הראשל”צ מגבה את הרב ברלנד: “כל פעולה למענו היא על דעת מרן” I עידכונים מיוהנסבורג (וידאו)

מנהיג קהילת שובו בנים, הרב אליעזר ברלנד, קיבל בימים האחרונים חיזוק מפתיע מהראשל”צ הרב יצחק יוסף שהורה לרבה הספרדי של יוהנסבורג הרב יצחק וקנין לסייע לחסידי הרב השוהים ביוהנסבורג, “כל הפעולות הן על דעת מרן זיע”א, ואין לערער אחריו”.

מנהיגה הנערץ של קהילת “שובו בנים” הגאון הצדיק הרב אליעזר ברלנד עלה על מטוס מזימבבואה ליוהנסבורג, שם ישהה בימי הפסח. הרב יחזור לאחר הפסח לזימבבואה.

ל”קוקר” הגיע תיעוד וידאו מהדקות בהן עלה הרב אליעזר ברלנד על המטוס, כשהוא עטור בטלית ותפילי, מוקף בקומץ מחסידיו, וכל נוסעי המטוס שרים בעוז את הניגון לצדיק: “שאו שערים ראשיכם ויבוא מלך הכבוד”.

עידכונים מיוהנסבורג: כעת עושים את דרכם כ – 60 אברכים מישיבת שובו בנים אל יוהנסבורג דרום אפריקה בכדי לשהות בחג הפסח אצל הרב אליעזר ברלנד.

עוד: כעת היהודיים המקומיים דואגים לאכסן את כל מי שבאו בבתיהם. הרב ברלנד דיבר עם הרב הספרדי פה ואמר לו: “אין על הספרדים בעולם. רבינו איתכם. תדאגו לתלמידים שלי אני אוהב אותכם”.

בהוראת מרן הראשל”צ הגר”י יוסף כל פעולה שיבצע הרב יצחק ועקנין בנוגע לחסידי ברסלב השוהים ביוהנסבורג, היא על פי דעת מרן זצ”ל ואין לערער אחריו.

הקהילה הספרדית ביוהנסבורג קבלה את תלמידי הרב ברלנד בכבוד גדול, לטענת השוהים עם הרב נבנה אוהל ענק לשינה ואכילה בין 2 בתי כנסת ברחוב אלדר, גם בעל קייטרינג מקומי נרתם לעזור ותרם את כל האוכל בשפע גדול.

צפו:

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.