השמאל מחבק את גואטה: “בש”ס מרחיקים לכת עם ההסתה”

ראשי מפלגות השמאל החילוניות הגיבו להתפטרותו של ח”כ גואטה. לפיד: “גואטה ח”כ מצוין וחבר”; מירב מיכאלי: “קוראת לגואטה לחזור בו מההתפטרות”

בעקבות התפטרותו של ח”כ יגאל גואטה מש”ס בשל פרשת הראיון בגל”צ, מגיבים ראשי מפלגות השמאל והמפלגות החילוניות.

יו”ר המחנה הציוני, אבי גבאי, אמר הבוקר כי “יגאל גואטה היה בן 8 כשאיבד בני משפחה בפיגוע טרור בקריית שמונה. בחירתו לכבד את אחותו ולהתייצב בחתונת בנה ובן זוגו היא מופת של אנושיות משפחתית”.

ח”כ יאיר לפיד כתב בטוויטר: “גואטה ח”כ מצוין וחבר. עצוב שבישראל 2017 ח”כ נאלץ לסיים את תפקידו בגלל שהשתתף בחתונה של שני אנשים שאוהבים אחד את השני”.

ח”כ יעל כהן פארן, המחנה הציוני  אמרה כי “צר לי מאד שהכנסת מפסידה היום חבר כנסת בעל עשייה חברתית רק בגלל עמדות חשוכות. לפני מספר חודשים ח”כ גואטה סיפר לי את הסיפור על חתונת אחיינו. חשבתי אז – כל הכבוד, לא כולם חשוכים… אז כנראה שטעיתי. גואטה במעשהו הראה שהוא מבין את החשיבות של השמירה על אחדות המשפחה, למרות המחלוקות. עצוב שש”ס מרחיקים לכת עם ההסתה ועכשיו גם מפלגים משפחות”.

ח”כ מרב מיכאלי, יו”ר סיעת המחנה הציוני, אמרה: “אני קוראת לח”כ יגאל גואטה לחזור בו מהתפטרותו מהכנסת כי השתתף בחתונת אחיינו. ולשר אריה דרעי אני קוראת לא לקבל את ההתפטרות. זמן טוב להיזכר שכל אדם נולד בצלם”.

ח”כ יעל גרמן (יש עתיד) הוציאה הודעה בה נאמר כי “התפטרותו של ח”כ הכנסת גואטה היא מצערת ומבישה. שוב אנו עדים שחברי כנסת לא מקבלים החלטות על פי צו מצפונם אלא על פי לחץ פוליטי. גואטה השתתף באירוע משפחתי אישי ובחר לקדש את הערכים היהודים העליונים ביותר ביניהם “ואהבת לרעך כמוך”. הייתה זו הזדמנות של שותפיו הפוליטיים והאידיאולוגיים לתת שיעור בגדולה ואהבת חינם במקום בשנאת חינם, הזדמנות שפספסו בגדול והוא נאלץ לשלם את המחיר המחפיר”.

סגן יו”ר הכנסת ח״כ יואל חסון מהמחנה הציוני, אמר: “זהו יום רע למערכת הערכים של מדינת ישראל. מפלגה סקטוריאלית, נטולת נשים מסלקת משורותיה ח”כ שנהג בפתיחות וכיבד קרוב משפחה שלו בחתונה”.

“אל מול שתיקת ההנהגה כנגד מצעד הבושה הזה, חשוב לי לחזק את ידיו של ח”כ היוצא גואטה על שהיה אמיץ מספיק כדי ללכת בדרכו”.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.