הקונספריציה של בן כספית: האם ביבי מערים על היועץ המשפטי?

העיתונאי בן כספית שחשף את העסקה המתגבשת בין מנדבליט לנתניהו במסגרתה יפרוש נתניהו מהחיים הפוליטיים תמורת מחיקת סעיף השוחד, מעלה קונספירציה חדשה

העיתונאי בן כספית שחשף את העסקה המתגבשת בין מנדבליט לנתניהו במסגרתה יפרוש נתניהו מהחיים הפוליטיים תמורת מחיקת סעיף השוחד, מעלה קונספירציה חדשה, ולפיה: נתניהו מערים על היועץ המשפטי – כפי שעשה לכל הפוליטיקאים בעבר – וזאת כדי למרוט את נוצותיו בעיני תומכיו.

וזה הפוסט של בן כספית: ‏

1. ספוילר: אם תושג עיסקת טיעון במסגרתה נתניהו יודה בעבירות פליליות, ישלם קנס גבוה (מעניין מי יבשר על כך לגברת), ירצה עונש מאסר שיומר לעבודות שירות פלוס קלון שירחיק אותו מאיתנו ל-8 שנים, איאלץ לתמוך בה. לא, אני לא איהנה מעוד ראש ממשלה בכלא. אלא שאני מתקשה להאמין שלא מדובר בתרגיל.

‏2. מה שייכתב בשרשור המייגע הזה נובע משיחות עם 5 (!) אנשים, שאינם פוליטיקאים, שעבדו הכי בכיר, הכי צמוד והכי הרבה עם ביבי בעשור האחרון. כל החמישה התקשרו אלי היום מיוזמתם. כולם תמימי דעים: הוא עושה למנדלבליט את הזובור של חייו. הוא מזחיל אותו, מצעיד אותו, מגלף ומגלף את האישומים, עד הרגע האחרון.

‏3. כך נהג כל חייו. במו”מים מדיניים, במו”מים פוליטיים, בכל מגע עם יצור אנוש אחר. בסוף, הצד השני נשאר בלי כלום ונתניהו מתפוגג, יחד עם ההבטחות. למה הוא עושה את זה? כי הוא רוצה “להוכיח” שהפרקליטות סתם רדפה אותו, כי הוא רוצה לשלהב את חסידיו, כי הוא רוצה להדגים לבית המשפט.

‏4. שהתיקים, לכאורה, לא מחזיקים מים. הדרך היחידה, אומרים האנשים האלה, להגיע לעיסקה עם נתניהו, זה בכוח: להגיד לו אדוני, אנחנו הולכים איתך בכל הכוח, עד הסוף. לא למצמץ, לא להתפשר, לא לראות אותו ממטר. לדרוש את המכסימום. מאסר בפועל (שיומר לעבודות שירות), מאסר על תנאי ארוך, קנס גדול.

‏5. קלון מובנה. במקרה כזה, הקלון מתחיל להיספר רק מתום ריצוי העונש, שזו התקופה המצטברת של המאסר ע”ת ועבודות השירות. זה אומר שנתניהו יוכל לחזור כשגילו מעל 80. הבעיה היא שמנדלבליט לא מסוגל להתנהלות כזו. הוא איש רך, טוב, נעים ובעל אופי של סניגור. החשש הוא שנתניהו לועס עכשיו את

‏6. מנדלבליט כדי לירוק אותו על הריצפה בעוד שבועיים כפי שעשה לכו-לם. מיצחק הרצוג (תנחומים, כבוד הנשיא) במו”מ ההוא על כניסה לקואליציה, אבי גבאי, ברק אובמה, ציפי ליבני, כל בכירי הליכוד לדורותיהם וכל המנהיגים של העולם החופשי. אם זה המצב, זו יכולה להיות הפארסה הגדולה ביותר של מנדלבליט.

‏7. מאז נכנס לתפקידו. האם אכן מדובר בתרגיל של נתניהו? אני לא יודע. מה שאני יכול להגיד בפה מלא: הדלפת המגעים לעיסקת טיעון לא הגיעה אלי מהכיוון של נתניהו. ההדלפה הפתיעה את נתניהו. מעבר לזה, הכל פתוח. ועוד משהו: נדמה לי שיש מצב שהתרגיל הזה, בהנחה שזה תרגיל, ייכשל. יש מצב שנתניהו.

‏8. כורה לעצמו את הקבר הפוליטי והאישי. כזכור, בשנתיים האחרונות כל התרגילים נכשלו. כל הערכות המצב קרסו. הוא היה מנותק, מבולבל, כושל מטעות לשגיאה, מקריסה לנפילה. הקסם פג. הוא כבר לא ראש ממשלה. הוא נאשם. אז הוא ירמה את מנדלבליט? ומה הלאה? האם השופטים, בעוד שלוש וחצי שנים, יזכרו שהיה

‏9. מו”מ לעיסקת טיעון? האם שלושת הימים האלה בינואר 2022 יעשו את ההבדל? האם הוא באמת מאמין שהמגעים האלה, שהוא יזם, יבעירו את המדינה ויגרמו לכל שונאיו, חוקריו, תובעיו ושופטיו להתפכח בבת אחת? יש הרבה שאלות בשרשור הזה, ואין תשובות. בימים הקרובים חלק יתבהר, חלק עוד לא.סופ”ש נעים לכולם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.