השדכן שתבע את העיתונאי • בקליינע

השבוע במדור הפפראצי של ‘אקטואליק’: נבואות הזעם של הח”כית מהליכוד, מבחן הטעימות של הברנז’ה החרדית, התכנית החדשה של בלום וגלסנר, הרבי שלחץ יד ליח”צן, ראש העיר המוחרם, גרטלר מבלה באילת, ועוד סיפורים קטנים שיעשו לכם את השבוע

“בקליינע” צבר השבע חוסר שעות שינה, לאור ההפגנות של בני העדה האתיופית שחסמו את המדינה והותירו את בקליינע להתבצר במערכת הבני ברקית עד יעבור זעם. מכאן לשם, גם רעייתו של בקליינע החליטה להזדהות עם בני העדה, ולקחה יום חופש ביום שאחרי המחאה האלימה, ויצאה לסידורים לקראת מעבר דירה לרגל שיפוצים. בקליינע, מתוך רגבי האבק, כותב לכם את החדשות הקטנות שהיו השבוע ומקווה שעד שבוע הבא יכתוב כבר מסאבלט את המדור.

> ראש עירייה חרדי ידוע, לא מאושר מזה כחודש לכניסה לבית אחד מגדולי ישראל הנודעים. הסיבה: תמיכה שלו ברב העיר בה הוא מכהן כראש העיר, בניגוד לדעת בני הבית.

> המיליארדר החרדי דן גרטלר נצפה לפני ימים אחדים נופש במלון דן באילת. גרטלר, לדברי הנוכחים, הגיע לתפילת מעריב עם כובע וחליפה. בבוקר, מספרים נוכחים אחרים, כבר נצפה גרטלר בשחרית בבית הכנסת שלו בביהכנ”ס הגדול בבני ברק.

> ובליל שישי האחרון, השתתפו נציגי התקשורת החרדית באירוע השקת זן הסייבל של ‘ענבי טלי’ במסעדת ‘לה קאזה’ בירושלים.

בנוכחים: מתי גרינפלד ויחיאל סבר מיתד נאמן, אליהו הנדלר מהמודיע, שלמה קוק מבקהילה, רונן כץ מקול ברמה, ישי ורבינא מכיכר השבת, אבי גרינצייג, שמעון ליברטי, ארי קלמן, שלומי גיל, אברהם שפירא ממקור ראשון, עטרה גרמן מסרוגים ועיתונאים נוספים.

> בחמישי האחרון התארחו חברי קבוצת “המטבחון” בהנהלת יוחאי דנינו במסעדת טרקלין בבני ברק. השתתפו, בין השאר: רוני רימון, אמיר אבגי, יוחאי דנינו, פישל רוזנפלד, שמואל בן צבי, ישראל אוחיון, חיים פסל, הילה זליגמן, מאיר ליוש, מתן אשר, אברהם בנימין, נתי יפת עומר שרביט. ח”כ קטי שטרית, ח”כ שלמה קרעי, אלירן טל, יערה זרד, נעמה עידן, יוסי טיקוצ’ינסקי, יעקב וידר, יוסי טאטיקה, שלמה וייזר, איציק אוחנה, יענקי פרבר, אורי צייטלין, מנחם קולדצקי,ועו”ד עקיבא חופי.

בקליינע, שנכח במקום, בלס ובלס מכל סוגי המטעמים, אך בשלב מסוים ניגש לאיזור האח”מים והחל להטות את אוזנו לגבי תוכן השיחה. ח”כ קטי שטרית מהליכוד, הזהירה את הסועדים החרדים בתחילה מהחומרים המסוכנים באיזור נחל אלכסנדר, ולאחר מכן טענה כי הליכוד מדשדש בסקרים וכבר ירד ל-27 מנדטים (ממש מתוך דפי המסרים…).

חיים בלה לה לנד

עוד מקטי: “אנחנו חיים בלה לה לנד. הדרום לא מעניין. אבל הצפון יותר רגיש, כל יום יכולה להיפתח מלחמה, ואם ביבי לא יהיה ראש ממשלה – לך תדעו מה יקרה”. בקליינע, שנבהל מהאיומים, מיהר לעדכן את גאב”ד מרוקו הרב פינטו שליט”א בהתפתחויות, בתקוה שהתפילות על קברי הצדיקים במרוקו יעבירו את רוע הגזירה.

וכאן כבר יועצו לשעבר של דוד ביטן, יוסי טאקיטה (ס’חה רגע), שכיום עבר לצדו של יו”ר העבודה הנכנס ועומד מאחורי ההצלחה של (האיש, השפם והמשקפת האטומה) עמיר פרץ. בתמונה: טאקיטה, מריץ דאחקות על השגריר היבוסי במדינת ההלכה.

האיש וה’חזית’, פישל רוזנפלד, נצפה עוקב אחר מספר הלייקים בטוויטר:

> ובהמשך לאייטם הקודם: אין מי שפתח כלי תקשורת חרדי השבוע, ולא נחשף לפעילותו הענפה של גאב”ד מרוקו. על אחת כמה וכמה מי שמסתובב בטוויטר. שם עמלו הצייצנים ביתר שאת לעדכן אונליין ממרוקו על תפילותיו ושיעוריו ההמוניים של הגר”י פינטו.

> רק לאחרונה מונה האדמו”ר רבי יאשיהו פינטו לגאב”ד מרוקו על ידי המלך מוחמד השישי, וכבר יצא לדרך: הוא חורש את המדינה מצד לצד, בוחן את מצב הכשרות והדיינות, ומפעיל את קשריו חובקי עולם עם פוליטיקאים ואנשי ממשל בכירים. מה עומד מאחורי מתקפת הציוצים? לא ברור. מה שכן, אותם גורמים המקורבים לרב טוענים כי מתחת לפני השטח פועל גאב”ד מרוקו לחיזוק הקשרים בין היהדות לאיסלאם ואף בין מרוקו לישראל.

> אדמו”ר נוסף שתפס תאוצה באחרונה הוא האדמו”ר מברדיטשב, והנה לכם שער עיתון משפחה שהופץ השבוע בפוטו מונטז’ כשהוא מוקדש כולו לדמותו של האדמו”ר:

ואותו רבי, הרבי מברדטישב, נצפה השבוע ב”מבחן הטעם” של פפסי:

> החרדים החדשים של ‘ערוץ הכנסת’: בערוץ עובדים על תכנית אקטואליה שבועית חדשה בשם ‘שחור לבן’ בהגשתם של העיתונאי אבי בלום והעיתונאי משה גלסנר. התכנית תשודר מדי יום שני בשעה 20:00. ‘שחור לבן’ תעסוק בנושאי אקטואליה שעל סדר היום הישראלי ותכוון זרקור על המהלכים המתרחשים מאחורי הקלעים בעולם הפוליטי, בדגש על ליבון עניינים השנויים במחלוקת בחברה הישראלית, תוך חידוד זוויות בסוגיות האקטואליות הבוערות.

בלום וגלסנר מסרו: “גאים להצטרף לערוץ הייחודי והמקצועי של הכנסת. אנו מודים לצוות ההנהלה על האמון. נשתדל לרכוש מדי שבוע את אמון הצופים באמצעות הבאת זוויות ייחודיות ותכנים מרתקים של צבעי השחור והלבן בחברה הישראלית”.

> מי שפתח את השבועונים החרדים בסוף השבוע היה בטוח כי בטעות רכש את שבועוני כפר חב”ד, אך לא, דיוקנו של הרבי התנוסס בפעם הראשונה בהיסטוריה על כל שערי השבועונים החרדים, בתוספת של כתבות ענק בכל האתרים החרדים.

> עיתונאי חרדי ששידך בעבר את אחותו, נתבע לאחרונה בבית הדין על ידי השדכן מצד החתן, שתבע את חלקו של אותו עיתונאי בטענה כי “אחים לא מקבלים דמי שדכנות”. הדיון יצא מכלל פרופורציות והגיע עד לבתי הדין של הרב סילמן ועוד מספרי דיינים חשובים בבני ברק, ביתר וירושלים ,שכולם פסקו כי הכסף שייך לעיתונאי, בטענה כי השדכן השני לא עשה כלום והאח כן יכול ליטול דמי שדכנות, אך למרות שהפסיד בבית דין – אותו שדכן הילך אימים על משפחת הכלה שלבסוף נאלצה לשלם את מלוא הכסף. “מרגיז”, נמסר מצד העיתונאי.

ברנז’ה:

> שוקי סלומון לוהק לתפקיד הקיסר הרשע בהצגה הכי שווה של הקיץ, חבורת תרי”ג. את המופע מארגנים משרד יחסי הציבור של דוד פדידה בשיתוף עם ברמן הלפרט הפקות.

> ‏כוכב סדרת ‘שבאבניקים’, השחקן החרדי החרדי חיים ויסמן (28), התחתן ביום שלישי האחרון עם שמחה אוריאל, באולמי ‘ארמונות וולף’ בירושלים. בסידור חופה וקידושין כובד הגאון רבי משה ברנדסדורפר. בשמחת החתונה השתתפו עסקנים ואישי ציבור. הנה תיעוד

> כל הברנז’ה הגיעה השבוע להשתתף בשמחת החתונה לנאמן ביתו של מרן שר התורה הגר”ח קניבסקי שליט”א, שמוליק וולף, מבחירי ישיבת פוניבז’ ובנו של הרב רפאל וולף שליט”א. והנה תיעוד של שוקי לרר:

> וביום חמישי נערכה שמחת השבע ברכות לחתן שמוליק וואלף באולמי ‘פביליון מהדרין’ בירושלים. כתב הברנז’ה איציק מן, כבר היה שם, לצלם את החתן הטרי רפי פרלשטיין וארוסתו, שבאו לבחון מקרוב את האולם שאולי בו תתקיים שמחת החתונה.

> השבוע התקיימה חתונתו של נתנאל הלפרין, בנו של “האדמו”ר” שמוליק הלפרין. בחתונה השתתפו, בין השאר: רב הסלבס מרדכי חסידים, כוכב הרשת וחברו הטוב של אב החתן שוקי סלומון, הנגיד רחמים ששון, ראש העיר ב”ב לשעבר חנוך זיברט, ועוד אישי ציבור רבים:

מוזיקה:
> שי ברק ותזמורתו ארחו השבוע את אברהם פריד וישי לפידות בבר מצווה של אחד הטייקונים במלון הילטון ת״א.

> ברכת “ברוכים הבאים” למלך מניו יורק, הזמר לוי פאלקוביץ, שהגיע השבוע לישראל

> ובמכון מור נצפה מיילך קהאן שהגיע ל”חידודון” אצל שר השמחה עמי מימון, והקפץ את המאזינים בלקט משירי חב”ד

> באולפן, נערכה התוועדות חסידית מיוחדת, בה השתתפו חסידים ומשפיעים ובליווי הזמרים מיילך קאהן, שמחה פרידמן ולוי פאלקוביץ’ שהגיע לזמן קצר. על הקלידים היה דוידי נחשון. במהלך התכנית, ביצעו הזמרים מיילך קאהן ושמחה פרידמן את שיריהם בדואטים מיוחדים וכן מחרוזות שמחה משולבות בניגוני חב”ד. על הכל טרחו הגו ודאגו – דניאל סימן טוב ועמי מימון.

> כ״ק האדמור מויזניץ שליט”א הגיע השבוע לביקור בביתו של הרה”ח ר’ שמאי שזירי הי”ו, כאות תודה על עזרתו התמידית לארגון ‘זכינו’ למען נשות אנשי ויז’ניץ.

יענקי ביכלר נצפה באותו מעמד לוחץ את ידיו של הרבי שליט”א:

> הצלם המוכשר שלומי כהן (שבמקרה נמצא כרגע בישראל) החליט לפצוח בדיאטה קטלנית, ולעוקבים אחריו עשה חידון: כמה לדעתכם הורדתי במשקל בשבועות האחרונים?

מסתבר שהתשובה היא 7.2 קילו.

> ומי שלא מתכוון לעשות דיאטה הם השופטים החרדים שעשו השבוע “מבחן טעימות” למספר מנות זהות באחת המסעדות בבני ברק.

ועד כאן להשבוע, המשך שבוע שקט!

ראיתם ‘סלב’ חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור: [email protected] או לשלוח לווטסאפ 058-4742968– סודיות מובטחת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.