התביעה בארה”ב פירסמה שמות עשרות שהתעללו בילדים חרדים

כחלק מהניסיון להתגבר על מצב ההתקפות שבהם מותקפים נערים חרדים ע”י אנשים שונים ומשונים יצאה מגדרה התביעה בברוקלין והחליטה לפרסם עשרות שמות של אנשים שהורשעו בתקיפת ילדים חרדים. לאחר שהיו למעלה מ-120 מקרי התעללות.

גם העיתון “ניו יורק פוסט” שיתף פעולה עם מערך התביעה ואף פירסם בעמוד האינטרנט שלו את רשימת השמות המלאה והדגיש כי ישנם עוד מקרים רבים של התעללות שלא חקרו אותם.

הסיבה העיקרית שהביאה להחלטה היא מאחר ולפחות עשרה מקרים שנחקרו בתקופה האחרונה נסגרו, או שהחשדות נגד המעורבים לכאורה “רוככו” משום שהנפגעים או הוריהם סירבו להעיד במשפט נגד תוקפיהם, בשל החשש מנידוי ובידוד של נפגעי תקיפה בקהילה החרדית, גם בניו יורק.
בקהילה החרדית בסאטמאר מתנגדים לתוכנית החשיפה ואומרים כי כל זה יוזמת ראש העיר בברוקלין במטרה שהחרדים יבחרו בו שוב וכי יש פה אינטרסים ברורים.

“יותר ויותר אנשים מוכן לשתף פעולה ולהיחשף”, אמרה רוני יאוס, ראש אגף הפשעים המיניים בתביעה המחוזית בברוקלין. “חל שינוי בגישה. יש יותר קבלה ויותר הבנה שיש צורך לגשת למערכת הצדק הפלילית”. והיא מקוה שזה יגרום אחת ולתמיד לאימה של המתקיפים את את הילדים החרדים שלא יעזו שוב לחזור על מעשיהם.

צילום פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.