ד”ר בני לאו קובע בנחרצות – “חובה על הבנות להתגייס לצבא”

הבוקר (ג’), כותב ד”ר בני לאו כי לדעתו “חובה על הבנות לשרת את המדינה שנתיים ושהבנות יכוונו לקיים את המצווה הזו או בצבא או בשרות לאומי. העיקר שתמצא מקום משמעותי למלא את השרות בתוכן”.

לאו מתייחס בדף הפייסבוק שלו לסוגיית התגייסות הבנות לצה”ל, הוא מודע לכך שנמצא בעמדת מיעוט לגבי גיוס הבנות ואומר על הגישה השוללת את הגיוס כי “היא מביכה”, הוא מוסיף ושולל את דעת התורה ואומר “לרבנות הראשית יש הרבה אחריות והרבה משימות אך אי אפשר להתייחס לעמדת מועצת הרבנות הראשית, שרוב חבריה מנוכרים גם לשרות הלאומי, כפסיקה מחייבת בתחום זה”.

לדעת לאו ההתנגדות להליכה לצבא נובעת מהחשש שהבת תימצא בסביבה מערערת ומעורערת מבחינה רוחנית וחברתית ולפי קו מחשבתו, אינה טענה מספקת כדי לשלול את גיוס הבנות.

בני לאו תקף את הרבנים ולדבריו “במקום להשקיע משאבים יקרים של זמן וממון לניהול קמפיין נגד הליכת הבנות לצבא אפשר להשקיע בליווי ובהכוונה”.

דברי בני לאו, נאמרו ככל הנראה, על רקע מכתבו של הרב שמואל אליהו רבה של צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית לישראל, לראשי אולפנות, אולפניות ותיכונים דתיים לבנות, במכתבו הוא מבקש ומפציר בהנהלות השונות שלא לשתף פעולה כלל עם עמותות המעודדות גיוס בנות לצה”ל.

הרב שמואל אליהו הדגיש במכתבו כי “השרות הצבאי מפגיש את הבנות עם מצבים שאינם ראויים שפוגעים בבת אמונית רגשית, ולצערנו לעיתים גם פיזית. השרות הצבאי אינו ראוי לבת ישראל” והוא ממליץ “לא לפתוח שעריהן בפני עמותות המעודדות שרות צבאי” הוא ממשיך ומבקש “על כולם לחזק אצל הבנות את הרצון והצורך לשרת את העם והארץ מתוך קדושה, ולאור הערכים הגדולים לאורן חונכו הבנות”.

תמונה ראשית – פלאש 90

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בני לאו

  הדיוט ידוע, סיקור הדיוט זה באתר מעלה חשש למחסור חמור בנייעס.

  יהודי |
  הגב
 2. אם היית ובר את מה שהאבות של שניהם עברו{לאו לפיד} הם אולי היו גדולי הדור לידך
  אתה יודע מה זה ניצול שואה?

  שלום זגורי |
  הגב
 3. הרב הד”ר שהאקדמיה ורצוניו הרפורמיים הם המנחים אותו להיות כופר עם כיפה.
  לכן אני טןען דהציונות הדתית היא סכנה לי דות.
  משפחת לאו ככלל סכנה ליהדות.
  אם החרדלי”ם לא יצטרפו לחרדים הם יצטירו על כך ביתיד.
  חייבים להתנגדת למדינה ציונית חילונית אלא אך ואק מדינה ברוח נינדות על פי ההלכה.
  בני לאו הוא רב בדיוק כמו כמו שיאיר לפיד רב.
  הוא כופר בנו של כופר.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. בני לאו לא שווה תגובה הוא לא משפיע בציונות הדתית אז על מה הרעש צריך להסביר לו שכתוב בתורה “לא יעלה כלי גבר על אשה” קל וחומר שלא יעלה גבר על אשה… ולצערנו בצבא יש מושג של מזרון צהל ולא נפרט כי כולם מכירים את המושג לכן מר לאו תוכל לשלוח את בנותיך לשמש כ… ואנחנו את בנותינו נשמור מכל משמר!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. את מי זה מעניין. בני לאו מזמן נקרא ניאו רפורמי גם בקרב המגזר הדתי לאומי שאליו הוא משוייך.
  השקפותיו הם אנטי דתיות. ‘המצוות’ הם רק כאשר זה ‘מצווה’ נגד התורה, כמו לבת ללכת לצבא! עפרה לפימייהו1

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב