הקץ לדמעות? התכנית החדשה של בנט ודרעי

יו״ר ש״ס השר דרעי , ושר החינוך נפתלי בנט כניסו מסיבת עיתונאים בה הציגו את התכנית המהפכנית שעשויה לשים קץ לתופעת התלמידות שנותרות ללא מסגרת חינוכית: תאריך אחרון לרישום יהיה ב-30 ביוני לאחר כל הגשת העררים והמחלוקות בין המעורבים. כל הפרטים. {מאבק באפליה}

בחדר סיעת ש״ס התקיימה היום מסיבת עיתונאים בנושא תקנות משרד החינוך החדשות למוסדות חינוך שעסק בנוגע למאבק באפליה.

בישיבה השתתפו: יו״ר ש״ס השר דרעי , ושר החינוך נפתלי בנט בה הציגו את התכנית המהפכנית שעשויה לשים קץ  לתופעת התלמידות שנותרות ללא מסגרת חינוכית: תאריך אחרון לרישום יהיה ב-30 ביוני לאחר כל הגשת העררים והמחלוקות בין המעורבים

השרים נפתלי בנט, אריה דרעי וח”כ יעקב מרגי הציגו היום (ב’) לראשונה את הכללים החדשים ברישום לסמינרים של הציבור החרדי במטרה לשים סוף לתופעת הפערים ברישום תלמידות שנותרות ללא מסגרת חינוכית

שר החינוך נפתלי בנט אמר: “מדובר במהפכת צדק שתיתן להורים שקט נפשי ומניעת חרדה מפתיחת שנת הלימודים עם ילדה שנותרת ללא מסגרת חינוכית בפתיחת שנת הלימודים. אין כל סיבה שתלמידה תישאר מאחור, קבענו כללים ברורים ומהיום הנושא יוסדר”.

משרד החינוך מציב כללים חדשים ברישום לסמינרים במטרה לשים סוף לתופעת פתיחת שנת הלימודים עם בנות בבית באמצעות כללי רישום קשיחים וכללים מוגדרים. תכנית משרד החינוך לפתרון בעיית הרישום לסמינרים קובעת כללי רישום קשיחים במטרה למנוע את המחזות בהם כל שנה נפתחת שנת הלימודים עם בנות שנותרות ללא בית ספר.

בפעם הראשונה קבע צוות מיוחד שמינה מנהל המחוז החרדי איציק זהבי נהלים מסודרים למניעת פתיחת שנת לימודים עם עשרות תלמידות ללא מסגרת לימודית.
על פי התקנות החדשות כל נהלי הרישום כולל העררים והדחיות השונות יסתיימו לפני תחילת שנת הלימודים עד ה30 ביוני.

*הסוף לדמעות**בנט ודרעי בהצהרה: "לא תהיה אפליה על רקע עדתי"*http://www.93fm.co.il/?p=385056שר הפנים אריה דרעי ושר החינוך נפתלי בנט קיימו היום מסיבת עיתונאים משותפת להצגת תקנות החינוך, ומניעת האפליה בסמינרים • דרעי: תנועת ש"ס חרטה על דגלה את המאבק באפליה • בנט: אף ילדה לא תופלה על רקע עדתי, נקודה • כל תקנות האפליה החדשות

‎Posted by ‎צעירי ש"ס אלעד‎ on‎ יום שני 27 פברואר 2017

הנהלים החדשים קובעים:
1. הליכי הקבלה לכל שנת לימודים יחלו אך ורק החל מיום א’ לחודש שבט של השנה הקודמת לשנת הלימודים.

2. החלטת המוסד לקלוט תלמידה תחוייב להישלח להורים בכתב לא יאוחר מיום י”ז באדר תשע”ז (15.03.17), באמצעות הדואר ו/או במסירה ידנית.

3. במידה וההחלטה הינה שלילית, חובה על המוסד החינוכי לפרט ולנמק את כל הסיבות לכך במסגרת הודעה בכתב אשר תומצא להורי התלמיד לא יאוחר מיום י”ז באדר תשע”ז (15.03.17) באמצעות הדואר ו/או במסירה ידנית.

4. מוסדות החינוך יהיו מחויבים בשקיפות ובמתן תשובות להורים.

5. מנהל המוסד יהיה חייב להעביר לרשות אגף החינוך בעירייה דין וחשבון על הליכי הקבלה והרישום למוסד כולל רשימת התלמידים שהגישו מועמדות בשנת הלימודים העוקבת.
אחריות הורית:
6. תלמיד אשר נותר ללא מענה חינוכי ממוסד החינוך אליו פנה יהיה חייב לפנות לאגף החינוך בעירייה מייד עם קבלת התשובה השלילית.

7. הרשות המקומית תבצע מעקב אחרי כל התלמידים. מי התקבל ומי לא.

8. לצד התקנות החדשות תופעל אכיפה במסגרתה כל מוסדות החינוך שלא יקבלו את החלטת הרשות יעמדו בפני סנקציות שונות של שלילת תקצוב וביטול רישיון משרד החינוך.

לידיעה, עבודת הצוות שהקים זהבי פעלה בחודשים האחרונים מול שורה של גורמים במטרה לנסח את התקנות החדשות באופן שיתאים למצב המורכב ויאפשר מערכת רישום טובה.
כחלק מפעילות זאת נפגש הצוות עם יו”ר ועדת החינוך ח”כ יעקב מרגי, איגוד הסמינרים ומנהלי מחלקות החינוך החרדים ברשויות המקומיות בישראל.

לדברי מנהל המחוז החרדי איציק זהבי, מטרת התקנות למנוע את הכאוס ששרר בשנה האחרונה בהליך הרישום. “בשנה האחרונה גילינו שחלק מהתהליכים הרישום היו לקויים והאחריות של הגורמים הרלוונטיים לא יושמה במלואה. כך לדוגמא התמודדנו מול רשויות מקומיות שלא ביצעו שיבוץ לחלק מהבנות ובעיות נוספות. מטרת התכנית היא לייצר כללים קשיחים שלא ניתן יהיה לברוח מהם באופן שיאפשר את פתיחת שנת הלימודים עם כל הבנות בבתי הספר אחרי שסיימנו להתווכח ולריב ולערוך את העררים השונים וכו”.

·בנושא השקיפות: הנהלת המוסד החינוכי ו/או הבעלות יתקינו תקנון אשר יסדיר את הניהול התקין של המוסד החינוכי, לרבות בדבר הליכי קבלה ורישום, משמעת, אורחות חיים ועוד, ובכפוף להנחיות אלה.
תקנון המוסד החינוכי יהא שקוף, ברור ושוויוני. על המוסד החינוכי להעביר את התקנון למשרד החינוך במסגרת הליכי הרישוי של המוסד החינוכי.
· זמנים:

פתיחת כל שנת לימודים, ולא יאוחר מיום א’ בחשון של שנת הלימודים, על המוסד החינוכי להעביר את התקנון הבית ספרי להתייחסות המפקח ואישורו, וכן להעביר עותק של התקנון המאושר לאגף החינוך ברשות המקומית.
תקנון בית הספר אשר אושר על ידי משרד החינוך יתלה במקום בולט בעת הליכי הקבלה והרישום למוסד החינוכי ובכלל, ויצורף לטופס הפניה של הורי התלמיד המועמד בהליך הקבלה, כמפורט להלן.
· זמנים לתחילת הרישום לשנת הלימודים:

הליכי הקבלה לכל שנת לימודים יחלו אך ורק החל מיום א’ לחודש שבט של השנה הקודמת לשנת הלימודים והמוסד החינוכי לא יאפשר ויקבל פניות בעניין טרם מועד זה.

דרעי הצהיר במסיבת העיתונאים בחדר סיעת ש״ס בכנסת – ״זה הנושא החשוב ביותר עבורינו. עבדו על התקנות החדשות שעות ארוכות. השר בנט ליווה את המהלך יחד מכניסתו לתפקיד״.

השר דרעי הגיב במסיבת העיתונאים – ״זה עבורינו יום חג! מהלך שעבדנו על זה חודשים והתמודדנו עם זה שנים, הגיע לפתרון. הבשורה הגדולה שלנו היום: ילדה שיוצאת לחופש, תידע איפה היא לומדת. ח״כ מרגי ירק הרבה דם להגיע לתוצאות״.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שס נצביע שס נבחר כל הכבוד למרגי ודרעי את בנט מעניין ארץ ישראל וכד’ לא הדמעות של הבנות…………

    שוקי |
    הגב
  2. שס הצביעה נגד החוק האפליה וכרגיל משקרת את הציבור

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב