הקבינט הורה: 500 מיליון עבור מיגון העורף

הקבינט הורה על איתור מקור תקציבי של 500 מיליון שקלים מתוך תקציב התכנית, לביצוע בשנים 2019-2018 לצורך מיגון מוסדות ציבור, מבני מגורים ומיגון נוסף בהתאם לסדרי העדיפויות של פיקוד העורף בעקבות קמפיין הסברה שנערך בכל בתי האב בטבריה ישנה היענות טובה של הציבור ראש העיר יוסי בן דוד: “אני מברך על התוכנית, טבריה תקבל סיוע משמעותי ונתח נכבד מהתקציב בנושא המיגון”

הקבינט המדיני-ביטחוני החליט השבוע להקים צוות משותף בראשות המטה לביטחון לאומי ובהשתתפות משרד הביטחון, משרד האוצר ומשרדי ממשלה נוספים שיגבש תכנית רב-שנתית בהיקף של כחמישה מיליארד שקלים לשנים 2019-2030 להמשך פעילות מיגון העורף בצפון הארץ וכן לשיפור המוכנות לרעידות אדמה ולמצבי חירום.

בנוסף, הטיל הקבינט על הממונה על התקציבים באוצר ועל מנכ”ל משרד הביטחון להצביע תוך שלושה שבועות על מקור תקציבי של 500 מיליון שקלים מתוך תקציב התכנית, לביצוע בשנים 2019-2018 לצורך מיגון מוסדות ציבור, מבני מגורים ומיגון נוסף בהתאם לסדרי העדיפויות של פיקוד העורף.

התכנית כוללת התמקדות בכ-300 רשויות מקומיות בצפון, בטווח של עד 45 ק”מ מהגבול ובשש ערים בצפון ובדרום שיושבות על השבר הסורי אפריקני ונמצאות בסיכון לפגיעה בתרחיש של רעידת אדמה. במסגרת התוכנית, יינתן סיוע בבניית ממ”ד לכל אזרח עד לטווח של 45 ק”מ מגבול הצפון, מיגון תשתיות קריטיות בכל אזור הצפון וחליפת מיגון מלאה לכלל הישובים צמודי הגדר. היא תכלול גם סיוע בבניית ממ”ד בבתים פרטיים עד לטווח של 45 קילומטר מגבול הצפון ומיגון תשתיות קריטיות ואת כלל השירותים החיוניים בצפון, בהם כ-800 בתי ספר וגני ילדים, כ-65 מוסדות רווחה, מיגון השירותים ההכרחיים בבתי החולים הגדולים בצפון ומיגון עשרות מרפאות עד לטווח 45 קילומטרים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: ” החלטנו להקצות 5 מיליארד שקל למיגון העורף נגד התקפות טילים ונגד רעידות אדמה, בצעד ראשון נקצה מידית חצי מיליארד שייעודו תחילה להגנת יישובים בצפון. הנושא כולו בראש מעייננו, מטפלים בו כמו שלא טופל”
בשבוע שעבר שר האוצר משה כחלון הבטיח לראשי רשויות בצפון כי הממשלה תאשר תוכנית רחבת היקף שתמגן מבנים רבים ברחבי הארץ מפני רעידות וטילים. התוכנית תכלול

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.