הר’ דוד סתיו: “אני אופטימי. יש לי תחושה שתהיה בחירה טובה מכל החוגים”

למרות כל הפרשנויות בימים האחרונים, שמכתירים את הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו כרבנים הראשיים הבאין, הרב דוד סתיו ממשיך להיות אופטימי, ובשיחה ל’ישראל היום’ אמר כי מאמין שהבוחרים יעשו את הבחירה הטובה – ויבחרו בו.

הקרב על הרב יסתיים ביום רביעי, אז יתייצבו 150 אנשי הגוף הבוחר בירושלים ויכריעו מי יהיו הרבנים הראשיים בעשר השנים הקרובות.
בסוף השבוע האחרון המשיכו מאמצי המתמודדים לקושש קולות נוספים בגוף הבוחר. אמש, בצאת השבת, יצא הרב דוד סתיו לפגוש כמה מחברי הגוף הבוחר, זאת לאחר שהרב יצחק יוסף הגיע לבקש את קולות החרדים האשכנזים, בפגישה שערך עם הגראי”ל שטיינמן ביום שישי.
לקראת השבוע המכריע אמר הרב דוד סתיו ל”ישראל היום” כי “לצערי, לא כולם מודעים לעומק הגורליות של השבוע הקרוב. בבחירות הללו טמונה היכולת לעצב את עתיד היחס למסורת היהודית בארץ ובתפוצות. אני אופטימי, יש לנו אינדיקציות שהולכת להיות בחירה טובה מכל החוגים. יש תחושה שנעשה שינוי”.
מחר עתיד לדון בג”ץ בעתירות נגד התמודדותו של הרב שמואל אליהו, אולם בסביבתו של הרב אליהו דווקא רגועים: “כל מי שמבין בענייני משפט יודע שכל עוד אין בחירה אין מקום לדון בסוגיה כזו. זה לא הגיוני לפסול מועמד שאין נגדו חקירה או כתב אישום. אם יפסלו אותו ללא שנקבע לגביו דבר, זה ייצור תקדים מרחיק לכת”, אמרו מקורביו.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הכמיהה של החרדים לתפקיד הרב הראשי, היא ניצחון גדול לאידאולוגית הציונות הדתית, ששואפת למרכזיות התפקיד הממלכתי של הרב הראשי לעם ישראל.

  א |
  הגב
 2. אם מרן אמר שהוא רשע אז הוא רשע! הרס הרבנות!
  ואם חכם שלום אמר שהוא ובנט עמלק אז הם עמלק!
  לא לטשטש את דעתם של גדולי ישראל שליט”א ! ! !

  דוד 111 |
  הגב