“הרב פינטו יוריד 9 מלאכים קדושים להתפלל איתו במניין״

בימים אלו, שבין ראש השנה ליום הכיפורים, בדרך כלל הינם הימים העמוסים והמרגשים ביותר בקהילת ״שובה ישראל״ – קהילתו של הרב רבי יאשיהו יוסף פינטו שליט״א. אלא שלמרות הרצון העז להתפלל במחיצתו, החלטת בית המשפט הותירה את חסידו ללא רבם, אך עם הרבה תקוות בלב. { החסידים מספרים}

 

בימים אלו, שבין ראש השנה ליום הכיפורים, בדרך כלל הינם הימים העמוסים והמרגשים ביותר בקהילת ״שובה ישראל״ – קהילתו של הרב רבי יאשיהו יוסף פינטו שליט״א.

אלו הם הימים שבהם מתקיימים, מזה כבר למעלה מ-20 שנה, שני המאורעות המסורתיים והמשמעותיים ביותר עבור תלמידיו ואלפי חסידיו של כבוד האדמו״ר: המסע הסוחף לציון הפלא יועץ בבולגריה וקיומו של מעמד התפילה הגדול של יום הכיפורים בירושלים.

מאות מתלמידיו ורבבות מחסידיו של כבוד הרב היו נוהגים לצאת בכל שנה ושנה בטיסות מיוחדות לציונו של רבי אליעזר פאפו בעל ״הפלא יועץ״, בבולגריה, והיו ממתינים, בהתרגשות רבה, לקבל את בואו של רבי יאשיהו יוסף פינטו, בציון הקדוש, בשירה קורעת שחקים הנמשכת דקות ארוכות, עד לרגע שבו מרים את את ידו ואוחז במיקרופון, ומיד, כמעשה קסם, שקט מוחלט. דממה. כולם נושאים עיניהם אל הבמה בה יושב רבם  וממתינים בשקיקה לדרשה המיוחדת ולאמירת סליחות על הציון הקדוש.

רבות כבר נכתב ונאמר על המסע הקדוש לפלא יועץ ואף פורסמו ברבים הניסים והנפלאות שפקדו את חסידיו בעקבות אותו מסע מקודש.

השנה, בשונה מתמיד, נאלצו לדחות בקהילת שובה ישראל את הנסיעה המסורתית לבולגריה. גם מעמד התפילה הגדול ביום הכיפורים, בירושלים, בוטל.

יום הכיפורים, ידוע בקרב תלמידיו וחסידיו של הרב פינטו, כיום מיוחד. אלפים מהם מגיעים למלון לאונרדו בירושלים ומצטופפים באולם גדול, כדי לקיים את התפילה של היום הקדוש במחיצתו ובצילו של הרב.רבבות מחסידיו, מכל רחבי הארץ והעולם, עוזבים את משפחותיהם ומגיעים לארץ, רק כדי לזכות ולערוך את התפילה במחיצת הרב ולינוק מקדושתו.

הרב פינטו בכניסה לכלא. צילום: פלאש 90
הרב פינטו בכניסה לכלא. צילום: פלאש 90

השנה, לדאבון ליבם, ועל אף ההכנות והתקווה לקיומו של אירוע זה, הוא בוטל בעקבות החלטת בית המשפט המחוזי, אשר ביטלה את שחרורו המוקדם של הרב פינטו.

אנשי קהילתו של הר זועמים על “הרדיפה האכזרית” כהגדרתם, כנגד רבם הנערץ וממאנים לקבל את רוע הגזירה.

מבחינתם, הם ממשיכים להאמין ולקוות שהרב פינטו ישוחרר במהרה ולדבריהם, שום דבר לא יוכל לשבור אותם ולמנוע מהם להמשיך ולקיים, בדווקנות וביתר שאת ועוז,  את אשר הבטיחו לרבם הנערץ, כי היעדרותו הפיזית הזמנית לא תפגע כהוא זה בניהול מוסדותיו ובהמשך הפצת ספריו.

תעשייה של ממש מתרחשת מתחת לפני השטח, מכון תורת יאשיהו העוסק בהדפסת ספריו של כבוד הרב פינטו, הדפיס 100 אלף עותקים מספרו החדש  אשר חולקו כולם לתלמידיו ולחסידיו, לפני יום הכיפורים.

כששאלנו את חסידיו של הרב כיצד יעבור הרב את יום הכיפורים במרכז רפואי שב״ס, שהרי אם לא די במצבו הרפואי המורכב והרעוע, שם כידוע אין אפילו מניין לתפילה?! השיבו לי חסידיו כי ״אנחנו אלו שנפגעים מהיעדרותו של כבוד הרב ביום הקדוש הזה, כבוד הרב הוא הצינור שלנו לקב״ה, אבל ב״ה כבוד הרב השאיר לנו את ספרו החדש וכולנו יחד נתפלל באמונה עצומה ובדבקות גדולה בהקב״ה. אנחנו מבטיחים לך שכבוד הרב לא יתפלל ביחידות, כבוד הרב הוא קדוש עליון, הוא יוריד 9 מלאכים קדושים להתפלל איתו במניין.״

פינטו

הם סיפרו כי הרב נתן הוראה לכל תלמידיו וחסידיו, להתחזק ולהתפלל בדבקות גדולה ולהעתיר בעדו ולהתפלל לרפואתו.

כידוע, הרב  זקוק לטיפולים רבים ולניתוח דחוף על מנת שיוכל להמשיך ולקבל את טיפולי הקרינה. הרב השוהה בתקופה זו במר״ש, לא מקבל את טיפולי הקרינה, דבר המסכן אותו מאוד ואשר עלול חלילה לגרום להתפשטותו של הסרטן בגופו.

חסידיו, זועמים על ההחלטה למנוע את שחרורו המוקדם, בעיקר לאור מצבו הבריאותי הרעוע. “ההחלטה לבטל את שחרורו, מעידה כאלף עדים, על הרדיפה האכזרית כנגד רבם”. הם טוענים.

לדבריהם, כל התיק הזה מראשיתו ועד סופו, נוהל בדרך בה עקרונות הדין היושר והצדק נרמסים ברגל גסה ע״י תאוות נקמה, אפלייה והשפעת מניעים זרים. הם מזכירים את אשר כבוד הרב תמיד אומר בשיעוריו, כי על האדם לדעת שזמנים שאין דין למטה, יש דין למעלה! ובעיקר בימים קדושים אלו אלו ״שספרי חיים ומתים לפניך נפתחים״

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.