הפלג חוסם את כביש 4 – 28 נעצרו

הפלג הירושלמי חוסם החל משעות אחר הצהרים את בני ברק לתנועת כלי רכב. עד כה נעצרו 28 מפגינים שהשתוללו, חסמו את הכביש ומנעו מעבר של כלי רכב. העצורים נלקחו לחקירה בתחנת דן

הפלג הירושלמי חוסם החל משעות אחר הצהרים את בני ברק לתנועת כלי רכב. עד כה נעצרו 28 מפגינים שהשתוללו, חסמו את הכביש ומנעו מעבר של כלי רכב. העצורים נלקחו לחקירה בתחנת דן.

כמו כן, כביש 4 ממחלף מורשה עד מחלף גהה מצפון לדרום נחסם לתנועת כלי רכב.

צפו בתיעוד – צילום ישראל קליין קול ברמה


בפלג טוענים כי סייר בטחון אחז בנשק ואיים על מפגינים – נלקח לתחנת משטרה בהוראת המפקד בשטח. גהה עדיין חסום ל-2 הכיוונים.

המשטרה משתמשת באלימות קשה נגד המפגינים”, מסרו מהפלג הירושלמי. בנוסף, כוחות משטרה מונעים את הגעתם של קבוצות מפגינים שעושים את דרכם להפגנה ברחבי העיר”.

“כוחות משטרה במקום מנסים לפתוח את הכביש לתנועה ולצמצם את הפגיעה במשתמשי הדרך”, נמסר מהמשטרה.

“משטרת ישראל תפעל בנחישות בכל מקרה בו יופר הסדר הציבורי. מחאה היא זכות דמוקרטית ומשטרת ישראל תאפשר קיומה של זאת, אך הפרת הסדר ופגיעה בשלום הציבור הנה עבירה פלילית”, כך בהודעת המשטרה.

במשטרה מזהירים את ציבור הנהגים בעקבות הודעות הפלג הירושלמי בדבר כוונתם לקיים היום הפגנות. “החל מהשעה 16:00, צפויים עומסי תנועה בציר ז’בוטינסקי מאבא הלל ועד מחלף גהה”, נמסר מהמשטרה.

“ציבור הנהגים מתבקש להמנע מלהגיע לאזור, להתעדכן במוקד המידע 110 של משטרת ישראל ולעשות שימוש באפליקציית waze”, הוסיפו במשטרה.

היום אחר הצהרים, בשעה 16:30, תתקיים הפגנת ‘הפלג הירושלמי’ בבני ברק, זאת בעקבות החלטת בית המשפט להחמיר בגזר דינו של האסיר העריק מאיר בורדיאנסקי.

אתמול התכנסו בשעה האחרונה חברי הוועדה להצלת עולם התורה בבתיהם של הרבנים חברי מועצת גדולי התורה של הפלג, ושמעו מהם את ההוראה: “להחריף את המאבק”.

ואכן היום (חמישי) יתכנסו אנשי הפלג הירושלמי למחאה המונית בבני ברק, בשעה 16:30 במוקדים שיפורסמו בהמשך.

מהוועדה להצלת עולם התורה נמסר: “כל ניסיון לשבור את רוחינו יתקל שוב ושוב בחומה עיקשת של רבבות גיבורי החיל שיעמדו מנגד ויזעקו סרה נגד המגמות הפשרניות מבית ומחוץ. השופט, קודם גזר הדין הסביר את החמרת הענישה בכך שהסירוב להתייצב בלשכות הגיוס פוגע בשילוב החרדים בצה”ל, נוכיח לכל מי שחפץ – כי נמשיך בכל הכוח לפגוע באותו שילוב נוראי, כהוראת גדולי ישראל בכל הדורות”.

בפרקליטות הצבאית דרשו אתמול לבטל את הפסיקה הקודמת שנתנה 20 ימי כלא, ולהשית על האסיר מאיר בורדיאנסקי מעל 100 ימים בכלא הצבאי.

למרות ניסיונות חוזרים ונישנים מצד השופטים – לכפות הסדר נורמלי, התעקשה הפרקליטות שלא לקבל הסדר כל שהוא.

בית המשפט לערעורים לא קיבל את עמדתה הנחרצת של הפרקליטות, אך החמיר בעונש, פסק על בורדיאנסקי 45 יום בכלא הצבאי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.