הרב מברסלב הודיע: מוריד את הכיפה

הרב יובל דיין, רב מוכר בברסלב, חוזר בתשובה ובעלה לשעבר של נועה ירון, הודיע בפוסט מפורט בפייסבוק כי הוא מוריד את סממני הדת

הרב יובל דיין, רב מוכר בחסידות ברסלב שמסר הרצאות רבות, סדנאות והיו לו לא מעט תלמידים, הדהים אמש את מקורביו כאשר העלה פוסט בפייסבוק בו הודיע כי הוא מתנתק מהדת.

תחת הכותרת “פוסט דרמטי” כתב דיין: “למי שעוד לא מעודכן אספר שלאחרונה הורדתי כל סממן חיצוני דתי, שלא על מנת לכפור או להתריס כנגד אף אדם או מגזר באשר הוא מגזר. פשוט נגמר לי. והבנתי שבשביל שאוכל להמשיך לקחת בזה חלק אני צריך אמונה עיוורת, ואין לי יותר כזאת. אזלה לי.

“אציין לזכותי שהייתי מספיק רוחני בשביל להאמין שחיים קשים פלוס נפש מורכבת וחולה כמו שלי יכולים לזכות אותי בכרטיס כניסה לגן עדן, כי הרי לפום צערא אגרא. וכבר הייתי בודהיסט והייתי נוצרי ואפילו שינטו למדתי, אבל כשסוף סוף התעוררה נשמתי ושבתי הביתה אל חיקה המחבק של היהדות, הפכתי בניד עפעף, מילד מוכשר ומחפש משמעות, לדתי צדיק וצודק, נטול דעה עצמית, נטול גלוטן ובעיקר נטול יכולות בסיסיות להסתדר בעולם המסוכן שאלוקים ברא לנו על מנת שנכשל בו. הפכתי לפלגלנט בחסות היהדות, מכה את עצמו עד זוב דם בלילות, אכול שנאה עצמית ורגשי נחיתות אל מול עבדיו המכוונים היטב עם המבטא המדויק ושם המשפחה הנכון.

“מודה אני שמעולם לא הייתה לי אמונה עיוורת, התחפשתי לאמונה עיוורת כי זה מה שהבנתי שנדרש מיהודי קדוש. עשיתי קריירה בלהיות עיוור ותמים ולמדן וחכם וצדיק. עזבתי את כל מה שהיה לי והגרתי למגזר חדש ומרתק, שהקיא אותי ואת ילדיי בשאט נפש, כמו היינו גושי פלסטיק דביקים, ועל כך נתונה להם תודתי הכנה, מי יודע מה היה עולה עלינו אם ח״ו היינו נטמעים בהם, כנראה שהיינו אבודים לנצח רחמנא ליצלן”.

דיין אף הטיח ביקורת: “לפעמים אני מרגיש שכל הקירוב רחוקים הזה הוא רק תירוץ, הצגה אחת גדולה. מרגשת, סוחפת, מופקת היטב, שוברת קופות, אבל הצגה. מי רחוק ולאן מקרבים אותו? ומי בכלל יכול לפתוח פה ולהעיד שהוא יודע מי רחוק ומי קרוב.

“יש לי הרבה מה להגיד על המגזר שהחלטתי לעזוב. אני יודע שרבים וטובים מכם/ן מאוכזבים ממני עד עמקי נשמתם/ן, אני רוצה לבקש מכם/ן סליחה שאני עדיין חי ובועט, זה לא אישי נגדכם/ן, אני חייב להמשיך במסע שלי. אני מאחל לכולנו חיים טובים וממצים”.

 

 

17 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תגובה ליובל

  תדע יובל שכל המסכנות שהכניסו בברסלב זה לא רבינו רבינו אמר רציתי שתהיו בעלי מוחין ועשו אתכם כחרס הנשבר וזה מה שקרה לך עיין בספר עולם חדש ותראה תורה ורבינו אחר ממה שהכרת זהירות מסלפים את רבינו בצורה נוראית והכיון שלו אחר לגמרי רק לעלות דרגות בכל דור ודור וכותב שהעולם יותר מתקדם בגשמי ורוחני לא להאמין לסילופים סכנה!

  מיכאל |
  הגב
 2. אמונה עוורת

  האמונה היא לא עוורת בכלל!
  האמונה היא חכמה גדולה…

  אחד |
  הגב
 3. רחמנות

  האמת רחמנות. רק תיראו כמה צריך להיזהר . כמאמר חז”ל אל תאמין בעצמך עד יום מותך . עשה לך רב והסתלק מן הספק.

  אבי |
  הגב
 4. ידיעה מיותרת

  אתר חרדי לא אמור להביא ידיעה מהסוג הזה זה לא מועיל לאף אחד.

  שמואל יצחק |
  הגב
 5. כנסו

  זה מחיר הגרושין זה מפרק את האדם לגורמים ולך תאסוף תעצמך עכשיו

  עקיבא |
  הגב
 6. לחוזר בשאלה

  אתם חיים בסרט עמוק חברים בשביל לעבוד את השם לא צריך פוסטים מרגשים צריך לקיים מה שלומדים בשולחן ערוך ואם לא תחזרו בכם יהיה חם מאוד חם מאודד

  חובלי |
  הגב
 7. הבן אדם ניסה וקשה לו.

  מדוע כשהם חוזרים בתשובה לא אומרים שהם לא יציבים? מקבלים אותם בזרועות פתוחות ובמיוחד אם יש לו איזה רקע של סלב?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 8. נפש אומללה

  משמעות זה רוח זה חיבור
  ולא מיצוי עצמי
  הוא כנראה לא נגיע למקום הנכון

  חן |
  הגב
 9. טליה

  מראה מול הציבור החרדי. כתב את כל בעיות במפורט. נכון ועצוב

  אם בארזים... |
  הגב
 10. חכם

  מה לעשות הטכנולוגיה הרגה את הבלוף של הדת והוא רק אחד מרבים טובים שהבינו את זה

  חוזר בשאלה |
  הגב
 11. הזויים

  הפלג הברסלבי לא מאוזן לא יציב לא לומד תורה מספיק בכדי להגיע לתובנות על היהדות ולכן הם נכנסים מהר ויוצאים מהר ולכן צודקים רבנים שלא מחתנים אותם עם הבנות שלהם .אחרת יתקלקלו

  אופיר |
  הגב
 12. הכותרת טובה. חשבתי על מישהו אחר. אבל אפשר להיות עם כיפה ולהיקרא רב גם אם עושים את העבירות הכי גדולות

  ולא משנה איך קוראים לו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 13. כואב הלב

  היצר הרע מצליח להפיל חללים
  אל תאמין בעצמך עד יום מותך- לאף אחד אין ביטוח!
  נאמר על תקופתינו שלהחזיק באמונה יהיה קשה כמו להאחז בקיר חלק!!
  חבל שבגלל אנשים והתנהגויות אדם עוזב את הקבה. אבל הכל מאיתו וגם זה ממנו וה’ יתברך שורש הכל. זו ירידה לצורך עליה בעז’ה.
  מאחלת לך שתמצא את הטוב שבך ותזכה למצוא את ה’ יתברך ולהתחבר אליו מחדש
  ולמצוא את מקומך בעולם.

  חוה |
  הגב