הרב פינטו: “הגרב”ש דייטש הוא המנהיג שלי אחרי ר’ שמואל”

מאות מאנשי קהילת שובה ישראל חגגו אתמול את חנוכת הישיבה בפריז שנערכה ברוב עם בהשתתפות הרב יאשיהו פינטו, ואנשי בני תורה. במעמד יגלה הרב פינטו על הקשר שלו לר’ שמואל והכריז כי יחל לקבל קהל

מתוך שמחה והתרוממות רוח חגגו אתמול (ראשון)מאות מאנשי קהילת שובה ישראל את חנוכת הישיבה בפריז שנערכה ברוב עם בהשתתפות הרב יאשיהו פינטו, יחד עם המוני החסידים המרוגשים שחגגו את הקמת המרכז ה-35 של קהילתו של רבי יאשיהו יוסף פינטו שליט”א, נצר למשפחות פינטו ואבוחצירא. את הערב הנעים הפייטן זיו גבאי הי״ו שהקפיץ בשירתו את מאות התלמידים שרקדו ופיזזו עד השעות הקטנות של הלילה. במעמד השתתפו אילי הון ונגידים אשר נדבו ליבם למען הקמת הישיבה.

פורסם על ידי ‏הרב יאשיהו פינטו – Rabbi Yoshiyahu Pinto‏ ב ראשון, 14 באוקטובר 2018

במעמד השתתף מנהיג הפלג הירושלמי בישראל מרן הגרב”ש דייטש שליט”א שהטריח את עצמו ממרומי גילו והגיע במיוחד מארץ הקודש יחד עם אישי ציבור מהפלג למעמד חנוכת הישיבה בפריז.

“עברנו בשנים האחרונות הרבה דברים של עם ישראל, ודברים פרטים שלנו”, פתח הרב את דרשתו, וכיבד בדבריו את מרן הגרב”ש דייטש אותו הכתיר כמורה דרכו. “רבי שמואל דייטש הוא ממשיך דרכו של רבי שמואל אוירבך זצ”ל שהיה מורי ורבי”, אמר הרב פינטו במעמד והוסיף טפח על הנהגתו של הרב דייטש “אנחנו נכנעים אליו בכל דרך וכל הנהגה ובכל קבלה ובכל עניין הוא הממשיך של הרב שלנו הרב שמואל אוירבך. זה דבר שמעצים את הגודל של היום הזה. זה לא עוד חנוכת בית מדרש. הרי לשובה ישראל יש 35 בית מדרשות, זה עוד פרק שמתחילים. הרב בישר כי לאחר 8 שנים שלא קיבל קהל בשל הנסיבות שנוצרו, “היום אנחנו חוזרים לראות ולקבל קהל. כל היום היינו בכיסופין לקב”ה והכנעה לבורא, לבשנו חליפה חדשה לכבוד המעמד. גם הדברים שנאמרים הם מעומק הנשמה”.

“הייסורים שעברנו היו יסורים של תכלית. בכדי לקרב עוד ועוד יהודים אל אבינו שבשמיים”, הזכיר הרב בדבריו.

“תלמידי וחסידי שובה ישראל הם כמו ה-DNA של הקהילה. לא לחינם הוצאנו ספרים, סידורים והנהגות סדורות כדי להתוות את הדרך המיוחדת של שובה ישראל לדורי דורות. על כל אחד ואחד מאיתנו בעולם, לא רק התלמידים בישיבות, להאיר את האור ולקרב כל יהודי ויהודי בכל מקום ובכל הכוח.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הוא אמר על עצמו שהוא לא רב יותר

  לידיעת העציצים המעריצים

  פינטו ממשיך את הרב שך????? |
  הגב
 2. הגאון הרב יאשיהו פינטו שליט"א הוא איש אמת וצדיק קדוש

  הגאון הרב יאשיהו פינטו שליט”א הוא איש אמת וצדיק קדוש.

  הגאון הרב יאשיהו פינטו שליט"א הוא איש אמת וצדיק קדוש |
  הגב