הצצה נדירה למנהיג החרדי החזק בעולם – (וידאו)

זה הוא רבן של מאות אלפי חרדים החיים כיום בישראל ובעולם כולו מרן ראש הישיבה הגאון הצדיק רבי אהרן לייב שטינמן, כתב ערוץ 2 עופר חדד בהצצה מרתקת לחייו הסגפניים עד להחריד של מנהיג דגול בישראל, וניסה להבין איך מתקבלות שם ההחלטות שמכריעות על מאות אלפים, סייעו לו גפני ויעקב אשר.

ח”כ גפני על מרן הגראי”ל: “אין אצלו טקטיקה בעניין הזה של תלמידי ישיבות, בנושא הזה יש רק אסטרטגיה, והיא אחת: אנחנו צריכים שאותם בחורים שלומדים תורה – ימשיכו ללמוד תורה”.

עוד בכתבה מספר חדד ומתייחס לפרשת ההקלטות שהרעידו את אמות הסיפים איך מעיזים כך לפגוע במנהיג שקול: “השבוע נפל דבר ברחוב החרדי. בשיא המאבק נגד גיוס בני הישיבות התפרסמו הקלטות שבוצעו בתוך בית הרב, ותיעדו לכאורה במשך שעות ארוכות שיחות שקיימו כמה מאנשי הבית. מהתמלולים שפורסמו עולה כי בבית הרב ניהלו לכאורה ערוץ הידברות ושיתוף פעולה עם צה”ל, ההקלטות מסעירות את הרחוב החרדי ומעוררות זעם בבית הרב. את האצבע המאשימה מפנים שם כלפי גורמים המזוהים עם הרב שמואל אוירבך, מי שמכונה ראש הפלג הירושלמי, המוביל את הקו הקיצוני ביותר בעניין הגיוס”.

חדד קובע כי הרב שטיינמן הוא כיום ללא ספק אחד היהודים המשפיעים ביותר בעולם, וכן מביא לשידור את הפרשן דב הלברטל, ממקורבי הרב אלישיב שאומר כי: “בשאלות הקרדינליות ביותר שעומדות על הפרק: גיוס, גיור, ברית זוגיות, כל השאלות שעולות על הפרק – המילה האחרונה היא שלו. מילה אחת שלו תוציא חצי מיליון חרדים לרחוב”.

כתב ערוץ 2 מספר על האיש הענק הזה שמתנהג בפשטות ובצניעות, בדירה שלא שופצה מעולם על אף שבמילה אחת הוא יוכל לקבל וילה מפוארת ששווה מיליונים: “בשבועות האחרונים ליווינו אותו מקרוב בביתו, בהצצה נדירה, לעולמו של האיש שמעורה בכמה מהתהליכים החשובים ביותר בישראל. הוא מתגורר בדירת שני חדרים וחצי ברחוב חזון איש בבני ברק, דירה שלבקשת הרב לא שופצה מעולם. לפני התפילה מגיעה לביתו קבוצת תלמידים ללמוד איתו, ולאחר מכן מתחילה קבלת הקהל. כך שלוש פעמים ביום, שחרית, מנחה וערבית. “זה יותר מאבא, זה סבא”, הסביר ח”כ יעקב אשר מיהדות התורה. “בשמחות ובדברים הקשים אתה מגיע לשם. אשתי לא הייתה הולכת לחדר לידה בלי שאני רץ קודם לקבל ברכה. אין דבר כזה”.

עוד בהצצה המיוחדת: “אחרי ארוחת הבוקר הקצרה הוא יוצא בהנחיית הרופא לצעדה קצרה בזמן שבחדר כבר מתאספים עשרות תלמידים צעירים לקראת הבחינה. במשך יותר מ-40 דקות האיש הזה להזכירכם המנהיג מרן הגראי”ל שהוא כיום בן 100 בוחן ומקשה עם עוד שאלה ועוד שאלה ועוד אחת כשהוא בשיא צלילותו ממרומי גילו”.

מלחמות ירושה עוד בחייו
עוד בכתבה מספר חדד הכתב הדתי של ערוץ 2 ומתייחס לכך שכתובתו של מרן הגראי”ל הוא כיום הכתובת לכל מי שרוצה להגיע להנהגת החרדים: “חדר השינה הוא גם חדר לימוד, חדר אורחים וחדר ישיבות – בין אם האורחים הם ילדים מתלמוד תורה, חברי כנסת או אפילו שגרירים. בשנתיים האחרונות, מאז פטירתו של הרב יוסף שלום אלישיב, הבית הזה הוא הכתובת המרכזית לכל מי שרוצה לנסות ולהגיע להנהגת הציבור החרדי”.

חדד מסיים את הכתבה המרתקת בכך שלאורך השנים ניסו מתנגדיו לטעון שהוא מקל, פשרן, לא מספיק מתבדל. אולי הביקורת הקשה ביותר כשמדובר במנהיג חרדי. הביקורת הזו מגיעה בעקבות הסכמתו השקטה כביכול לשילוב חרדים וגיוסם לצה”ל.

יעקב אשר על מרן: “מרן צלול גם כיום כמו בחור בן 25, ומוסיף: אנחנו לא עובדים על עצמינו, הרב שטינמן בעצמו לא ירצה שנעשה דברים על סמך מישהו שאינו צלול”.

חדד מסכם את כתבתו על האיש שמעולם לא ביקש את ההנהגה: “בעיני רבים מסמל הרב שטיינמן את סוף עידן ההנהגה היחידנית שמאפיינת כל כך את הציבור החרדי. האיש שכנראה לא ביקש לעצמו מעולם את ההנהגה, נושא על כתפיו הצנומות אחריות בלתי נתפסת כזאת”.

צפו בכתבה מיוחדת מאת עופר חדד – באדיבות רשת

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מי רץ להארץ להפיץ הקלטות אם זה דבר שנמנעים מכך?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אל תחשב 2000 גררס שהצביעו בירושלים ולא בבני ברק ואל תחשב שקרים שהפצתם בציבור לפי זה תגיע ל200 קולות בחסד

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. 15000 איש שלא נרתעו ממלחמה מלוכלכת ומושחתת ולמרות הכל אמרו לא להנהגתו! הוסף עליהם כמה אלפים טובים מישובי הפריפריה שבהם לא התקיימו בחירות בין 2 הפלגים הליטאיים וללא ספק קיימים בהם אלפי קולות. הוסף על כך את אלפי הנמנעים שהיו בירושלים מודיעין עילית ובבני ברק שלמרות הוראת הגר”ח שאסור להמנע בכל זאת נמנעו ואין כל ספק להיכן הם שייכים וקבלתי לפחות כ30000 קולות שהם כמחצית הכוח הליטאי והאמינו לי שזהו חישוב מינמליסטי.
  ומכאן השתוללות של אנשי החצר בבני ברק מאז הבחירות ומאז הוכח לעין כל שהמנהיגות הליטאית היא מפוצלת! לכן התבטא אחד מראשיהם הלא הוא ש.ב. סורוצקין כי הם נמצאים במלחמת קיום!
  מעולם לא נזקק מנהיג היהדות החרדית לכל כך הרבה יחצנו”ת ולערוצי תקשורת ולגימיקים כדי להוכיח את מנהיגותו!
  כל זה מצביע על דבר אחד! הכותרת של הידיעה כאן הינה שקרית ומגמתית!!!!! והיא חלק מן המסע התקשורתי שמקובל במחוזות אחרים פוליטיים ולא במחוזות הקדושה של עם ישראל לדורותיו!

  זלמנוב |
  הגב
 4. קוקר! תפסיקו להביא סרטנים שלא ניתן לצפות בהם

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב