בעקבות החיסולים: מטח מטורף לעבר אשדוד ובאר שבע

בדקות האחרונות חמאס שיגר מעל 100 רקטות לאיזור אשדוד והשפלה בעקבות חיסול בכירי החמאס. חמאס ירחיב את הירי למרכז בשעה 18:00

בדקות האחרונות חמאס שיגר מעל 100 רקטות לאיזור אשדוד והשפלה בעקבות חיסול בכירי החמאס. מטח כבד גם לבאר שבע דימונה והסביבה. בעקבות המטח הכבד לאשדוד, נרשמה פגיעה ישירה במשאית, במקום מטופל נפגע 1 במצב קשה.

בעקבות סיכול הבכירים בחמאס המקורבים למוחמד דף, חמאס ירחיב את האש למרכז הארץ. חמאס יצא עם איום חדש מהדקות האחרונות: בשעה 18:00 נירה טילים ליעדים חדשים בישראל.

בכירי החמאס חוסלו במספר מקומות שונים בו זמנית. התקיפות הפתיעו את בכירי חמאס במקומות שהם לא ציפו שהשב”כ וצה”ל ידע שהם שם, חדירה מודיעינית מעולה ערוצים המקורבים לחמאס: החיסולים הפתיעו את חמאס. בחמאס מאיימים כי “התגובה העזתית תיהיה חסרת תקדים.”

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע היום לתחנת המשטרה בעכו לדיון הערכת מצב בעקבות האירועים בעיר יחד עם ראש העיר, שר הבט”פ, מפכ”ל המשטרה ובכירים נוספים. “הערב אכנס את הקבינט, יש התפתחויות קשות, כולל ירי הנ”ט. אנחנו נגיב ומגיבים בעוצמה הולכת וגדלה – לא אפרט כאן”, אמר ראש הממשלה.

על רקע הערכת מצב ביטחונית והכוונה להרחיב את הפעילות ההתקפית של צה”ל, החליט שר הביטחון גנץ להאריך בשבועיים את תוקף ההכרזה על מצב מיוחד בעורף

שר הביטחון, בני גנץ, פנה לממשלה בבקשה להאריך את תוקף ההכרזה על מצב מיוחד בעורף בשבועיים נוספים, ביישובים במרחק של 0-80 ק”מ מרצועת עזה. זאת על רקע הכוונה להרחבת המערכה של צה”ל, והערכת המצב הביטחונית.
ב-10/05 הכריז שר הביטחון גנץ על מצב מיוחד בעורף בטווח של 0-80 ק”מ מרצועת עזה.
הכרזה זו הינה בסמכות שר הביטחון ל-48 שעות, ולצורך הארכתה נדרש אישור הממשלה, ולאחר מכן אישור וועדת חוץ וביטחון. בשל הדחיפות ביקש שר הביטחון גנץ כי ההצעה תעלה לאישור הממשלה באמצעות משאל טלפוני בין שרי הממשלה. משמעות הצו הינה מתן סמכויות לצה”ל ופיקוד העורף, בין היתר, להטיל מגבלות על אוכלוסייה, התכנסות, לפנות מאיזורים בהתאם למידע מודיעיני וכן לסגור או להגביל פעילות חינוך.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.