מרן הגראי”ל על הבשורה: “שרעקליך” מרן הגר”ח: “זכותם גדולה” – סיקור מלא

מרן ראש הישיבה הגראי”ל שטיינמן שליט”א כששמע הערב לאחר תפילת מעריב את הבשורה המרה נאנח ואמר בתקוה כי התפילות והחיזוקים למען הנערים שנחטפו ונרצחו לא הולכים לאיבוד.
גם מרן שר התורה הגר”ח קניבסקי שליט”א הגיב: “הייתה להם זכות גדולה מאד, אלפי יהודים התחזקו במצוות בגללם, התפילות לא היו לשווא, זו זכות לנשמתם”. לתגובות רבנים נוספים בכתבה שלפניכם.

צפו בדברי מרן ראש הישיבה כפי ששמע תלמידו הרב שניידר
פרי חיים

ובדברי מרן שר התורה

הגר

גם הרב הראשי לישראל רבי דוד לאו אומר כי העם היהודי בכל רחבי העולם מזועזע מהרצח הנתעב, “הנערים אשר נרצחו על קידוש השם רק בגלל היותם יהודים – מצטרפים לשרשרת הקדושים והטהורים של בני עמנו שנרצחו בכל מהלך ההיסטוריה הכאובה של העם היהודי”. הרב הראשי אמר כעת באזכרה המתקיימת בארה”ב כי עד עתה העם כולו התאחד בתפילה וכעת העם כולו מתאחד באבל ובכאב הנורא. הרב לאו קיצר את ביקורו המתוכנן בקהילות היהודיות בארה”ב וישוב בצהרים לארץ.

נשיא מועצת החכמים הגר”ש כהן למקורביו: “להקב”ה יש דרכים שונות לקדש את שמו בעולם, התקיים בנערים האלה הפסוק ‘בקרוביי אקדש’, אין ספק שיש להם מקום גבוה בשמים”.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בזמן הבחירות הם טענו כי יש ללכת לבחירות להוכיח כי לא רוצים גיוס וכ”ו.
  כמו גם דיבורי קנאות שצריך לתמוך בראש עיר חרדי. והנה מיד עם פרסום התוצאות יצא המרצע מהשק .ללא כל בושה,התברר שנחתם הסכם על סגן ושלל תופינים.גם בבני ברק הם שכחו מהגיוס והחלו להציק ולזרוע מחלוקת .

  משלב זה,ציבור מסוים שנמשך לרוח של קנאות, גילה את השקר הגדול והחל להבין על מה נזעקו רבותינו מנהיגי ישראל העומדים בראש מערכות ישראל והיהדות ואשר כל בית ישראל נשען על כוח תורתם וקדושתם,בתקיפות ובחריפות נדירה .ראינו בעינינו כמה גדולים עיני חכמים שזיהו כבר בתחילת הדרך את הסכנה הנוראה לקיומו של עולם התורה.

  .ללא כוח תורתם ועוצם קדושתם של רבותינו ,גאון הגאונים ,שכל ימי חיו הינם מקשה אחת של תורה ודביקות בבורא,בקדושה ובטהרה ,ובנקיות מופלאה,החכם הגדול, מרן הגאון רבי אהרון לייב שטינמן שליט”א , ועמו גאון הגאונים,שר התורה,שכל רז לא אניס ליה ,מרן הגאון רבי חיים קנייבסקי,עולם התורה היה מצוי כיום בעיצומה של מחלוקת וסחרחורת נוראה בקהילות והישיבות.

  רבותינו חגרו כלי מלחמה למען הצלת עולם התורה ממדמנה מסוכנת של מחלוקת, .ליצנות ,.טמטום המוחות , עקמומיות שהתלבשה במקצועיות על ריטוריקה קנאית,ואכן זכינו שבכוח קדושתם ותורתם הצליחו לבלום את נגע המשחית מבתי ישראל, וכיום עולם התורה שב למסלולו הנכון בשלום ושלווה.מחרחרי הריב והנגררים אחריהם בתמימות, נרעשו מעוצם תקיפותם וטהרתם, להעמדת הדת על תילה וחדלו מלהסית ולהדיח בכוללים ובקהילות.את דברי הליצנות והטמטום הם מעבירים בצידי הדרכים בינם לבין עצמם ועקמומיותם גוברת, למגינת ליבם של ידידהים מכבר ובני משפחותיהם.
  עיתונם הפלס אינו נכנס לבתי היראים ולעולם הישיבות הצועד במסורת הדורות לאורם של רבותינו.

  כמאז ומעולם היו גם ישיבות המשתיכות להתנגדות לגדולי ישראל ,גם כיום יש לאנשים אלו ישיבות :חדרה .גרודנה. הרב מרקוביץ. בדרך שאדם רוצה לילך מוליכים אותו.

  הניחו לנו לנפשותינו לעבוד את הבורא ועל תטמטמו את מוחותינו במאמרי הבל, פלפולי סרק ל”מביני מדע” והסברים שונים ומשונים שגדולי ישראל ושלוחיהם הנאמנים”טומנים את הראש בכרית”.

  הרב מרקוביץ והרב ארנברג ישמחו שתבואו לישיבות שלהם בחדרה ובבני ברק,ועולם התורה ימשיך לפרוח ולשגשג בעמל התורה ,נקיות וגדלות,ללא האווירה העכורה של הנסיונות לטמטם את בנינו

  כע |
  הגב