האדמו”ר מבעלזא מסדר קידושין במכנובקא

צעד נוסף בדרך להשלמת הפיוס בין חסידויות מכנובקא לבעלזא: הערב מתקיימת בבני ברק שמחת נישואי נישואי נכדת האדמו”ר ממכנובקא בת לבנו הרה”צ רבי יששכר דב רוקח, אדמו”ר מבעלזא מסדר קידושין לחתן הנישא לנכדתו של האדמו”ר ממכנובקא {הפיוס}

צעד נוסף בדרך להשלמת הפיוס בין חסידויות מכנובקא לבעלזא: הערב מתקיימת בבני ברק שמחת נישואי נישואי נכדת האדמו”ר ממכנובקא בת לבנו הרה”צ רבי יששכר דב רוקח, בצעד היסטורי הגיע לחתונה האדמו”ר מבעלזא שמשתתף לראשונה בשמחה רשמית המתקיימת בחצר חסידות מכנובקא.

האדמו”ר מבעלזא מסדר קידושין לחתן הנישא לנכדתו של האדמו”ר ממכנובקא. צעדי הפיוס בין החצרות נמשכים מזה כמה חודשים בעידודו והכוונתו של האדמו”ר מבעלזא, השיא נרשם בהגעתו של האדמו”ר ממכנובקא לשמחת נישואי נכד האדמו”ר מבעלזא שהתקיימה בקיץ האחרון.

נהרות דם רע חלפו במרוצת השנים בין שתי החסידויות. שורש הסכסוך החל בשנות השמונים, אז פורשי חסידי בעלזא שלא קיבלו את מרותו של האדמו”ר מבעלזא הנוכחי חברו לאדמו”ר ממחנובקא שלצד היותו ממשיך דרכו של האדמו”ר ממחנובקא הקודם הוא אף נינו של האדמו”ר השלישי של חסידות בעלזא.

מי שמנע עד עתה את ההסדר הסופי והמוחלט הם קבוצת חסידי מכנובקא בלונדון הנאמנים לדרכו של האדמו”ר הקודם ממכנובקא ומחזיקים כספית את מוסדותיו של האדמו”ר ממכנובקא בארץ, הטוענים כי כל עוד השימוש העצמי בשם ‘בעלזא’ ייתקל בהתנגדות גורפת של חסידות בעלזא בירושלים, אין מקום לפיוס מוחלט בין הצדדים. ממובילי המרד הוא הנגיד אליש אנגלנדר.

אך הערב הפיוס הגיע לשיא כאשר בחתונה נכחו גם זקני חסידי מכנובקא מלונדון שלא ראו עד כה בעין יפה את הפיוס בין החצרות. אמש הוצבה מודעה תחת הכותרת ‘מכנובקא-בעלזא’ בעמוד ראשון ב’המודיע’, המודעה מלמדת על הפשרה אליה הגיעו שני הצדדים בדרך לכינון הפיוס ההיסטורי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.