המלחמה בדאע”ש: פליטים מספרים על הזוועות, ארגון הטרור סופג מפלות(וידאו)

האם בקובאני תוכרע המלחמה ב”מדינה האסלאמית”? מוקדם לקבוע, אולם לפי שעה ארגון הטרור נוחל מפלה אחרי מפלה. בתוך כך, פליטים שברחו מאזורי הלחימה מספרים על הזוועות. צפו

בגבול סוריה-טורקיה מתנהלת בחודש האחרון מערכה עזה בין הכוחות על העיירה קובאני, כשאנשי דאע”ש מאיימים ומכים באוכלוסייה המקומית שנמלטה בהמוניה לטורקיה.

מול שטף הפליטים, מהצד השני טורקים-כורדים עוברים את הגבול לסוריה כדי להצטרף לכוחות הכורדים מול דאעש. מחמוד, פליט סורי מא-רקה, מספר על מה שעבר: “השארנו את המכוניות, את הבתים, את החנויות, את כל הרכוש שלנו מאחור וברחנו. ברגע שדאע”ש כובשת מקום כלשהו כולם עוברים לצד שלה”.

400 כפרים נכבשו על ידי לוחמי דאע”ש וקובאני היא המחסום האחרון לפני הגבול הטורקי. הצלפים שנמצאים בכל מקום יכולים לירות בכל רגע. בכל יום נערכות הלוויות של לוחמים שנהרגו בסוריה ונקברים בטורקיה. מבין הלוחמים הכורדים יש 30% של נשים מקרב החיילים, כולל בפיקוד הבכיר.

הכורדים מחכים לקיום הבטחתו של הנשיא ארדואן, לאפשר ללוחמים כורדים להיכנס לקובאני. כאן גם אפשר להזדהות בגלוי כישראלים, שכן הכורדים רואים את ישראל כבעלת ברית שלהם. החרדה הקרובה היא מפני החורף המתקרב, וניסיון לספק תעסוקה לילדים המשועממים. את תרחיש האימים שלפיו לא יהיה להם בסופו של דבר מקום לשוב אליו, איש לא מעלה על דעתו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.