הרב דב ליאור נגד חוק הגיור של “הבית היהודי”

חוק הגיור שעלה להצבעה ביוזמת חברי “הבית היהודי”, העלה את חמתם של החכי”ם החרדים – שטענו כי מדובר בפירצה חמורה בכל נושא היהדות. כעת מצטרף למחאה דווקא איש הציונות הדתית הרב דב ליאור, שתוקף בחריפות את ההחלטה להגיש את החוק. במכתב ששלח לרשל”צ הרב יצחק יוסף כותב הרב ליאור: “זו פגיעה חמורה בקדשי ישראל”.
דעתו של הרב ליאור נותנת חיזוק לעמדתו של הרב יצחק יוסף שתקף את החוק במילים חריפות. לא ברור מה מידת ההשפעה שתהיה לדברים על עמדת הבית היהודי, והדבר יהיה תלוי בדעות של רבנים נוספים.
אם תהיה התפתחות, ורבנים משמעותיים בציונות הדתית יחתמו נגד החוק, אפשר שיצליחו לבלום אותו.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מרן הראב”ד ירושלים הגר”מ שליט”א התבטא בכאב גדול: “עומדים כל כך הרבה אנשים וצועקים ומפגינים נגד האדמו”ר מתולדות אהרן שליט”א, ונגד האדמו”ר מדושינסקיא, מכנים אותם ‘חופרי קברים’ ואף אחד לא קם ומוחה נגד בזיונם. מוציאים כתבי פלסטר נגד רבנים ונגד עסקנים שכל חטאם שנשמעים לרבנים, ואין פוצה ומצפצף.

    במשך תקופה ארוכה בד”צ ‘העדה החרדית’ ראתה את כל זה ושתקה ולא הנידה עפעף, אז לאן בדיוק רוצים שאחזור?” וזה גם מזכיר לי שאותו דבר קרה לפני שנתיים בפרהסיה יום אחר יום, כשסיקריקי הרשעים ובריוני העדה חיללו שם שמים בחוצות ירושלים והפגינו יומם ולילה נגד נשי “הצנועות” הלובשות שאל הק’, אז גם כל המפגינים באו בשם ובשליחות הבד”ץ, וכולם-כולל גם הרבנים הק’ ראו המעשה זמרי הזה, וכולם-שתקו, ואף אחד לא פצה פיו נגד המפגינים הארורים, הבריונים, הסיקריקים, המנובלים האלו, והיום זה פשוט המשך מאז, כנאמר: לכל כלב יבוא יומו. עכשיו מגיע היום!

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב