“אברמוביץ לא עיתונאי”: ביטן מחלק ציונים לעיתונאים

דוד ביטן כינס בצהרים את העיתונאים לתדרוך סיכום על מושב הקיץ החולף בו התייחס לחקירות נתניהו, לפרשת הצוללות, ועל התקשורת השמאלנית

יו”ר הקואליציה דוד ביטן כינס בצהרים את העיתונאים לתדרוך סיכום על מושב הקיץ החולף בו התייחס לחקירות נתניהו, לפרשת הצוללות, ועל חילולי השבת.

במענה לשאלת כתבי התקשורת האם נתניהו יתפטר במידה ויוגש נגדו כתב אישום, השיב ביטן: “אין לנתניהו שום כוונה להתפטר גם אם יוגש כתב אישום, מדובר בעבירות מהסוג הנמוך ביותר ואני לא מאמין שיהיה כתב אישום”.

על סוגיית התאגיד אמר ביטן ”כנראה מה שעשיתי בעניין עזר, כי הם השתנו, אפשר לומר שהם קצת פחות שמאלנים”.ביטן  התייחס למתיחות בין הליכוד למפלגות החרדיות על רקע חילולי השבת וחוק הגיור באומרו:  “תחילה עם השבת ורכבת ישראל, הימין הפסיד הרבה מנדטים וביקשתי מהם להפסיק כי זוהי הפעם הראשונה שהשמאל הרוויח מהימין והכל בגלל ההתעצמות של הדברים”.

ביטן שב והדגיש: “אין חילולי שבת, יש סטטוס קוו בכל הארץ, פרשת המרכולים בתל אביב תיפטר, ואי אפשר לכפות”.

ביטן התייחס לסוגיית חוק הלאום ואמר כי  למרות לחצים כבדים החלטנו במשותף עם ראש הממשלה להיות ראלים ולא להעלות את חוק הלאום לקריאה ראשונה במליאת הכנסת, אך דיוני הועדה כן יחלו.

בעקבות החלטת מיקי גנור לשמש כעד מדינה בפרשת הצוללות אומר ביטן כי הוא “אינו מודאג” ובטוח שכשהדברים יתבהרו יוכח שהכול תקין, אם הם מחפשים עד מדינה זה אומר שאין להם ביד כלום”.

“אי אפשר להפיל את נתניהו בדרך דמוקרטית לכן פונים לחקירות, גורמי החקירה מעצימים את ההדלפות, והתקשורת מעצימה את הדברים”  הוסיף ביטן.

בהמשך דבריו תקף ביטן את התקשורת ואת הכותרות שנותנים שם לנתניהו בעניין פרשת הצוללות ופרשת בזק, ביטן תקף את רביב דרוקר, יוסי ורטר ואמנון אברמוביץ’ באופן אישי. ״אמנון אברמוביץ׳ בכלל לא עתונאי, הוא רק מעביר מידע״, על דרוקר- הוא הולך בעקבותיו של אברמוביץ. ועל ורטר מהארץ: הוא הגון.

בנוגע לתדרוך של ראש הממשלה עם חברי הכנסת של הליכוד אמר ביטן “אז מה אם היה שם דף מסרים, זה מותר”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.