השקט הופר: שוב רקטה נורתה מעזה

השקט שוב הופר בדרום: סמוך לשעה 22:05 נשמעה אזעקה במספר יישובים במועצה האזורית חוף אשקלון. רקטה שנורתה מרצועת עזה התפוצצה בשטח פתוח בישראל, ללא נפגעים או נזק. כוחות רבים מבצעים סריקות בשטח

רקטה התפוצצה לפני זמן קצר בשטח פתוח בתחום המועצה האזורית חוף אשקלון, בחסדי שמים ללא נפגעים.

דובר צה”ל מסר כי לפני זמן קצר אזעקת צבע אדום הופעלה באזור כרמיה, זיקים, נתיב העשרה ויד מרדכי. ככל הנראה מדובר בשיגור בודד. הנושא נמצא בבדיקה.

כלי תקשורת פלשתינים מדווחים כי הירי בוצע מאזור בית חאנון בצפון הרצועה. מארגון חמאס נמסר בתגובה ראשונית כי הארגון אינו אחראי לירי.

יאיר פרג’ון ראש המועצה האזורית חוף אשקלון קרא לממשלה להגיב על הירי מעזה לעבר שטח המועצה. “לא משנה מי יורה. האחריות היא על חמאס ואסור לנו לתת להם לנהל לנו את סדר היום”, טען פרג’ון.

חיל האוויר של צה”ל תקף לפני זמן קצר משגר רקטות בצפון רצועת עזה. על פי הודעת דובר צה”ל מדובר במשגר ממנו בוצע הירי לעבר שטח מועצת אשקלון מוקדם יותר הערב. “ארגון חמאס הוא הכתובת ועליו מוטלת האחריות”, נכתב בהודעה

תמיר עידאן, ראש המועצה האזורית שדות נגב, הגיב אף הוא לאזעקה בישובי עוטף עזה. “שוב המציאות מכה בפנינו והאעזקות וירי הטילים חוזרים לפקוד את ישובי עוטף עזה, בסמוך לפרסום דו”ח האו”ם, המעניק לגיטימציה להמשך הטרור כנגד אזרחי מדינת ישראל ומתיר את דמם. עקב הירי המתמשך בשבועות האחרונים על מדינת ישראל לשקול תגובה הולמת מסוג אחר שתיצור הרתעה אמיתית ואולי כך לשים קץ למציאות הבלתי אפשרית, של תושבי מדינה ריבונית החיים כבני ערובה”.

שייקה שקד, המתגורר בנתיב העשרה, סיפר על רגעי המתח שלאחר השיגור מעזה. “ישבנו במרפסת עם כמה חברים בקיבוץ ארז. לפתע נשמע שריקה לא רגילה ואז גם צבע אדום ולאחר מכן פיצוץ”, סיפר שקד. והציע למחברי הדו”ח של האו”ם: “לאחר הדו”ח – בואו עכשיו לפה ותראו איך הם יורים עלינו ואיך זה מתחיל להתגלגל – לא איך זה מסתיים”.

כזכור רק לפני כשבועיים נורו רקטות על נתיבות ושדות נגב. לאחריה דיווחו תושבים כי שמעו לפחות פיצוץ אחד. מאוחר יותר אותה נפילה בשטח פתוח באזור המועצה האזורית שער נגב.

על פי ההודעה שפרסם הארגון הסלפי בחשבון הטוויטר שלו, הירי בא בתגובה להריגת פעיל דאע”ש על ידי ארגון החמאס ברצועה יממה קודם לכן. למרות זאת, כאמור, בצה”ל הבהירו כי ארגון חמאס אחראי לירי.

הארגון המכנה עצמו “בריגדות עומאר” כתב: “אנו ממשיכים בג’יהאד נגד היהודים אויבי אללה, ואיש לא ירתיע אותנו”.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.