השתלחות בשופטת – סכנה לדמוקרטיה”

נשיאת בית המשפט העליון, השופטת מרים נאור התייחסה הערב (חמישי) לאיומים כלפי ההסתה ברשתות החברתיות מאז הכרעת הדין במשפט אזריה. “חבר שופטי בית המשפט העליון אינם יכולים לעמוד מנגד, לנוכח המתקפות חסרות הרסן ולנוכח האיומים המופנים כלפי שופטי בית הדין הצבאי”.{ נאור מגיבה}

בשל האיומים על השופטים, נשיאת בית המשפט העליון, השופטת מרים נאור התייחסה הערב (חמישי) לאיומים כלפי ההסתה ברשתות החברתיות מאז הכרעת הדין במשפט אזריה. “חבר שופטי בית המשפט העליון אינם יכולים לעמוד מנגד, לנוכח המתקפות חסרות הרסן ולנוכח האיומים המופנים כלפי שופטי בית הדין הצבאי”.

השופטת הסבירה כי “מערכת בתי הדין הצבאיים היא מערכת שיפוטית עצמאית והדרך הלגיטימית להשיג על הכרעותיה קבועה בחוק”. השופטת נאור לא לקחה עמדה משפטית בנוגע להכרעת הדין שנעשתה אך גינתה בלשון חריפה “מתקפה בוטה כפי שאנו עדים לה כעת”, לדבריה.

השופטת טענה כי אין היא חושבת שאין מקום לביקורת על פסקי דין, אך כי השיח בימים האחרונים חצה את גבולות השיח הלגיטימי, ולדבירה, מהווה סכנה לשלטון החוק ולדמוקרטיה. “לשופטים בכל ערכאות השיפוט אין אופציה להיכנע להסתות ולאיומים”, כתבה. “אין על השופטים מרות זולת מרותו של הדין”.

 מאז ההחלטה שמזעזעת את המדינה, ברשת כבר פורסמו תמונות מסיתות, בעיקר כלפי נשיאת בית הדין הלר. גם חלק מהמפגינים מחוץ לבית המשפט הצבאי צעקו לה: “את לא מישראל את מחיזבאללה”.

משטרת ישראל עצרה הלילה גבר תושב ירושלים ועיכבה לחקירה צעירה מקריית גת בחשד שהסיתו לאלימות בפוסטים שפרסמו בפייסבוק הגבר, שמוגדר כמי שאינו יציב בנפשו, כתב בקבוצה בפייסבוק: “אלוף משנה הלר לא תסיים את שנתה. היא פוסקת דין ארץ ואני פוסק לה דין שמיים – למען יראו ויראו הדורות”. הוא הודה במעשה, ובעבר כבר נעצר בגין איומים והחזקת סכין. תוך התייעצות עם הפרקליטות הוחלט להביאו הבוקר לבית המשפט, ובשל מצבו הנפשי תסכים המשטרה לשחררו בתנאים מגבילים. במשטרה ביקשו וקיבלו את אישור פרקליטות המדינה לביצוע המעצר והחקירה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.