”ג דוד הכהן שליט”א שהתקיימה באשדוד, נצפה “המקובל” הרב מאיר מסלטי שהשתתף בחופה ובשמחה.

למרות השמועות שרצות בשבוע האחרון בעיר אשקלון, מסתבר כי דווקא ישנה אהבה גדולה בין ראש העיר בפועל תומר גלאם והמשנה לראש העיר שי עמירה. השניים נפגשו בסעודת ראש חודש בביתו של איש העסקים אבשלום חדד, בהשתתפות הרה”ג יצחק ברדא שליט”א.

ועד כאן להפעם. שבוע טוב וחודש טוב!

אהבתם? עשו לנו לייק!.

ראיתם ‘סלב’ חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? מה עושה באמת הכתב של.. ? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור: [email protected]

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. חחח

    חוץ מהלבוש השחור כלום בכם לא חרדי הכל הצגה אחת גדולה. תמשיכו לייצר דתלשים

    הלייטים ה"חרדים" מעבירים ביקורת... |
    הגב