הפסקת אש? לילה של אזעקות בדרום

לאחר שכבר סוכם על הפסקת אש בין ישראל לחמאס בתיווך מצרי, שוגרו מספר רקטות לעבר יישובי עוטף עזה, מרכז הנגב ואשקלון

לקראת הפסקת אש בין ישראל לחמאס? לאחר שכבר סוכם על הפסקת אש בין ישראל לחמאס בתיווך מצרי, שוגרו מספר רקטות לעבר יישובי עוטף עזה,  מרכז הנגב ואשקלון. עד כה נהרגו 4 ישראלים, ע”פ משרד הבריאות העזתי: עד כה כ27 הרוגים מתקיפות צה”ל ברצועה.

במקביל, החל משעות הערב הוזרמו על גבי מובילים מאות טנקי מרכבה סימן 4, נגמ”שי נמ”ר ודחפורי D9 שהוקפצו אחר הצהריים לדרום מאימון שקיימו, ולחטיבה 7 של השריון, שהוקפצה כבר הבוקר.

ארגוני הטרור דחו לעת עתה את בקשת ישראל להגיע להפסקת אש בשל דרישות נוקשות שהציבו שני הצדדים במהלך המו”מ. ‏גורמים פלסטיניים מסרו לאל-ג’זירה כי חמאס דחה הצעה ישראלית לשקט תמורת שקט בלבד, מבלי מתן הקלות נוספות.

מוקדם יותר פורסם כי לאחר שחמאס שיגר מעל 800 טילים לעבר ערי הדרום, במהלכו נהרגו 4 ישראלים, ‏גורם המעורה במגעים להפסקת אש בין הצדדים טוען כי ישנה התקדמות בעת האחרונה בניסיונות להביא להפסקת אש. ייתכן וכבר בשעות הקרובות זו תיכנס לתוקף, לאחר מאמץ אינטנסיבי של כל הצדדים המתווכים בין ישראל לעזה – שליח האו”ם למזרח התיכון ניקולאי מלדנוב, והמצרים.

בחדשות 12 פורסם כי המודיעין המצרי משקיע מאמצים להשיג הפסקת אש שתיכנס לתוקפה החל מחצות, כאשר יופסקו כל גלי התקיפות של ישראל והשיגורים מעזה

מלאדנוב שיגר מסר עם מילות פיוס כי הפסקת האש בתיווך מצרי עומדת להיכנס לפועל, ככה”נ תכנס לתוקפה בחצות.
בנתיים, צה”ל ממשיך לתקוף בתוך הרצועה, והחמאס מצידו שיגר 2 רקטות לעבר עוטף עזה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.