השופט מזוז הורה לעכב את מינוי הדיינים

בתשובה לעתירה שהגיש עורך הדין מרדכי אייזנברג לבג”ץ ע נגד סבב המינויים האחרון לבתי הדין לפני כשבועיים הורה השופט מני מזוז למדינה להשיב לעתירה עד ה2/10 והחליט לעכב את כל המינויים עד אז. בנוסף עתר אייזנברג נגד מינויי הקרובים של חברי הוועדה, כאשר לטענת העותר, למרות שקרובי המשפחה עצמם לא השתתפו בהצבעה, היתה להם השפעה רבה על שאר חברי הוועדה לפני ההצבעה

בתשובה לעתירה שהגיש עורך הדין מרדכי אייזנברג לבג”ץ נגד סבב המינויים האחרון לבתי הדין לפני כשבועיים, הורה השופט מני מזוז למדינה להשיב לעתירה עד ה2/10 והחליט לעכב את כל המינויים עד אז.

אייזנברג עתר לבגץ מפני שלדבריו בחירת הדיינים כולם היו על על פי מפתח מפלגתי משיקולים פוליטיים בלבד ולא על פי שיקולים מקצועיים. תוך כדי הדיונים בוועדה, איימו חברי המפלגות השונות בפירוק הקואליציה באם המומלצים שלהם לא יבחרו לתפקיד. וכך, הועדה בחרה את מומלציה על בסיס שיקול זר של חלוקה שווה דווקנית ומפלגתית של אגודת ישראל שס והבית היהודי.

בנוסף עתר אייזנברג נגד מינויי הקרובים של חברי הוועדה, כאשר לטענת העותר, למרות שקרובי המשפחה עצמם לא השתתפו בהצבעה, היתה להם השפעה רבה על שאר חברי הוועדה לפני ההצבעה.

כאמור השופט מזוז החליט לעכב את המינוי עד לתשובת במדינה בעניין. ברבנות הראשית אישרו הערב לעיתונאים כי טקס מינוי הדיינים לא תתקיים עד אשר תתקבל החלטת בית המשפט בנושא.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.