השר נפתלי בנט בנאום מדיני תקיף נגד קרי ונתניהו: “די עם המשחקים, כעת זה הזמן להילחם על קיומינו” – (וידאו)

שר הכלכלה נפתלי בנט בנאום מדיני חריף במיוחד נגד לחץ ג’ון קרי להקמת מדינה פלשתינית, וגם תיאר בפירוט איך נראית ההסתה הנוראה בקרב הפלשתינים הרוצים לעשות עמנו שלום כשמאחורי גבינו ובדפי הפייסבוק קוראים לרציחתינו, הנה חלק מדבריו:

“נגמרו המשחקים, לא נשחק יותר עם המילים: קווי 67 פירושם חלוקת ירושלים. מסירת הר הזיתים בו קבורים מנחם בגין, והרב קוק ואליעזר בן יהודה. ומסירת הכותל, הר הבית והעיר העתיקה”.

“לעולם לא נסכים לוותר על ירושלים מאוחדת בריבונות ישראל – ורק ישראל, לא נקבל מדינת טרור פלסטינית, לא נקבל הסכם שמתבסס על קווי 67. לא נשב בממשלה שבשל לחץ בינלאומי תסכן את עתיד ילדינו ותחלק את בירתנו. אנחנו לא נשב בממשלה שתקבל את ההחלטות הקלות והמסוכנות”.

על הלחץ של אובמה ושליחו קרי אמר: “היינו כאן ב-1948 ארה”ב לחצה על בן גוריון שלא להכריז על הקמת המדינה, והיא היא אף איימה בסנקציות. אם נדבר ברור, יקשיבו לנו. ואם ידידותינו דוחקות בנו להתאבד, גם אם זה בא מכוונה טובה – אז אנחנו נגיד: ‘לא’. לא באנו לכאן להיות מעבדת הניסויים של העולם, אם נדבר ברור – ארה”ב תקשיב לנו. קרי תמונה: אם נדבר ברור – ארה”ב תקשיב לנו”.

צפו בנאום המלא – באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.