הצביעות של לפיד: נזכר “לדאוג” לחיילים

“הגיע הזמן להעלות את שכר חיילי החובה” – כך הצהיר היום יו”ר יש עתיד יאיר לפיד ואנשי מפלגתו מול הקריה. דבריו עוררו זעם, משום שלטענת גורמים העוסקים בנושא, לפיד לא נקף אצבע על מנת להעלות את שכרם של החיילים בזמן כהונתו כשר האוצר, ואף סיכל ניסיונות לעשות כן.

הצביעות של יאיר לפיד, במשך כשנה וחצי משך שבתו על כס האוצר הוא לא דאג במאומה לחיילים, ועתה ערב הבחירות הוא נזכר שהם קיימים,  “הגיע הזמן להעלות את שכר חיילי החובה” – כך הצהיר היום יו”ר יש עתיד יאיר לפיד ואנשי מפלגתו מול הקריה. דבריו עוררו זעם, משום שלטענת גורמים העוסקים בנושא, לפיד לא נקף אצבע על מנת להעלות את שכרם של החיילים בזמן כהונתו כשר האוצר, ואף סיכל ניסיונות לעשות כן.

 

אנשי עמותת “בית חם לכל חייל” הופתעו הבוקר לראות את לפיד. “נדהמנו הבוקר לראותך בהפגנה למען העלאת שכר החיילים כאילו אתה או אנשי מפלגתך נקפתם אצבע בעניין הזה מאז כניסתכם לממשלה”, כתבה לו יו”ר העמותה שפרה שחר. “לא עשית דבר וחצי דבר על מנת להעלות את שכר החיילים ואף סירבת אישית לפגוש אותי באינספור הזדמנויות כשפניתי אליך בנושא. היית אטום לחלוטין וכל מה ששמענו ממך ומסגנך שאין כסף להעלות את שכר החיילים”.

במכתב ששיגרה הוסיפה: “צר לי שאתה מנסה לעשות הון פוליטי על גבם של החיילים הרעבים”. היא ציינה כי הסיבה היחידה להעלאת הנושא כעת למעט הבחירות היא הצטרפותו של ח”כ אלעזר שטרן מהתנועה, שעשה רבות בנושא בכנסת האחרונה”.

לפיד אמר הבוקר כי “לא יכול להיות שחיילים במדינת ישראל לוחמים ב’צוק איתן’ ואז לא מצליחים לגמור את החודש, וההורים שלהם צריכים לתמוך בהם כי הם לא מקבלים מספיק. אנחנו נעלה את שכר חיילי החובה בצמוד לשכר המינימום בעוד 700 שקלים לחודש נטו. כמו שעשינו עם ניצולי השואה, כמו שעשינו עם קייטנות החופש הגדול, כמו שעשינו עם השוויון בנטל”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.