הצעת החוק החדשה של גפני בעקבות אסון מירון

לאור הכאוס בטיפול החירום באסון במירון: יו”ר יהדות התורה ח”כ משה גפני הודיע כי יקדם את הצעת חוק איחוד מוקדי החירום הטלפונים במיידית.

לאור הכאוס בטיפול החירום באסון במירון: יו”ר יהדות התורה ח”כ משה גפני הודיע כי יקדם את הצעת חוק איחוד מוקדי החירום הטלפונים במיידית.

על רקע האסון הנורא במירון ובעקבות אינספור אירועים קודמים בהם התגלו שורת כשלים מבהיר יו”ר יהדות התורה ויו”ר ועדת הכספים ח”כ משה גפני כי יקדם במיידית את הצעת החוק לאחד את כלל מוקדי החירום למוקד אחד מרכזי – 911.

הצעת החוק אושרה בעבר בקריאה טרומית אולם גורמים אינטרסנטים לא נתנו לזה להתקדם. בעקבות האסונות של פגעי מזג האויר בשנה שעברה הודיע ח”כ גפני כי יפעל לקדם את החוק במהרה, עתה בעקבות האסון הנורא במירון ובעקבות חוסר התיאום בין גופי החירום באירוע הנורא, הודיע ח”כ על קידומו המהיר והמיידי.

על פי הצעת החוק קווי החירום יאוחדו למספר טלפוני אחד, שאליו יתקשרו בעת חירום, באמצעות חיוג מקוצר כדוגמת ארצות הברית במספר החירום 911.
במוקד ינתן מענה אנושי לפניות החירום שיפנה את המתקשרים לגורמים המתאימים לטיפול באירוע כגון משטרת ישראל, מגן
דוד אדום, מכבי האש, איחוד הצלה, זק”א וגופים נוספים. החוק גם יקל על שירותי ההצלה, במקרים רבים כמו באסון במירון בהם כמה גורמים נדרשו לתת סיוע במקביל.

גפני: “הצעת החוק הזו נחוצה וחשובה להצלת חיי אדם, לצערי נוכחנו לראות זאת רק בשבוע שעבר. בכוונתי לקדם את החוק מיידית בכל הכוח כפי שקיים במדינות רבות בעולם”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.