הפלג הירושלמי בסטיקרים כנגד גפני: ” יחי אדוננו”

לקראת הכרעה למי יצביעו בבחירות לכנסת, הפלג הירושלמי יוצא במתקפה חריפה כנגד “דגל התורה” בעקבות החיבוק החם שמעניקה התנועה לחב”ד. סטיקרים נגד גפני הופצו ברחבי הרשת

הפלג הירושלמי יוצא במתקפה חריפה כנגד “דגל התורה” בעקבות החיבוק החם שמעניקה התנועה לחב”ד.

ברשת פורסמו סטיקרים כנגד יו”ר דגל התורה משה גפני בשל ביקורו בניחום האבלים בכפר חב”ד במהלך יום שישי.  בנוסף, הקדיש ביטאון התנועה “יתד נאמן”  כתבת סיקור על הלוויתו של רבה של כפר חב”ד הרב אשכנזי.

בדגל התורה החליטו בשל הבחירות לפזול לכיוון כפר חב”ד שם כעסו על הדעות השמאלניות של גפני וחבריו שהשמיעו במהלך החודשים האחרונים במליאת הכנסת. אולם בדגל עוררו את חמתם של אנשי הפלג הירושלמי שרואים את החיבוק לחב”ד כחציית קו אדום -וזאת בשל דעתו הנחרצת של מנהיג דגל התורה מרן הרב שך זצ”ל כנגד תנועת  חב”ד בשעתו.

בסטיקרים שהופצו ברשת, מוצג גפני כשהוא נואם במליאה ואומר: “יחי אדוננו מורינו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד”.

נגד גפני

יש לציין, כי לאחר פטירתו הרבי מחב”ד חלה התקרבות בין ‘דגל’ לחב”ד, כאשר ה”חוזר” מחב”ד הגאון ר’ יואל כהן ביקר  בביתו של מרן ראש הישיבה הגראי”ל שטיינמן.

הפלג הירושלמי מאיים עתה שוב בנשק ה”לא נצביע”, ועתה הם מתכוונים להכריע בין תנועת ש”ס לבין “העם איתנו” של אלי ישי ושטבון,  “כל האופציות פותחות” , אומרים בשערי חסד שם מתכוונים לנהל מקח וממכר בין המפלגות החרדיות בתמורה לקבלת נציג במקום ריאלי.

עם זאת, גורמים ביהדות התורה שמשוחחים עם ‘קוקר’, אומרים בנחרצות כי המספר אותו מציגים בבני תורה הוא מוגזם וכי כל הדיבורים והאיומים על ריצה נפרדת נועדו ליצור לחץ להכנסת נציג ‘בני תורה’ לרשימה בכנסת הבאה, וכי אין בכוונתם לתת יד למזימה של בעלי האינטרסים אישיים.

גורם נוסף ב’דגל התורה’ ששוחח עם כתב ‘קוקר’ מבהיר כי ‘דגל התורה’ זו מפלגה שגדולי ישראל הם אלו שמכווינים את נציגיהם על כל צעד ואף איום חיצוני לא ילחיץ את גדולי ישראל, הגורם תמה: האם ‘בני תורה’ יוכלו לשרוף יותר מנדטים מחיים אמסלם שלמרותו התמודדותו ש”ס שמרה על כוחה?

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. פוטושופ מוצלח, זה אותו אחד שזייף את כתב מרן הגר”ח קנייבסקי שליט”א ביום הבחירות?

  שלמה |
  הגב
 2. דווקא הכיפה של המשיחסטיים שייך לפלג מסוים “יחי אדוננו מורנו ורבנו מרן לעולם ועד” אם כי לא ברור בכלל שהפלג בכלל ממשיך את מורשותו של מרן הרב שך זצ”ל אבל מה שברור שלהמשיך במשיחיות לדבר בשם מי שכבר שנפטר הם בהחלט למדו מהחבדנקי”ם המשיחיסטים.

  מיקי |
  הגב
 3. על זה נאמר: תמונה אחת שווה אלף מילים. גפני מתנועע ומסתכל אחורה עם כל הנשים רואות אותו. בושה לתורה ולגדולי התורה שגפני מייצג אותם. חילול ה’ במלוא מובן המילא

  משה מזרחי |
  הגב
 4. בזיון תלמיד חכם: מותר להגידכל הפחות החוזר הגאון החסיד הרב ר’ יואל כהן שליט”א

  לאה |
  הגב