השבוע שהיה

הנשים הכי מבוקשות לבחירות 2019; ביתיה דויטש רצה בכל מרוץ והגיעה השבוע למקום השני; יהודית יפרח עם פוסט מחאה ונשות האינסטגרם החרדיות שבתו במשך יממה / השבוע שהיה

ערב בחירות | הנשים המבוקשות על ידי המפלגות הגדולות: עדינה בר שלום ומרים פרץ. אחרי כל המילים הגדולות, הזרועות המתנופפות, כולם, כל המתמודדים הגדולים, מבינים שחסרה להם דמות נשית עם מהות.

מה שהם מחפשים הוא בעיקר שפה קולחת, דעה גבוהה ועדת מעריצים ששיבצו סביבם. ולכן, עדינה בר שלום ומרים פרץ יפרצו עבורם כמה וכמה מחסומים: מגדרי, עדתי, ציבורי, מסורתי, פריפרי. הן יפתחו להם דלתות לאנשים שלא נופלים בפח של כותרת סיסמאתית שעשויה בידי פרסומאי מוכשר.

עדינה בר שלום // צילום: פלאש 90

עדינה בר שלום, ילידת 1945, אשת חינוך, כלת פרס ישראל על תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה. הדליקה משואה ביום העצמאות ב-2014. בתם של מרן הרב עובדיה ומרגלית יוסף, ילידי בגדד.

מרים פרץ // צילום: פלאש 90

מרים פרץ, ילידת 1954, אשת חינוך והוראה, כלת פרס ישראל על תרומתה לחינוך הרוח היהודית הישראלית. הדליקה משואה ביום העצמאות ב-2014. בתם של יעקב ואיטו אוחיון מקזבלנקה. אמם של אוריאל ואלירז שנפלו בעת שירותם הצבאי.

שתיהן כל כך כל כך שונות מהפוליטיקאים המדוברים.

 

ספורט | ביתיה דויטש – הספורטאית החרדית שרצה למרחקים בכל מרתון אפשרי, אמא ל-5 ילדים, שעושה הכל למען מטרה טובה, הכל עבור ולטובת “בית דניאלה” במטרה ליצור תוכנית שיקומית ייחודית לבני נוער הסובלים רגשית. ביום שישי האחרון היא רצה את מירוץ אליפות ראשון לציון ישראל ב- 15 ק”מ, והגיע למקום השני. אחרי שני ניצחונות במקום הראשון בטבריה ובתל אביב. ביתיה שואפת להגיע לאולמיפידה ולהביא מקום ראשון גם שם. ביתיה בתגובה למקום שני, כותבת בפוסט שהעלתה לפייסבוק על זה שהיא במקום השני, היה לי קשה הפעם אבל האמנתי בדרך שלי, באמונה שלי וזה נתן לי כח להמשיך לרוץ למען המטרה שלי.

ביתיה דויטש וההורים שצועדים איתה לאורך כל הדרך
ביתיה מקום שני

 

מחמאה | יהודית יפרח ממשרד “מותג בפרסום” השבוע הושחתו ספרי תורה בבית הכנסת “שיח ישראל” בקרית יובל בירושלים. יהודית יפרח העלתה בבוקר פוסט כואב בפייסבוק וכתבה שם “שירושלים צריכה לקרוע את שמלתה, על כך שכולנו אבלים”. בזמן קצר החליטה להרים את הכפפה עם אנשי המשרד שלה, והפיצו את הכרזות “נותנים כבוד לתורה”, ערב שכולו אחדות בעם ישראל.  איחד יוצא דופן של תושבים חילוניים, חרדים ודתיים, האירוע אורגן תוך כמה שעות מול בית הכנסת שבו הושחתו ספרי התורה. הגיעו מאות אנשים מכל המגזרים, אנשים דמעו כי הם לא יכלו לעבור לסדר היום על האירוע המצמרר הזה.

נותנים כבוד לתורה, יהודית יפרח וצוות המשרד

 

אירוע נשי | השבוע נערך בארגון עיירית ירושלים כנס כ”ב שבט המרכזי לנשי ובנות ישראל. אל הכנס נהרו אלפי נשים ובנות מחסידות חב”ד ואוהדיה, שבאו לערב זיכרון לזכרה של הרבנית חיה מושקא ע”ה, אשתו של הרבי מילובאוויטש זצ”ל. על האירוע ניצחה הגב’ דניאלה גולן יו”ר אור חיה המרכז העולמי לאישה היהודיה.

דניאלה גולן, יו”ר אור חיה עם אחת ממשתתפות האירוע // צילום: אודליה .ש
צילום: אודליה .ש

 

רץ ברשת |  אנאל חג’ג’, אשת אינסטגרם, קיבלה הודעה אנונימית על פעילותה הלוא רצויה ברשת ועל זה שהיא מתחברת לאורית שוהם ראבד כדי להצליח. הקלות שבה אנשים מקלידים טקסט רע הוא קשה,וצריך להכיל ולהפנים אותו, וזה בהחלט לא קל. נכון המקלדת סופגת הכל… אורית שוהם הרימה קול מחאה #די לבריונות ברשת והשביתה את הסטורי באינסטגרם ל24 שעות. סחפה אחריה עשרות נשים שהעלו והשביתו את הסטורי. חלק מהנשים תמכו במחאה, חלק חשבו שזו מחאה מוגזמת כי יש לנו את חופש הדיבור, וחלק רק העלו פוסט והתחברו אבל לא ממש השביתו את הסטורי. אורית בתגובה לפעילות: למדתי המון, למדתי שאני לוקחת דברים קשה מידי. למדתי איפוק, למדתי שלא כולם חושבות כמוני וזה בסדר, לחלק מהנשים הסטורי זו עבודה יומיומית ואי אפשר להשבית לגמרי. בנימה אופטימית! כולנו בעד המשפט #די לבריונות ברשת.

ענהאל שמואלי ואורית שוהם ראבד
ססטוס להשבתה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.