הקיץ כאן, המזיקים כאן: איך מתמודדים עם חרקים בבית?

הקיץ כבר פה ואנחנו מתמודדים עם סוגיה אחת קשה במיוחד – חרקים בבית. מיתושים שמרחפים מעלינו ונוגסים בעור, משאירים פצעים מגרדים ועקיצות לא נעימות ועד לזבובים, ג’וקים ונמלים שהופכים את הבית להרבה פחות נעים. אז איך שומרים על בית נטול חרקים ומצמצמים את הבעיה? קבלו כמה טיפים מהמקצוענים.

שימרו על הבית נקי

בין אם מדובר בנמלים, בג’וקים או דווקא בטרמיטים, הסוד לשמירה על בית נקי מחרקים הוא סדר ונקיון. חרקים נמשכים למקומות שבהם יש פירורים, כתמים, רטיבות, רהיטים ישנים ומוזנחים ולכלוך. לפני הקיץ כדאי לנקות את הבית מכל הדברים האלו ולוודא שבמהלך הקיץ אנחנו שומרים על הניקיון קצת יותר טוב מבכל זמן אחר.

נקו את סביבת הכניסה לבית

לא רק הבית צריך להיות נקי ככל שהחרקים לא ירצו לבקר בו, גם הכניסות לבית. מומחים בתחום הדברת טרמיטים יספרו לכם שסלילת שביל בנוי לכניסה לבית יכולה לחסוך משמעותית את הפגיעה של טרמיטים ברהיטים שלכם. כך למעשה גם עם נמלים, ג’וקים ומזיקים אחרים. ככל שהכניסה לבית נקייה, מסודרת ומאורגנת יותר, כך אנחנו מצמצמים את המפגש עם המזיקים.

הזמינו מדביר לפני הקיץ

ישנם מקרים שבהם מדובר בתופעה חוזרת. מדי קיץ אנחנו רואים כמויות של מזיקים בדרך הביתה. במקרה כזה, כדאי לבדוק האם יש בעיה כללית שאפשר לצמצם באמצעות מדביר מקצועי.

מדביר מקצועי יוכל להגיע ולבדוק את הבית, להבחין בדברים שאנחנו בעין לא מקצועית לא מבחינים בהם ולעזור לנו להכין את הבית לקראת הקיץ. במידת הצורך יבצע המדביר ריסוס שיעזור לנו להתמודד עם בעית החרקים בקיץ.

שימרו על בית יבש

מקורות מים חשופים הם קרקע נוחה למזיקים. דווקא בקיץ כשאנחנו ממלאים לילדים בריכה קטנה, משתמשים בגיגיות מים או פשוט משקים מדי יום את הדשא, חשוב להקפיד על חסכון במים ויותר מכך – לשפוך מים עומדים.

אחרי השימוש בבריכה הביתית, שפכו את המים ויבשו אותה היטב, אחרי הספונג’ה דאגו לשפוך את מי השטיפה וכן הלאה. ככל שהבית יהיה יבש יותר, כך חרקים – בעיקר יתושים וזבובים – יוותרו על הביקור בו.

בידקו את הרהיטים שלכם

ריהוט ישן, כמו גם משקופים ישנים וחלונות עם עץ רקוב, יכולים להוביל לנזק משמעותי. טרמיטים הם מזיקים קטנטנים שאנחנו לא תמיד יכולים להבחין בהם מבעוד מועד, עד שהם תוקפים.

הם אוהבים עץ, ובעיקר עץ ישן, חודרים אליו ואוכלים אותו מבפנים. סלקו ריהוט ישן מהחצר ומהבית לפני הקיץ ובמידת הצורך הזמינו הדברת טרמיטים אצל מדביר מקצועי.

ההתמודדות עם מזיקים וחרקים בקיץ היא לא פשוטה, אבל היערכות מראש, עזרה של מדבירים מקצועיים ושמירה על נקיון יכולים למנוע הרבה כאב ראש ולעזור לכם לעבור את הקיץ בבית בשלום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.