הפלג בברכפלד נותרו ללא ס”ת – הנדיב הדל”י נרתם

תורמת שנדבה ספר תורה לבית- הכנסת של הפלג בברכפלד לא אהבה את העובדה כי ספר התורה מצוי בכותלי בית הכנסת של הפלג הירושלמי ולפיכך, ספר התורה הוצא מבית הכנסת בברכפלד, במקרה נקלע למקום נדיב שהציל את אנשי הפלג.

שבוע של אי וודאות עבר על מתפללי בית הכנסת  ‘אהבת תורה’, בשכונת ברכפלד שבמודיעין עילית.

בית הכנסת שמזוהה עם הפלג הירושלמי ,קיבל בהשאלה לפני תקופה ספר תורה מתורמת שהשאילה את ספר התורה לבית הכנסת בברכפלד לעילוי נשמת בעלה.

באחרונה, נודע לתורמת כי בית הכנסת מזוהה עם הפלג הירושלמי, ובעיצה אחת עם בני משפחתה (שאחד -מהם אף מסתופף בקודש בבתי אחד -מגדולי ישראל) החליטו להוציא את ספר התורה.

התורמת ובני משפחתה -לא אהבו את העובדה כי  ספר התורה מצוי בכותלי בית הכנסת של המתפללים שמתנגדים לזרם המרכזי של גדולי ישראל בראשות מרן הגראי”ל שטיינמן  ולפיכך, ספר התורה הוצא מבית הכנסת בברכפלד, מתפללי בית הכנסת נדהמו מהאקט וטענו כי מדובר “בביזוי הקודש”.

בימים האחרונים, נמצא תורם מהציבור הדל”י שבדיוק נקלע לאיזור ברכפלד ושמע על “הוצאת ספר התורה” הלה הזדעזע, ומיד בישר להם כי הוא תורם את ספר התורה שכתב לרשות בית הכנסת בברכפלד.

בשבועות הקרובים יעביר הנדיב את ספר התורה לבית הכנסת בברכפלד, שם מתכוונים לקיים מעמד ענק של הכנסת ספר תורה בהשתתפות מנהיג הפלג הירושלמי הגר”ש אוירבך שיבוא לחזק את הקהילה בברכפלד.

 

 

 

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. עץ=מיזרוחי
  שניהם מזלזלים נורא בגדולי ישראל…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. הפלג הירושלמי אינו זקוק להוכיח שאינו מז׳רחניק…כמי שעומדים במסירות נפש נגד גזירת הגיוס ללא שום פשרות,וכן נלחמים על כל דבר שבקדושה עד הסוף,אינם חשודים בקרירות ופשרנות….אך אילו שבדעות דוגלים ברעיונות המז׳רוחניקים,ורק מבחינה פוליטית ומפלגתית שונים מהם כדי לדאוג לג׳ובים של עצמם…הם מחפשים הוכחות למה הם שונים מהמז׳רחי….

  שרוף |
  הגב
 3. הדרך לטפל באנשי ההשכלה משערי חסד הינה לפרסם את מלחמותיהם בכל גדולי ישראל
  ולהסביר לצעירים שבהם שהציבור חפץ שלום וחירות ומעוניין להשיל מעצמו את עול העריצות של אנשי נצח
  לא נשכח איך ירדו לחייו של כל מי שלא חשב כמותם גם עשה לבסוף מה שרצו מספיק היה שלא חשב כמוהם

  רק להיזכר איך רדפו את פאר עולם הישיבות ר’ מיכל פינשטיין וירדו לחייו עד מותו

  ולהיזכר איך פירקו את שיעורו של פוסק הדור מרן הרב וואזנר והזהירו לא להגיע לשיעורים שלו רק בגלל שלא חשב כמוהם

  ולהיזכר איך איימו באלימות פיזית על ר’ דב לנדאו שלא חשב כמותם

  ולהיזכר איך באמצע ההקפות בשמחת תורה סילקו בבושת פנים את הגאון ר’ בנימין זילבר ז”ל כי לא חשב כמותם

  הם מדברים על שלא נותנים להם עליות ?

  הם אלו שהילכו אימים על מרן הרב עובדיה ז”ל ולחמו בחרוף נפש שלא יהיה שלום באלעד בזמן שמרן הרב שטינמן רצה שיהיה אחדות וטענו בהרב שטינמן הולך נגד הרב שך כביכול כי הוא עושה שלום עם הרב עובדיה
  ולפתע ביום פטירתו מי הגיע להספידו גדולי לןחמיו

  רק בדרך של חשיפת פרצופם האמיתי נוכל לשלחם מעלינו ל”נצח ” תרתי משמע

  חנן |
  הגב
  • אחוז גבוה מהספרי תורה שנתרמו לישיבות ובתיכנ”ס ובתי גדולי ישראל הם מכספים של מזרוחניקים ואף של חילונים, העיקר זה מי כותב את הספר

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 4. הקשר של עץ עם הדתלש”ים ידועה מרבנות ירושלים
  וראוי שכך יהיה כי הם באמת עם השקפות תואמות בקשר למנהיגי הדור

  איציק |
  הגב
 5. נו… עוד כתבה מוזמנת! ברור שאם היו מוציאים את ספר התורה על רקע שהיו מגלים שהמתפללים ספרדים, חסידים וכו’, הטון בכתבה היה שונה לגמרי!
  הדובדבן שבקצפת, הוא בוודאי הסיום של הכתבה ה’דבילית’ וציון העובדה הכל כך חשובה וכל כך קשורה לסיפור הנורא של הוצאת ספר התורה, תרומה של ספר תורה על ידי מי? על ידי נדיב ‘מזרוחניק’! ה’ ירחם לאן התדרדרו אנשי ה’פלג’, מקבלים ס”ת ממזרוחניק. (רק נזכיר שבבתיהם של כמה מגדולי ישראל, שוכנים כבוד ס”ת שתרמו אנשי ד”ל).
  לסיכום, מי שצריך עזרה בהבנת הנקרא, אז הסיפור הוא כדלהלן: אשה צדיקה שמעה שבספר תורה שלה משתמשים כופרים, היא מיהרה להצילו ועל כך כל הכבוד לה. ה’כופרים’ מצאו תורם חלופי, אף הוא ‘כופר’ כמותם.

  עיתונות במיטבה |
  הגב
  • מה לעשות שזה נכון?
   מראה מול הפנים זה לא תמיד מצב נוח………

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
   • תראה, זה שאתה חושב כך, זה בסדר. מותר לך גם אם זה לא נכון. כנ”ל לגבי הכתב, מותר לו לחשוב כך (אגב, גם מותר לחשוב כך על הצד השני).
    הבעיה היא, שבעיתונות תקינה, יש מקום שמיועד למחשבות למיניהן. קוראים לזה -מאמרי דעה. כאן לשם שינוי, הכתב מוכר את דעותיו ומחשבותיו במסווה של ‘עובדות’ ‘אוביקטיביות’. הכל טמון באופן הכתיבה. ב’תכלס’ כולנו מתעצבנים כאשר מציינים בעיתונות החילונית ש’חרדי’ גנב, בעוד שלא מציינים כשחילוני גונב. למה זה מעצבן אותנו? כי יש כאן הבעת דעה אישית של הכתב החילוני, דעה שאומרת של’חרדיות’ יש קשר לגנבה ולחילוניות אין קשר לגנבה.
    תכלס’ דעות מקומן במדור דעות!

    עיתונות במיטבה |
    הגב