השר הפולני מפתיע: “סיכוי גבוה שהאיסור על השחיטה יבוטל” – תיעוד מצולם

הוועדה הפולנית לטיפול במשבר השחיטה החלה היום בעבודתה.

השר הפולני העומד בראש הוועדה נועד היום בבריסל עם מנכ”ל איגוד הארגונים היהודיים באיחוד האירופי, הרב מנחם מרגולין ודן עמו בפתרונות למשבר השחיטה במדינה

שר האדמיניסטרצייה וענייני הדת הפולני, מיכאל בוני, העומד בראש הוועדה הממשלתית למציאת פתרון למשבר השחיטה הכשרה במדינה, הגיע היום לבריסל וערך פגישה עם מנכ”ל איגוד הארגונים היהודים באיחוד האירופי (EJA) הרב מנחם מרגולין.

בפגישה שהתקיימה במשרדו של שגריר פולין לאיחוד האירופי, מארק פרוודה, ציין השר כי איסור השחיטה עומד בסתירה לחוקי חופש הדת במדינה המאפשרים ליהודים לנהוג עפ”י אמונתם בכל תחום. עוד ציין בוני, כי במקרים דומים כאשר ישנה סתירה בין שני חוקים ניתנת עדיפות ברורה לחוקים שנחקקו מוקדם יותר ולכן ישנו סיכוי גבוה שהאיסור על השחיטה הכשרה יבוטל.

עוד ציין השר, כי הוא כבר שלח מכתב בנושא למרכז החוקה של פולין בו ביקש הבהרות לגביי חוקיות החלטת הפרלמנט, והסכים עם הרב מרגולין כי במידה ותשובת המרכז לא תבטל את ההחלטה, תעתור הוועדה לבג”צ הפולני בנושא.

במהלך הפגישה, הסביר הרב מרגולין לשר את המשמעות הקטסטרופית של החוק נגד שחיטה בפולין ליהדות העולמית, ופרט על תהליך השחיטה הכשרה ועל המאמצים המושקעים בה בשמירה על זכויות בעלי החיים.

תמונות מהפגישה:
צילום EJA
פולין 3

פולין 2

פולין

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.