הפעילה של סער שבכתה לליברמן: “מאוכזבת מהממשלה, לא אצביע לסער”

מורי הטיחה בשר האוצר מילים קשות וזעקה בכאב: “למה להיות כל כך אכזר? תפתח את הלב”. בראיון לבן כספית וינון מגל ב־103fm הבהירה את עמדתה בנושא הסיוע הכלכלי. “לא חשבתי שזה יעשה כזה הד תקשורתי. דיברתי מדם לבי, אני בן אדם עם לב גדול ובאמת סופג את כל הקשיים של המורים האלה. אגרתי והכול יצא בקול תרועה”. האזינו

אתמול (ג’) נערך דיון בוועדת הכלכלה דיון על מאבק העצמאים במהלכו פרצה בבכי צמרת אביבי, מנכ”לית מורי תל”ן חוגים והעשרה ואחת ממובילות מחאת העצמאים.

מורי הטיחה בשר האוצר מילים קשות וזעקה בכאב: “למה להיות כל כך אכזר? תפתח את הלב”.

בראיון לבן כספית וינון מגל ב־103fm הבהירה את עמדתה בנושא הסיוע הכלכלי. “לא חשבתי שזה יעשה כזה הד תקשורתי. דיברתי מדם לבי, אני בן אדם עם לב גדול ובאמת סופג את כל הקשיים של המורים האלה. אגרתי והכול יצא בקול תרועה”.

לדבריה, “האומיקרון נתן מכת מחץ. לא לכל ההורים יש את הכסף, אנו בייחוד רואים את זה בפריפריה שאין את הכסף ומעדיפים לשלם בסופר על עוד לחם וחלב. אנחנו 8 חודשים בלי שום פיצוי”.

בן כספית אמר בתגובה: “אני לא מטיל ספק במצוקה. שמעתי את ליברמן מסביר שתוך שבועיים הוא יציג את מתווה הסיוע לעצמאים ויעביר חוק של אביר קארה, שהולך להקים קופה לעצמאים מכספי ההפרשות לביטוח הלאומי בדיוק לסיטואציות האלה שלא מוגדרות ולא כוללות אוכלוסייה גדולה. האבטלה חזרה לממדים של לפני הקורונה. לי זה נשמע פתרון יפה מאוד. קרה שנתנו והחזירו כי אנשים התאוששו והמחזור לא נפגע. אני לא רואה פה את ההתפרקות הטוטלית של החברה הישראלית אלא מצוקה מקומית מטופלת”.

על כך השיבה אביבי: “אתה אומר – נחכה שבועיים עד ששר האוצר יציע תוכנית ואז יהיו דיונים? מה קורה פה?” היא ציינה כי בחודש יולי האחרון פנתה לסגן השר אביר קארה, “ביקשתי ממנו לעזור עם המענקים. הוא אמר שמי שלא עמד ברף הנדרש צריך להחזיר. הוא לא הסכים להתערב והמשכנו הלאה, נאלצנו לגשת לבג”ץ כדי לעמוד על הזכויות שלנו”. בן טען: “הלכת לבג”ץ כי המדינה מושכת מענקים מאלה שמתברר שלא הגיע להם”.

ינון הצטרף לדיון הסוער בין השניים ונקלע לעימות עם שותפו להגשה. “אתה משפרר את ליברמן, בלי בושה, כשאנשים קורסים ואין להם שקל לקנות אוכל לילדים. אתה לא מתבייש?” הטיח ינון. בן הצהיר: “לא דיברתי עם ליברמן מילה. אתה הופך אותי לשבע שלא מבין את הרעב, זה שקר, פייק והסתה. הקדמתי, המצוקה שלכם אמיתית הדמעות שלך נגעו לליבי וצריך לעזור לכם. שמחתי לשמוע שיעבור מתווה אבל אני מנסה לפענח מה קרה ברמה הפוליטית”.

ינון הוסיף, ואמר: “מרוב שזה נוגע ללב שלך אתה רומז שהיא רצתה ללכת לפוליטיקה”, ועל כך בן השיב: “היא אומרת שהיא מקימה מפלגה ולכן אני חושב שזה לגיטימי”. ינון תהה לגבי מעורבותה של צמרת במפלגת תקווה חדשה, על כך היא ענתה: “הצבעתי לגדעון. שלחתי בתחילת משבר הקורונה SMS וגדעון ענה תוך שניה. הוא קישר אותי לשר האוצר ולמנכ”ל הביטוח הלאומי ועל זה אני מוקירה תודה. עכשיו אני מאוכזבת, אני אומרת לו מכאן – גדעון תקום ותעשה מעשה”.

על כך שהייתה מתנועת השולמנים. היא אמרה: “אני לא מתיימרת להיות פוליטיקאית ושאביר אומר שרציתי כיסא – ממש לא. רציתי שהוא ייכנס וייצג אותנו”. ינון תהה האם תצביע בבחירות הבאות לגדעון בשנית, אך היא השיבה בשלילה. “אין לנו מנוס למלהקים מפלגת עצמאים שתייצג שאותנו”. בן סיכם: “אנחנו בפרומו פוליטי בסך הכול”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.