הרבנים הספרדים בקריאה לקראת עצרת הענק על קבר מרן: “יש לזעוק לביטול הגזירה הזו”

גדולי התורה הספרדים מפרסמים הבוקר את קריאתם לציבור בני התורה ועולם הישיבות להשתתף בעצרת הענק נגד הגיוס שתתקיים ביום שני על קברו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ”ל – בראשותו של מרן ראש הישיבה חכם משה צדקה שליט”א

תחת הכותרת “עומדים עלינו לכלותינו!”, מתכוונים רבבות מעמך בית ישראל בני עדות המזרח לצאת למחאה אדירה כנגד חוק הגיוס אותו מבקשים ביום שני הקרוב בממשלת ישראל, בתמיכת יאיר לפיד, לאשר בקריאה ראשונה את גזירת גיוס בני הישיבות.

למרות הלחצים הכבדים שהפעיל יו“ר ש”ס אריה דרעי וסיעתו על הרבנים הספרדים בפגישות אישיות וכדו’, הודיע מרן ראש הישיבה חכם משה צדקה כי העצרת בראשותו תתקיים, יחד עם שורת ראשי ישיבות ורבנים ספרדים נחשבים, שהודיעו בחיוב על השתתפותם בעצרת ואף חתמו על ‘קול קורא’ שיקרא לציבור להשתתף בעצרת.

בשיחתו עם דרעי, ציטט ראש הישיבה חכם משה צדקה את פסיקת הרמב”ם כי “ייהרגו כולם ואל ימסרו להם נפש אחת מישראל”.

גדולי התורה הספרדים מפרסמים הבוקר את קריאתם לציבור בני התורה ועולם הישיבות להשתתף בעצרת הענק נגד הגיוס שתתקיים ביום שני על קברו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ”ל – בראשותו של מרן ראש הישיבה חכם משה צדקה שליט”א.

בקול קורא מיוחד כתבו גדולי התורה: “בהיות שרוצים לגזור מכסות ויעדים על לומדי התורה, לבטל תורה מעם ישראל, אשר היא חיינו ואורך ימינו, והיא השומרת עלינו”.

*”אנו קוראים לרבנן ותלמידיהון בכל מקומות מושבותם
להתאסף יחדיו לעצרת גדולה, לזעוק אל ה’, לבטל הגזירה הזו”.*

“ביום ב’ פרשת מטות, י”ט בתמוז תשע”ח. בעיה”ק ירושלים, בבית החיים סנהדריה, רח’ בר אילן פינת שמואל הנביא, סמוך למקום מנוחת רבותינו מאורי הדור האחרון נ”ע”.

גדולי התורה שחתמו על הקול קורא להשתתפות בעצרת החשובה הם:

הרב משה צדקה – פורת יוסף
הרב יהודה כהן – יקירי ירושלים
הרב עמנואל טולידנו – שארית יוסף
הרב אליהו טופיק – באר יהודה
הרב יצחק כהן – תורה ודעת
הרב שלמה בן שמעון – אב”ד רמת דוד
הרב אמנון סבאג – תפארת משה
הרב דוד בצרי – ישיבת השלום
הרב שלמה מחפוד – אב”ד יורה דעה
הרב בניהו שמואלי – נהר שלום
הרב יעקב זכריה – לב אליהו
הרב מנשה שוע – באר התלמוד
הרב שלום בן נאים – הישיבה הגדולה רמת אשכול
הרב יעקב חי עדס – מעלות יוסף
הרב דוד פנירי – רב העיר עמנואל
הרב אהרן ירחי – רב שכונת מקור ברוך
הרב שמואל אביגדור אריאלי – ברכת ישראל
הרב שמעון אהרן ברזילי – עמל התורה
הרב משה חזקיהו – רב שכונת קרית הרצוג
הרב יוסף חממי – רב שכונת שיכון ה’ ב”ב
הרב יעקב שילוני
הרב יעקב ישראל לוגסי
הרב יצחק טופיק – באר יהודה
הרב מרדכי פרחים
הרב שמואל טולידנו – מצעדי גבר
הרב דוד בוסו – קהילת יעקב

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בקיצור: עומדים עלינו לכלותינו, ובהיות שכולם בכנסת המינים היינו גם חכי"ם החרדים רוצים לגזור מכסות ויעדים על לומדי התורה, לבטל כל התורה כולה מעם ישראל ח"ו, אשר היא חיינו ואורך ימינו, והיא השומרת עלינו, בשם הרבנים גאונים שליט"א אנו קוראים לרבנן ותלמידיהון בכל מקומות מושבותם לצאת למחאה אדירה כנגד חידוש חוק גיוס הממד ולהתאסף יחדיו לעצרת גדולה, לזעוק אל ד', לבטל הגזירה הזו בב"א.

    עומדים עלינו לכלותינו, ובהיות שכולם בכנסת המינים היינו גם חכי”ם החרדים רוצים לגזור מכסות ויעדים על לומדי התורה, לבטל כל התורה כולה מעם ישראל ח”ו, אשר היא חיינו ואורך ימינו, והיא השומרת עלינו, בשם הרבנים גאונים שליט”א אנו קוראים לרבנן ותלמידיהון בכל מקומות מושבותם לצאת למחאה אדירה כנגד חידוש חוק גיוס הממד ולהתאסף יחדיו לעצרת גדולה, לזעוק אל ד’, לבטל הגזירה הזו בב”א.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב