הקונטרה ל”חיות אדם”: 2 קצינים חרדיים חדשים

בצל אמירתה המזעזעת של אושרת קוטלר נגד החיילים החרדים ב’נצח יהודה’, שאלתם כינתה “חיות אדם”, ל’אקטואליק’ נודע כי שני חיילים חרדים מפלוגת חץ החרדות בחטיבת הצנחנים קיבלו דרגות קצונה

בצל אמירתה המזעזעת של אושרת קוטלר נגד החיילים החרדים ב’נצח יהודה’, שאלתם כינתה “חיות אדם”, ל’אקטואליק’ נודע כי שני חיילים חרדים מפלוגת חץ החרדות בחטיבת הצנחנים קיבלו דרגות קצונה. מדובר על מנדי אייזנברג ויהודה קליין.

השניים קיבלו את דרגות הקצונה במסגרת טקס סיום קורס קצינים קרביים אחוד – מחזור 53 בבית הספר קצינים במצפה רמון במעמד סגן ראש המטה הכללי אלוף אייל זמיר, מפקד זרוע היבשה, אלוף קובי ברק, ובנוכחות מפקד בית הספר לקצינים, אלוף-משנה גור שרייבמן, משפחות הבוגרים, חברים ואנשי זרוע היבשה.

במסגרת השלמת הקצונה, קיימו הצוערים את סדרת הקרב המשולב אותה עוברים צוערי השלמות הקצונה של חילות זרוע היבשה המכשירה ללחימת צוות קרב פלוגתי.
במסגרת סדרת הקרב המשולב לומדים צוערי כוחות היבשה את תחום הפיקוד הטקטי בשדה הקרב המודרני ומתנסים בתצוגת יכולות בה הם פועלים בשיתוף כוחות אוויר, איסוף קרבי, כוחות שריון, חי״ר, הנדסה ותותחנים.
תצוגת התכלית המשותפת מהווה הכנה ממשית לשדה הקרב ודרך תרגול למתן מענה מיטבי ומותאם לאתגרים העכשוויים וליכולת המשתנה של האויב, ביבשה, מהאוויר ומהים.

לצוערים המסיימים הוענקו דרגות סגן-משנה ודרגותיהם של הקצינים המצטיינים נחשפו על ידי סגן ראש המטה הכללי. החל מיום ראשון עתידים הבוגרים להשתלב בתפקידי פיקוד ביחידות הקרביות של צבא היבשה, בהתאם לחיל ממנו הגיעו.

כזכור, בעבר דווח כי חיילים חרדיים נאלצים לוותר על המסגרת החרדות שלהם במסגרת הקורס. גורם צבאי אמר “זו גאווה גדולה לראות שהפלוגה מצמיחה את מפקדי העתיד שלה”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.