הרב יצחק יוסף: “הרפורמים עושים שימוש בהלכה רק כשנוח להם”

הרב הראשי הספרדי לישראל והראשון לציון הרב יצחק יוסף, יצא בחריפות נגד החלטת בג”ץ לאפשר לגופים נוספים פרט לרבנות לערוך טקסים במקוואות.

הרב הראשי הספרדי לישראל והראשון לציון הרב יצחק יוסף, יצא בחריפות נגד החלטת בג”ץ לאפשר לגופים נוספים פרט לרבנות לערוך טקסים במקוואות.

“החלטתו האומללה של בית המשפט לאפשר לרפורמים ולקונסרבטיבים לטבול במקוואות המיועדים לכלל הציבור היא שערורייתית”, אמר הראשון לציון, “הרפורמים עושים שימוש בהלכה לצורכיהם רק כאשר נוח להם וחותרים תחת זהותה היהודית של מדינת ישראל. בית המשפט לא יכול בידו האחת להשביע את רצונו של קומץ זעיר ובידו השנייה לפגוע פגיעה אנושה ברבבות יהודים שמעוניינים בחיים יהודיים על פי ההלכה”.

“בית המשפט לא יכול בידו האחת להשביע את רצונו של קומץ זעיר ובידו השניה לפגוע פגיעה אנושה ברבבות יהודים שמעוניינים בחיים יהודיים על פי ההלכה, אמר הרב יוסף. על הרפורמים ציין כי הם “חותרים תחת זהותה היהודית של מדינת ישראל ועושים שימוש בהלכה לצורכיהם רק כאשר נוח להם”.

על פי ההחלטה, יוכלו ‘בתי הדין’ של התנועה הרפורמית והקונסרבטיבית לערוך טקסי גיור במקוואות הציבוריים בבאר שבע.

בג”ץ הגיש פסיקתו זו כתשובה לעתירה שבה נטען כי המעוניינים להתגייר בגיור רפורמי נאלצים לקיים את טקס הטבילה במקומות לא נוחים דוגמת שפת הים, שכן הממסד הרשמי אינו מתיר להם לקיים טקסי גיור אלטרנטיביים במקוואות הציבוריים.

במסגרת החלטת בג”ץ, כתבה נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור כי “יש לעתים יתרונות רבים לפתרונות פרגמטיים במסגרתם לא בהכרח ייקוב הדין את ההר. הטבילה לגיור – היא אירוע חד פעמי בחייו של אדם, ואם היו נמצאים מקוואות במרחק נסיעה סביר – אפשר וניתן היה להסתפק בכך. על כן, אין אני רואה הכרח, במסגרת הליך זה, לקבוע מסמרות בשאלה האם יש צורך במקוואות בהם מתאפשרת טבילת מתגיירים בכל רשות ורשות”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.