הרב המסית מהבית היהודי – מה אמר אלי בן דהן למאבטח גלוי הראש: “עזוב את החרדים זה סתם כפייה דתית”!

מיהו ח”כ אלי בן דהן? הפרשן יעקב ריבלין חושף בטורו על התנהלותו של בן דהן מהבית היהודי המיועד לתפקיד שר הדתות.
וכך כותב ריבלין : הזדמנתם לקרית הממשלה בירושלים בשעות הצהריים וחשקה נפשכם בתפילת מנחה בוקעת רקיעים עלו ובואו לבית הכנסת של הכנסת. תמצאו שם מיזוג נפלא של עליונים ותחתונים. עובדי כנסת תמימים וישרי דרך מעדות המזרח שלא מחמיצים תפילה אחת במניין לצד חכי”ם חרדים ודתיים שיוצאים לשם כך מדיוני הועדות. לפני ארון הקודש הנמצא במקום לא ניכר שוע בפני דל ועובד נקיון עם יו”ר ועדה ירבצו יחדיו.

המחזה שהתרחש שם בצהרי יום שלישי שעבר היה איפוא חריג מוזר ומצער גם יחד. אל עמוד התפילה ניגש יו”ר הכנסת לשעבר רובי ריבלין הנמצא בתוך השלושים על אחיו. לצידו של ריבלין פוסע דרך קבע מאבטח שליווה אותו גם אל בית הכנסת. כנראה שהיה זה מאבטח חדש שלא מכיר את הנהלים או שרוח התקופה החדשה שורה עליו. הוא נכנס אל בית הכנסת גלוי ראש וסירב לבקשתו של הגבאי, עובד כנסת מסור, לכבד את המקום וללבוש כיפה לראשו. במסגד היה החצוף מוריד נעליים. בבית כנסת הוא מסרב

בין הגבאי למאבטח התפתחו חילופי דברים. לפתע התערב בוכוח ח”כ דתי חדש שפרקו נאה זקנו מגודל. ח”כ חרדי שהיה במקום ראה שהח”כ הדתי מצדד דווקא במאבטח גלוי הראש. הוא לא הצליח לשמוע את אשר הוא אומר אך מאוחר יותר שח לו אדם שעמד קרוב יותר לאירוע כי בן דהן אמר למאבטח כהאי לישנא: אל תתייחס אליהם. זו סתם כפיה דתית….

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. גסות רוח ועזות פנים
    בושה לא רק לאיש אלא לכל התומכים בו לראות את השיפלות והעליבות של המפד”ל

    ירושלמי |
    הגב