הקנאביס הרפואי: ליצמן הודיע על הקלות

משרד הבריאות מודיע על שורת הקלות בתחום הקנאביס הרפואי, בראשונה: קידום פיקוח על המחירים, פיצול מרשם בין בתי מרקחת והארכת הוראת השעה בנוגע לבחירה בין מסלולים

משרד הבריאות וסגן שר הבריאות יעקב ליצמן מכריזים היום על שורת צעדים שיקלו על צרכני הקנאביס הרפואי.

המשרד יפעל להחלת פיקוח על מחירי הקנאביס הרפואי כך שעבור מטופלים המחזיקים בין 30 עד 50 ג’ כולל בחודש, ישלמו סכומים דומים לאלה ששילמו עד היום (על פי המוצע – עד כ-400-500 ש”ח בחודש, כאשר המחיר יהיה בהתאם לכמות הנצרכת וחלק ניכר מהמטופלים ישלמו פחות ממה שהם משלמים כיום, באסדרה הישנה). כמו כן נפעל לכך שייקבע מחיר מירבי לילדים ולחולים אונקולוגיים ללא קשר לכמות הנצרכת (סביב כ-500 ₪ בחודש). ההיגיון בהחלת פיקוח היא כמו על כל תרופה אחרת בישראל, הנמצאות אף הן בפיקוח. יודגש כי פיקוח מחירים דורש אישור ועדת מחירים הכוללת נציגי משרד האוצר והכלכלה.

בנוסף המשרד מודיע כי הוא מאריך את הוראת השעה לגבי רישיונות לקנאביס רפואי כך שהחולים המחזיקים רישיונות לפני מועד החלת הרפורמה (29.4.2019) יוכלו להמשיך ולקבל את הקנאביס גם במתכונת החדשה דרך בית המרקחת ובמשך החודשיים הקרובים, גם במתכונת הישנה שהייתה נהוגה עד כה. ילדים וגם אנשים עם אוטיזם יוכלו לבחור אם לעבור למתכונת החדשה או להמשיך במתכונת הישנה או החדשה, לפי בחירתם, עד 1.7.2020.

במקביל יתאפשר בקרוב “פיצול מרשם”, כלומר רכישת חלק מהכמות בבית מרקחת אחד וחלק בבית מרקחת אחר.

צעד נוסף אותו מקדם המשרד, הממתין לאישור ועדת הכספים של הכנסת, הוא קביעת מחיר מירבי לביקור רופא בקופת חולים לצורך ניפוק וחידושי רישיונות אצל רופאים שהוסמכו בתחום כך שעלות ביקור כזו לא תעלה על 279-283 ש”ח לביקור.

המשרד ממשיך ופועל ליישום הקלות נוספות למטופלים ויעדכן על כך בקרוב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.