‘הקוסם’ חזר: הניצחון הענק של אריה דרעי

הוא השקיע את כל כולו במערכה, ירה את תותחיו הכבדים ביותר, הוריד לשטח את כל האנשים שלו ועבר מבית לבית בעיר הישנה. הניצחון בבית שמש רשום בראש ובראשונה על שמו של אריה דרעי.

קשה להפריז בהישג החרדי האדיר בבית שמש, מעטים מאוד האנשים שהאמינו שאבוטבול יוכל לנצח את אלי כהן בתנאים שהתפתחו.

הרבה גורמים חברו יחד כדי להביא לניצחון המיוחל. מדובר בראש ובראשונה באחדות החרדית, בקולות הקנאים ובהבאת קולות חדשים מהציבור המסורתי בבית שמש הוותיקה.

אולם מעל הכל הניצחון הזה רשום על שמו של יו”ר ש”ס אריה דרעי. דרעי, מספרים מקורביו, השקיע את כל כולו בבית שמש במהלך החודש האחרון. הוא ישן שם בלילות, השתתף בחוגי בית רבים, עבר מדלת לדלת ועשה כל מאמץ כדי להביא קולות נוספים למשה אבוטבול.

לאחר ספירת הקולות התברר כי הוא אכן הצליח להביא מאות קולות נוספים מהציבור המסורתי בעיר, קולות שללא ספק הכריעו את המערכה.

גם באחדות החרדית שנרשמה יש לדרעי מניות רבות: הוא וויתר על הרבה אינטרסים מפלגתיים כדי לגבש סביב אבוטבול קונצנזוס פנים חרדי, והיום ברור לכולם שלולא הקונצנזוס הזה אבוטבול לא היה נבחר.

מעל לכל מדובר גם בניצחון אישי של דרעי על יריביו מבית ומחוץ. בשנה האחרונה שבו ועלו הקולות שטענו כי דרעי איבד את ‘הקסם’ שלו, הכישלונות האחרונים של ש”ס בזירה הארצית והמוניציפלית נרשמו על שמו.

“הניצחון בבית שמש מחק את חרפת אלעד” אמרו מקורביו, ובצדק. דרעי נכנס למערכה קשה עם נתוני פתיחה גרועים, אבל בעבודה סיזיפית וקשה הצליח להשיג ניצחון כנגד כל הסיכויים.

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אריה, אריה, אריה. הו הא מי זה בא הלוזר הבא….
  מפסיד מנדט למפלגה שלו לאחר שירה את כל התותחים הכבדים שלו… ואחר כך שולח את היחצ”נים שלו להגיד שהוא המנצח הגדול…
  חחח, דרעי הצחקת אותנו

  ירחמיאל כץ |
  הגב
 2. כן בטח הנצחון רשום על שמו. הרי ש”ס בבית שמש ירדה במנדט כמובן בגלל אלי ישי והמצביעים החדשים של ‘כח’ שהכריעו את הכף באו רק לאור קריאתו של דרעי

  יוחאי דנינו |
  הגב
 3. צודק ב100% הניצחון הוא רשום רק על ראש הישיבה ששם את כל כובד משקלו כדי שחלילה לא יהיה חילול ה’ וברוך ה’ התוצאות לא איחרו לבא

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. רק אלי ישי לא יודע את זה…
  קשה לו להוציא מפיו מילה אחת של מחמאה על יו”ר התנועה אריה דרעי, וחבל.

  שמואל |
  הגב
 5. הניצחון בבית שמש רשום על שמו של איש אחד גדול: ראש הישיבה הרב שטיינמן אשר גר בבני ברק ומצודתו פרוסה על בית שמש. ביקור אחד בעיר של יהודי קשיש מעל לגיל מאה בלעה”ר, הוציא אלפים להצביע, כי מי רואה אותם יוצאים ואינו יוצא. זאת ועוד, הכמה פרקי תהילים שהיהודי הזה אמר אתמול מעומק לבו, הכריעו את הכל!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב