הרשת נגד השופט רוזן: “איפה האנושיות?”

מאז שעות הבוקר מוחים הגולשים ברשתות החברתיות על גזר הדין שהוטל על לופוליאנסקי. עיתונאים שואלים “איפה האנושיות”, אזרחים מזכירים את ‘יד שרה’, וגם אריה דרעי פירסם סטטוס בענין

ברשתות החברתיות מורגשת הבוקר מחאה חריפה כנגד גזר הדין המקומם שהטיל השופט דוד רוזן על אורי לופוליאנסקי. גולשים רבים הביעו את מורת רוחם מגזר הדין והדגישו את תמיכתם באורי לופוליאנסקי.

העיתונאי חנוך דאום (ידיעות אחרונות) כתב: “שש שנים לאדם מבוגר שהקדיש את חייו להקמת מפעל החסד הגדול בישראל, וסובל ממחלת הסרטן, זה לא קצת, איך לומר, לא מתחשב? יש מצב שהשופט רוזן, לפחות במקרה הזה, קצת עף על עצמו?”.

חריף ובוטה ממנו היה העיתונאי חיים לוינסון (הארץ): “תסלחו לי, אבל דוד רוזן איבד את זה. האיש התלהב קצת מעצמו והמחמאות שקיבל בפרשת הולילנד והשתגע” פותח לוינסון את דבריו. בהמשך, מדגיש לוינסון כי הוא מאוד לא אהב – בלשון המעטה – את לופוליאנסקי כראש עיריית ירושלים, “אבל גם אורי לופוליאנסקי הוא בנאדם”.

“בסופו של דבר, לופוליאנסקי לא לקח שקל מכיסו. הכל הלך ליד שרה. זה מגעיל ומושחת, אבל יש הבדל בין מי שלוקח לעמותה לבין מי שלוקח לכיסו, כמו שמחיוף. לופוליאנסקי גם חולה סרטן. הוא לא מבלף את זה. הוא חולה באמת.
לשלוח חולה סרטן שלקח שוחד בשביל עמותה לשש שנים בכלא נראה לי פסיכי. מה רוזן רוצה, שהוא ימות בכלא? אז מקהלה של שוטים יתלהבו מהענישה החמורה, אבל איפה האנושיות?”, מסיים לוינסון.

כאמור, גולשים רבים מחו על האטימות והאבסורד שבגזר הדין, כך למשל כתבה גולשת נכה הנעזרת רבות בארגון ‘יד שרה’: “מעת הקראת גזר הדין, אני מתנועעת בחוסר שקט, בכסא הגלגלים שברשותי, אותו שאלתי ללא תמורה מארגון יד שרה. כן, גמאני כמו מאות אלפי נכים בישראל, חשים כי גורלנו היום נחרץ.

כי אם אותו מלאך שהכניס לביתי מעט אור ותקווה. מבלי שהוא מכיר אותי או יודע את שמי – אם הוא הולך לכלא, אצעד יחד עם מאות אלפי נכים שרגלינו מקובעות למכשירים המנציחים את פועלו. נצעד יחד עמו אל תוך כותלי בית הכלא ונשהה עמו עד שישוחרר.

באינסטינקט טבעי חלפה במוחי המחשבה, לרוץ אליו הביתה. להביע מילות השתתפות וזעם. אך נזכרתי שאני מרותקת ואזדקק לנכונות של יד שרה שתסייע לי גם בכך. ידי ורגלי רועדות, אינני מפסיקה לבכות אף לא לא לרגע.
איך למען ה׳, בעולם של פשע, של רצח ואטימות חברתית. חורצים במחי יד ובמסווה מלומד, את גורלו של האיש שאחראי לחיוכם התמידי של רבבות.

דוד רוזן השופט המלומד, בעת לכתך לישון בערבו של יום. או אז יצופו במוחך הדברים ולא ירפו ממך לעולם.
תחושתי כי נעשיתי נכה פעמיים… הפעם הראשונה, עת רכב השליך אותי לעולם של חוסר תחושה. והפעם השניה, עת שופט השליך אותי לעולם של תחושת כאב אינסופית.

הרגשתי כעת, כי הנכות השניה היא הקשה מכל. מתביישת במדינה שאלו הם שופטיו. בתודה, נועה, 34, כסא גלגלים”.

כזכור, שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב דוד רוזן גזר שש שנות מאסר על ראש העיר ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי שהורשע בקבלת שוחד בפרשת הולילנד.

רוזן ציין בהחלטתו כי “יש במעשיו של הנאשם כדי לקעקע אמון הציבור במנהיגיו. מדובר באדם שעשה רבות למען הציבור ועשה צדקה ולא לקח לביתו, אך לקיחת השוחד הגדילה את כוחו”. ההגנה טענה כי יש סיכון לחייו של לופוליאנסקי החולה בסרטן, אך רוזן קיבל את עמדת המדינה שטענה כי הוא יכול לרצות מאסר בכלא לאור חוות דעת רפואית של רופאי שירות בתי הסוהר.

כזכור, בהכרעת הדין במשפט הולילנד קבע רוזן כי לופוליאנסקי היה מודע לתרומות הגדולות שהועברו ליד שרה, ופעל בניגוד לאמות-מידה ראויות. עוד קבע השופט כי לופוליאנסקי היה מודע לכך שהתרומות התקבלו בזכות תפקידו בעירייה. “עד המדינה דכנר דיבר אמת בנוגע לתרומות לארון הקודש, לבית-הכנסת וליד שרה”, קבע רוזן. ‏

בהמשך המשפט נדחה גזר דינו של לופוליאנסקי מספר פעמים זאת בשל מצבו הרפואי. כמו כן, השופט רוזן רמז לא פעם כי יש להקל בעונשו של לופוליאנסקי – הן על רקע מצבו הרפואי והן בשל העובדה שהוא לא לקח את הכסף לכיסו. אולם, כאמור, השופט רוזן החליט לקבל את עמדת המדינה ולגזור על לופוליאנסקי 6 שנות מאסר.

וזה מה שיש למנחם טוקר להגיד לשופט רוזן: image (20)

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כל הפסק דין מבוסס על עד מדינה שהשופט בעצמו אמר עליו שהוא שקרן ב.אין שום סיבה לדעת ולהאמין שתמורת שוחד אורי יקירי עשה זאת היות וזה קרה בשני זמנים שונים ג. רבות פעל למען הציבור ובפרט למען הגרי״ש זצ״ל וכולם יודעים שהאיש פשוט ישררררררר ולא תלונה אחת עליו עד המשפט הזה!!!!!!
  אורי אנחנו אוהבים אותך ונמשיך לאהוב אותך מחזיקים לך אצבעות ומתפללים להצלחתך!!!!!!!

  יוסף |
  הגב
 2. למגיבה הנכה

  מצטער לומר לך אבל אליבא דהשופט את משוחדת… כי קיבלת מאורי כיסא

  מצד שני גם אני משוחד

  כולנו משוחדים ע”י לופוליאנסקי ואף גאים בכך שנעזרנו על ידו…

  אלי |
  הגב
  • על זה נאמר עולם הפוך ראיתי —–בלי ספק עלמא דשיקרא

   האחרון שבעם |
   הגב