הרב עמאר לישי: “דרעי בקרוב יעזוב את הפוליטיקה”

דיווח: הרב עמאר אמר לאלי ישי בפגישתו איתו שכדאי לו לוותר על דרישת הריץ’-רץ’ ולחזור לש”ס וזאת בשל המלצות המשטרה שיתפרסמו בקרוב בעניינו של דרעי

מה עומד מאחורי פסגת השלום בין הגר”ש עמאר לבין יו”ר שס אריה דרעי בו נכח הראשל”צ? בנתיים נראה כי אין פריצת דרך משמעותית במגעים לשלום, וזאת בשל העובדה כי כל הצדדים מתבצרים בעמדתם. מקורבי דרעי טוענים כי אלי ישי והגר”מ מאזוז נותרו מחוץ להצעת השלום, שכוללת בעיקר טופינים עבור אנשי הרב עמאר. אחרים טוענים כי ישי קיבל הצעה לשמש מועמד מטעמה לראשות עיריית אלעד, הצעה שישי היה דוחה על הסף.

אלא שעתה מדווח אוריה אלקיים ב’כאן’ כי הרב עמאר אמר לאלי ישי בפגישתו איתו שכדאי לו לוותר על דרישת הריץ’-רץ’ ולחזור לש”ס וזאת בשל המלצות המשטרה שיתפרסמו בקרוב בעניינו של דרעי . “ייתכן שדרעי ייאלץ לעזוב בקרוב את הזירה הפוליטית וכך יוכל ישי לחזור לראשות ש”ס”, כך אלקיים על פי כמה גורמים בסביבת הרב עמאר.

גורם בכיר בסביבתו של מרן הראשון לציון הרב שלמה משה עמאר, רבה של ירושלים, אומר ל’אקטואליק’, כי בניגוד לדיווח הקודם שהיה סיכום על הג’ובים, בפגישה אמש, לא היו שום סיכומים על חברות הרב במועצת הרבנות הראשית. ויתירה מכך, הרב היה אמור להיכנס למועצת הרבנות הראשית במקומו של הרב הראשי האשכנזי, הרב אריה שטרן, כבר לפני כמה חודשים. אולם, הרב דחה זאת בשל אילוצי זמן.

“יש ים של דיס אינפורמציה, והרבה מהדברים שפורסמו לא נכונים”. מציין מקורבו של הרב לאקטואליק.

בנוגע לפרסומים על מינויו של בנו של הרב, הרב אליהו עמאר, לדיין בבית הדין הרבני, אומר לנו אותו גורם כי לא דובר כלל וכלל על מינוי שכזה.

כמו כן בנושאים הפוליטיים שצצו כביכול בפגישות האחרונות, אומר לנו אותו גורם, כי הרב אינו דמות פוליטית ומעולם הרב לא נכנס לפוליטיקה. וגם מטרת הפגישה שהיתה אמש היתה על מנת להרבות שלום בציבור הספרדי.

בשיחה ראשונה עם אתר ‘אקטואליק’ ובעקבות הפרסומים בשעה האחרונה על כך שיו”ר ש”ס הציע לרבה הראשי של ירושלים הגר”ש עמאר, כי יו”ר ‘יחד’ אלי ישי יחזור לש”ס ויקבל תפקיד שר בכיר בתמורה לכך שיסגור את מפלגת ‘יחד’, מקורביו של אלי ישי מגיבים לראשונה ואמרים כי “אין לנו מטרה לקבל תיק כזה או אחר. כל הסקרים מראים שאם אלי חוזר לש”ס הוא לא מביא קולות והמפלגה נשארת באותו מספר, אבל אם אנחנו רצים לבד ומתחברים במסגרת הריצ’רצ’ עם ש”ס – אנחנו כמעט מכפילים את הקולות, ועדיף להגדיל את הכח החרדי למען התורה בכנסת, מאשר תפקיד כזה או אחר”.

בסביבתו של ישי מציינים כי הרב עמאר הופתע מהנתונים שהוצגו בפניו, ובעיקר מפילוח הנתונים שהובאו לפניו אשר בוצע ע”י עמית סגל לאחר הסקר שנתן לישי 2.7 אחוז מהקולות לעומת 2.9 שקיבל בבחירות האחרונות, כשממול – ש”ס מחזיקה ב-3 אחוזים בלבד. הרב עמאר התפעל וטען שלא ידע זאת, ובסיום הדברים אמר ליו”ר יחד כי הוא היה מעדיף שלא להתערב בפוליטיקה.

 

 

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ישי דרעי

  די למלחמות האגו …. חז”ל כבר אמרו “…הכבוד… מוציאין את האדם מן העולם”.

  ישי שנרב |
  הגב
 2. דמיון מזרחי

  כותבים בכותרת כמו נבואה ובפנים יתכן ש וכו’
  דרעי קיבל ברכה מהגריח”ק שיפטר מכל המשוגעים

  volik |
  הגב
 3. דרעי לא יפרוש

  דרעי מביא את שס למפלה מ 11 מנדטים ל 4-5 מנדטים זה משרת את את מערכת המשפט לכן לא יתנו לו ללכת .

  ר.ר |
  הגב
 4. ברור שדרעי אדם ישר

  אף אחד לא יקבע מה יהיה רק הציבור יקבע בקלפיות נחיה ונראה למרות שאלי ישי לא ראוי להנהיג כלל

  יאיר |
  הגב
 5. ברור שדרעי יכנס שוב לכלא

  הפגיעה במרן הרב מאזוז ובראשון לציון הרב עמאר למרות שאולי סלח לו אלוקים לא יסלח לדרעי וישלח אותו למאסר בקרוב.אמן ואמן

  דרעי הכתים את המותג המקולל שס |
  הגב