הרבנות חדרה: בג”ץ הורה להחליף את הגוף הבוחר

ניצחון למתנגדי הרב ביטון: בג”ץ קיבל את העתירה שדרשה להחליף את נציגי הגוף הבוחר

בעקבות עתירה שהגיש עו”ד אשר דל לבג”ץ, נאלץ שר הדתות להחליף את נציגיו לאסיפה הבוחרת לאחר שהואשמו על ידי העותר כי הם למעשה שתולים של הרב ביטון באסיפה הבוחרת. בעקבות העתירה נאלצה גם עיריית חדרה להחליף גם היא את נציגיה לאסיפה הבוחרת לאחר שגם לגביהם טענו העותרים שיש ראיות שהם קשורים למתמודד הרב ביטון. בג”ץ גם התנה את קיום הבחירות בכך שבפני האסיפה הבוחרת יוצגו הטענות שבהן הואשם הרב ביטון.

כזכור, דיווחנו לפני כחודש לאחר בקשתו של עו”ד אשר דל להוציא בג”ץ צו מניעה להקפאה זמנית של הליכי הבחירות, חששו בש”ס שהעיכוב בהליך הבחירות יביא לביטולו בגלל הנחיות היועץ המשפטי לממשלה האוסרות למנות רב עיר בסמוך לבחירות לעיריות.

הדיון בבג”ץ נקבע לתאריך 13.6.18 כארבע חודשים לפני הבחירות לעיריות. דבר שמשמעותו שגם אם העתירה תדחה, כבר אי אפשר יהיה לקיים את הבחירות. לכן, אנשים ממשרד הדתות הפעילו לחץ על פרקליטות המדינה להגיש לבג”ץ בקשה להקדמת הדיון. בתגובה לבקשה להקדמת הדיון הודיע עו”ד אשר דל לבג”ץ כי הוא מתנגד להקדמת הדיון וכי עצם הגשת הבקשה להקדמת הדיון מלמדת שבש”ס מעוניינים לבצע את מינוי רב העיר דווקא לפני הבחירות לעיריות, זמן בו יש לה אפשרות להפעיל לחץ על ראש העיר לבחור במועמד המועדף עליה. בסופו של דבר היום דחה בג”ץ את בקשת הפרקליטות והחליט להשאיר את מועד הדיון כארבע חודשים לפני הבחירות, דבר שמקטין מאוד את הסיכוי של הרב ביטון להתמנות בקרוב לרב העיר חדרה. בתגובה לדברים

עו”ד אשר דל: “המאבק הוא לא רק נגד הרב ביטון אלא בעד זכות של רבנים שאינם בעלי כח פוליטי להתמודד באופן הגון על התפקיד”

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.