הקפסולות של עיריית ירושלים: מוסדות החינוך יפתחו ביום ראשון

האם מערכת החינוך בירושלים ערוכה לקראת שנת הלימודים תשפ”א, שתתקיים בעידן הקורונה? מינהל החינוך העירוני מדווח הבוקר, שלישי, כי “מערכת החינוך של ירושלים ערוכה ומוכנה באופן מיטבי לפתיחת שנת הלימודים תשפ”א”.

 

האם מערכת החינוך בירושלים ערוכה לקראת שנת הלימודים תשפ”א, שתתקיים בעידן הקורונה? מינהל החינוך העירוני מדווח הבוקר, שלישי, כי “מערכת החינוך של ירושלים ערוכה ומוכנה באופן מיטבי לפתיחת שנת הלימודים תשפ”א”.

ב-1 בספטמבר 2020 צפויים ללמוד בירושלים למעלה מ-280 אלף תלמידים – “מספר הגדול מכל תושבי חיפה”, כך מציינים הבוקר בעיריית ירושלים. “העירייה החלה כבר לפני חודשים ספורים בהיערכות ובתכנון פתיחת שנת הלימודים בתרחיש של תחלואת הקורונה, כשתשעה צוותים שונים וחדשים הוקמו ופעלו בנושא. תוכנית העבודה מבוססת על העקרונות וההנחיות שהתווה משרד החינוך, תוך מתן אוטונומיה מירבית ככל הניתן למנהלי בתי הספר”.

בעירייה מדגישים כי “מתוך תפיסת העולם לפיה בחינוך הירושלמי מסתכלים על התמונה השלמה, ניתנו דגשים בהכנת התוכנית על מקסום למידה מקרוב, צמצום פגיעה ככל הניתן בנוער בסיכון ומתן מענה ייעודי וייחודי לאוכלוסיות חלשות. בנוסף, העירייה תפעיל תוכניות שונות של מסגרות יום לימודיות ועוד.

על פי המתווה המתוכנן של העירייה:

כיתות א’-ב’: ילמדו רגיל, ללא קפסולות וללא ימי שישי

כיתות ג’-ד’: ילמדו רגיל, בקפסולות של 18 תלמידים, ללא ימי שישי.

כיתות ה’-י”ב: ילמדו בקפסולות של חצי כיתה 4 פעמים בשבוע ולא פעמיים, כמו במתווה של משרד החינוך.

 

עוד נמסר מעיריית ירושלים כי ע”פ הנחיות משרד הבריאות כל תלמודי התורה ובתי הספר עברו אתמול (ה’) חיטוי מלא הכולל גם ידיות, מעקות וחצרות, וצוותי ההוראה והחינוך צויידו במדי חום, אלכו ג’ל ומסכות. בנוסף, החל מיום ראשון ב07:30 בבוקר ולאורך כל שעות הלימודים, עובדי הניקיון יעברו שוב על המשטחים הרלוונטיים ויחטאו. בסוף כל יום יתבצע נקיון וחיטוי יסודי. בכל בוקר יבדקו חום לתלמידי והתלמידים ידרשו להציג הצהרת בריאות חתומה על ידי ההורים.

סגן ראש העיר אברהם בצלאל מחזיק תיק חינוך חרדי: “אנו מברכים על החזרה ללימודים. בברכתם של גדולי ישראל שליט”א תלמודי התורה ובתי הספר ערוכים ומוכנים לקליטת התלמידים, מנהלי הת”ת ומנהלות בתי הספר הכינו את צוותי החינוך וכל הנוגעים בדבר עושים את כל המאמצים בכדי לאפשר לתלמידים סביבת למידה מוגנת תוך שמירה על שגרת הלימודים”

ראש העיר ירושלים, משה ליאון ” עיריית ירושלים התכוננה מראש לרגע שבו יאפשרו לפתוח את הלימודים והיום אני שמח שאנו מוכנים לקלוט את כל התלמידים שמורשים לחזור לספסל הלימודים. אנו מודעים לבלבול והשאלות הרבות שיש להורים וצוותי ההוראה ונלווה את החזרה לשגרה עקב בצד אגודל בתקופה הקרובה”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.