השגריר דנון: איראן מנסה לבנות תשתית טרור נגד ישראל שתפעל מתוך יהודה ושומרון

השגריר דנון במועצת הביטחון: איראן משקיעה 7 מיליארד דולר בשנה על רשת טרור אזורית

מועצת הביטחון של האו”ם קיימה היום (שלישי) דיון מיוחד על המצב במזרח התיכון והתמקדה בפעולותיה של ישראל באזור. שגריר ישראל לאו״ם, דני דנון, חשף בפני חברות המועצה כי איראן מנסה לפעול נגד ישראל מתוך הגדה המערבית ופרסם את תקציבה השנתי המוקדש להפעלת רשת טרור במזה״ת (הנתונים המלאה מטה).
דנון התייחס לטיל האיראני שנורה מסוריה לעבר רמת הגולן, ואמר כי “איראן מנצלת את המשטר הסורי לביצוע פעולות צבאיות נגד ישראל, אך נגיב בכוח ונסיר כל איום על תושבינו”.
״האובססיה האיראנית לישראל לא רק גלויה אלא גם מאוד יקרה. 7 מיליארד דולר בשנה מנותבים לניסיונות בלתי פוסקים להשמדת ישראל. תעקבו אחרי שביל הכסף המדמם היוצא מטהרן ותגיעו למנהרות הטרור בלבנון ובעזה, למשלוחי הנשק בסוריה ועכשיו גם לתוך יהודה ושומרון״ אמר השגריר לחברות המועצה.
השגריר דנון חשף את תוכניתה של איראן בגדה המערבית ואמר כי ״באמצעות סאלח אל עארורי, סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, וסעיד איזדי, ראש ענף פלסטינים באל-קודס, מנסה איראן להפוך את איו״ש לחזית צבאית רביעית נגד ישראל״.
״שתיקת העולם מאפשרת לאיראן להמשיך בתחבולות ובתוקפנות שמערערות את היציבות במזה״ת״ אמר דנון וקרא למועצת הביטחון להכיר בחמאס ובחיזבאללה כארגוני טרור ולהטיל עליהם סנקציות והוסיף כי ״החלשת הארגונים היא צעד ראשון בפגיעה במרכז הטרור העולמי היושב בטהרן״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.